Węgrów

I Turniej Szachowy Klubu Gambit Niedźwiedzia w Węgrowie

Sport Śr. 19.06.2024 18:27:56
19
cze 2024

W sobotę, 15 czerwca w Węgrowie Klub Sportowy Gambit Niedźwiedzia z dumą zorganizował wyjątkowy I Turniej Szachowy Klubu. Był to pierwszy turniej, zorganizowany przez ten nowo powstały klub, po zaledwie kilku miesiącach od jego założenia. Wydarzenie zgromadziło entuzjastów szachów w wieku do 18 lat i na różnych poziomach zaawansowania z całego regionu, tworząc żywą i konkurencyjną atmosferę.

Turniej rozpoczął się o godzinie 10.00 od oficjalnego otwarcia, na którym obecni byli burmistrz miasta Węgrowa – Paweł Marchela oraz prezes Polskiego Związku Szachowego – arcymistrz szachowy - Radosław Jedynak. Gości i zawodników powitała prezes klubu Joanna Krakowska. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych i poziomach zaawansowania, co umożliwiło każdemu szachiście sprawdzenie swoich umiejętności. W sumie w turnieju udział wzięło 34 zawodników.

Wyjątkowi uczestnicy

Wśród uczestników, oprócz zawodników klubu, znaleźli się szachiści z Olsztyna, Siedlec, Mińska Mazowieckiego, Sokołowa Podlaskiego, Zielonki, Starych Grabii oraz uczniowie z zaprzyjaźnionej z klubem KS Gambit Niedźwiedzia Szkoły Podstawowej w Górkach Grubakach, którzy swoimi występami przyciągnęli uwagę publiczności. Wszyscy zawodnicy pokazali niezwykłe umiejętności.

- Jesteśmy zachwyceni frekwencją i poziomem rywalizacji - mówiła prezes klubu – Joanna Krakowska - organizator wydarzenia. - To inspirujące widzieć tak wielu młodych ludzi pasjonujących się szachami i gotowych do stawiania sobie wyzwań. W tym turnieju nie chodziło tylko o wygraną, ale również o zjednoczenie naszej społeczności i promowanie gry w szachy.

Ceremonia Wręczenia Nagród

Wydarzenie zakończyło się uroczystą ceremonią wręczenia nagród, podczas której najlepsi zawodnicy zostali wyróżnieni za swoje znakomite występy. W kategorii Junior B (roczniki 2006 - 2012) zwyciężył Tadeusz Strus – zawodnik klubu UKS-STSz Sokołów Podlaski, który odebrał puchar z rąk prezesa PZSzach – Radosława Jedynaka, a w kategorii Junior A (roczniki 2013 i młodsi) bezkonkurencyjny okazał się Jakub Lewczuk – podopieczny klubu MTSz Mińsk Mazowiecki, któremu nagrodę wręczyła Jadwiga Snopkiewicz – przewodnicząca Rady Miasta Węgrowa.

- Gratulujemy wszystkim uczestnikom za ich ciężką pracę i sportowe podejście - dodała Joanna Krakowska. - Chcemy również podziękować wszystkim, którzy pomogli w realizacji tego wydarzenia. Z niecierpliwością czekamy na organizację kolejnych takich imprez w przyszłości.

W planach są już kolejne edycje turnieju oraz inne inicjatywy mające na celu promocję szachów w regionie. Na pewno w tym roku klub z Węgrowa zorganizuje jeszcze jeden, duży turniej. Szczegóły ogłosi tuż po wakacjach.

O Klubie KS Gambit Niedźwiedzia
Stowarzyszenie Klub Sportowy Gambit Niedźwiedzia jest młodym klubem, założonym w 2024 roku, przez ludzi pełnych pasji i zaangażowania. Ich celem jest propagowanie królewskiej dyscypliny sportowej, jaką są szachy i integracja środowiska szachowego w Węgrowie, które ma bardzo bogatą tradycję w tym mieście. Dla młodszych zawodników, prowadzona jest nauka gry w szachy, w każdy piątek o godzinie 17.30 w Węgrowskim Ośrodku Kultury (pokój 19). Klub planuje również otworzenie sekcji dla dorosłych, o której poinformuje po wakacjach.


Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.