Biała Podlaska

Derby dla Podlasia

Sport Czw. 27.04.2023 15:37:23
27
kwi 2023

26 kwietnia w Radzyniu Podlaskim rozegrano finał okręgowego Pucharu Polski, w którym zmierzyli się Podlasie Biała Podlaska z miejscowymi Orlętami. Żadna z drużyn nie była wyraźnym faworytem tego spotkania, jednak po ostatnich rozgrywkach więcej szans dawno przyjezdnym.

O dziwo to gospodarze lepiej weszli w mecz. Już w pierwszych minutach po wrzutce Patryka Szmali było groźnie w polu karnym gości. Chwilę później dobrą okazję do strzelenia gola miał Szymon Kamiński, jednak on również nie wykorzystał szansy. Z czasem drużyna z Białej Podlaskiej przejmowała inicjatywę. Grała szybko i dokładnie. W 26. minucie potwierdził to Mateusz Podstolak, który po długim oblężeniu bramki gospodarzy pokonał bramkarza strzałem z dystansu. Do końca pierwszej połowy Bialczanie mieli wszystko pod kontrolą. Pojawiła się nawet okazja na podwyższenie przewagi lecz strzał Marcina Pigila był niecelny.

Po zmianie stron Orlęta nie mając nic do stracenia, ruszyły do ataku. Zawodnicy z Radzynia grali dokładniej i zdecydowanie, jednak nadal to goście byli groźniejsi. Dwóch dogodnych sytuacji nie wykorzystał Damian Lepiarz. Orlęta cały czas próbowały wyrównać, jednak miały problem z dostaniem się pod bramkę Rafała Misztala. Ostatecznie po pełnej emocji drugiej połowie spotkania to Podlasie triumfowało w okręgowym Pucharze Polski.

Orlęta Radzyń Podlaski – Podlasie Biała Podlaska 0:1 (0:1)
Bramka: Podstolak 26.


Orlęta: Maksymowicz – Chaliadka (80 Roguski), Duchnowski, Błasik, Szymala, Kamiński, Skrzyński (19 Korolczuk), Madembo (63 Szczygieł), Kobiałka (83 walków), K. Rycaj, Maj.

Podlasie: Misztal – Nojszewski (79 Salak), Chyła, Kot, Kozłowski, Pigiel, Podstolak, Bahonko, Kosieradzki (90+5 Szatała), Lepiarz, Balicki (66 Kurowski).

Adrian Artych

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.