Węgrów

Nike Węgrów pozyskuje dwie młode środkowe z SMS Police

Sport Wt. 01.08.2023 11:50:53
01
sie 2023

Klub siatkówki kobiecej z Węgrowa pozyskał dwie środkowe bloku ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Policach. Są to Kateryna Pylypenko oraz Oliwa Jankowska. Obydwie siatkarki opowiedziały naszej redakcji o planach związanych z Nike.

Kateryna Pylypenko to zawodniczka urodzona w Ukrainie. W ubiegłych latach występowała w rozgrywkach kadeckich i juniorskich, a w sezonie 2022/23 wywalczyła awans do 2. Ligi kobiet. Jak mówi, jest młodą i ambitną zawodniczką stawiającą pierwsze kroki w seniorskiej siatkówce.

- Bardzo się cieszę z szansy zagrania na parkietach pierwszej ligi z doświadczonymi dziewczynami. Liczę również na duży rozwój pod okiem trenera Kupisza oraz na stworzenie fajnej ekipy, która może okazać się zaskoczeniem w lidze. Nie mogę doczekać się startu sezonu.Dla Oliwii Jankowskiej będzie to pierwszy sezon w seniorskiej siatkówce. Do tej pory grała w zespole młodzieżowym SMS Police, na pozycji środkowej bloku.

- Bardzo się cieszę, że dostałam szansę gry w zespole, jakim jest Nike Węgrów. Słyszałam o klubie mnóstwo pozytywnych opinii. Wierzę, że w Węgrowie rozwinę się sportowo i zdobędę potrzebne doświadczenie. Liczę na dobry sezon w naszym wykonaniu i szanse na granie. Na pewno będę musiała sporo trenować i włożyć dużo pracy w to, żeby dostać szansę gry w pierwszym zespole, jednak nie wątpię w to, że tak się stanie.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Łukasz Goławski

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Mirosław Algierski Czw. 12.10.2023 09:15:10

Powodzenia - drużynie awansu. W dawnych latach NIKE walczyła z ZAWISZĄ Sulechów ( sąsiednie miasto od Świebodzina z którego piszę ).