Julia Linkiewicz z Olimpijczyka Łuków wicemistrzynią Polski młodziczek

Sport Wt. 20.10.2020 10:23:00
20
paź 2020

Julia Linkiewicz, wychowanka Olimpijczyka Łuków, zdobyła srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Polski. To jej jak dotąd największy sukces wywalczony podczas Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików w podnoszeniu ciężarów.

Mistrzostwa Polski Młodzików 13-15 lat w podnoszeniu ciężarów odbywały się od 15 do 18 października w Nowym Tomyślu. Wzięło w nich udział ponad 240 zawodniczek i zawodników z 61 klubów z całej Polski. Byli wśród nich zawodnicy z dwóch łukowskich klubów: ŁKS Łuków i Olimpijczyk Łuków. Swój życiowy sukces na zawodach wywalczyła wychowanka Olimpijczyka Julia Linkiewicz, która w kategorii wagowej do 64 kg zdobyła srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Polski. Jak informuje nad trener Julii, Robert Dołęga, jak do tej pory jest to jedyny medal mistrzostw Polski wywalczony w sporcie olimpijskim przez reprezentanta łukowskiego klubu. Młoda zawodniczka zaliczyła wszystkie sześć podejść ustanawiając rekordy życiowe w rwaniu (52kg), podrzucie (62 kg) i dwuboju (114 kg). Kolega klubowy Julii, Piotr Zachoszcz w najlżejszej kat. wagowej chłopców do 45 kg zajął 9 miejsce.

ŁKS Orlęta Łuków na zawodach reprezentowali: Oliwia Markiewicz, Andżelika Młynarczyk i Błażej Borkowski. Po zaciętej walce, z nowymi rekordami życiowymi i zaliczeniem 5 podejść, 13-letnia Andżelika zajęła czwarte miejsce. Szóste miejsce w kat. 45 kg wywalczył Błażej Borkowski. Na piątej pozycji uplasowała się Oliwia Markiewicz, która wystąpiła w kat. 45 kg.

W klasyfikacji województw zwyciężyło wielkopolskie, przed mazowieckim i województwem lubelskim. Najlepszym klubem okazał się Budowlani Całus Nowym Tomyśl. ŁKS Orlęta zostały sklasyfikowane na 21 miejscu, a Olimpijczyk we współzawodnictwie zajął 35 miejsce.

Zdjęcia: Szymon Konieczny © Colorblind 2020, archiwum. Informację nadesłał do nas Robert Dołęga. Dziękujemy i gratulujemy.