Ekipa z łukowskiej SP 5 na zawodach w Olecku

Sport Wt. 18.06.2024 17:58:16
18
cze 2024

Krystian Atkonis, Mikołaj Dylak, Vadzim Surimowicz, Krzysztof Mojski, Michał Gajaszek i Szymon Szczygielski to uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Łukowie, którzy wzięli udział w Finale Krajowym Czwórboju Lekkoatletycznego. Zawody odbywały się w Olecku. Podopieczni Artura Głębickiego są teraz siódmą drużyną w kraju.

49. Finał Krajowy w Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców odbywał się w dniach 13-15 czerwca na stadionie lekkoatletycznym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olecku. Spotkały się tam 32 sześcioosobowe drużyny z całego kraju, w tym drużyna z łukowskiej „Piątki” w składzie: Krystian Atkonis, Mikołaj Dylak, Vadzim Surimowicz, Krzysztof Mojski, Michał Gajaszek i Szymon Szczygielski. Chłopcy trenowani przez nauczyciela wychowania fizycznego Artura Głębickiego, jako mistrzowie województwa lubelskiego, biegali na dwóch dystansach: 60 i 1000 metrów, rzucali piłeczką palantową oraz skakali w dal lub w wzwyż.

Mistrzowie z Łukowa zajęli na ogólnopolskim finale ostatecznie siódme miejsce. Natomiast Wadzim Surymowicz, w klasyfikacji indywidualnej w rzucie piłeczką palantową nie miał sobie równych i został Mistrzem Polski w tej konkurencji. Wysokie, 9 miejsce w kraju w klasyfikacji wielobojowej zajął natomiast Krystian Atkonis zdobywając łącznie 269 punków.