Otwarte Mistrzostwa Powiatu Radzyńskiego w Szachach Szybkich w Kąkolewnicy

Sport Pon. 17.04.2023 10:10:44
17
kwi 2023

W niedzielę, 16 kwietnia w ramach XXII turnieju - Grand Prix Lubelszczyzny, w Gminnym Ośrodku Kultury w Kąkolewnicy odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Radzyńskiego w Szachach Szybkich. W turnieju udział wzięło 85 zawodników. W tym 53 w kategorii open i 32 w kategorii junior.

Najlepszym zawodnikiem turnieju została Partycja Waszczuk z Międzyrzeca Podlaskiego. - Pierwsze 7 rund wygrałam. W ostatnich energia już spadła i zrobiłam tylko 0,5 pkt. z dwóch rund ale z wyniku jestem zadowolona – mówi Patrycja Waszczuk.

Trzy puchary zdobyła Hanna Nurzyńska z Żakowoli Radzyńskiej z gminy Kąkolewnica. Jeden - jako najlepsza kobieta do 18 lat, drugi - jako Mistrzyni Powiatu Radzyńskiego a trzeci za tytuł Mistrzyni Gminy Kąkolewnica. Mistrzem Gminy Kąkolewnica został Henryk Stelmaszczuk.

W kategorii wiekowej do lat 18 chłopców, pierwszą nagrodę zdobył Wojciech Borowik. Z dziewcząt na pierwszym miejscu uplasowała się Hanna Nurzyńska.

W kategorii wiekowej do lat 14 chłopców, pierwsze I miejsce zajął Aleksander Nakaziuk. W kategorii dziewcząt - Monika Borowik.

W kategorii wiekowej do lat 12 chłopców - pierwsze miejsce zdobył Kajetan Kondraszuk. Z dziewcząt, pierwszą nagrodę zdobyła Hanna Korpysz.

Natomiast w kategorii wiekowej do lat 9 z chłopców - najlepszy okazał się Bartłomiej Bącik a z dziewcząt Anna Kuszpa.

Chociaż nie dojechali mistrzowie międzynarodowi z Ukrainy, to poziom turnieju był bardzo wyskoki. Walka do samego końca była bardzo ostra – powiedział Radiu Podlasie sędzia szachowy Adam Pękała.

Rozmowę z najmłodszymi szachistami przeprowadził Sławomir Karczewski.

Patronat medialny nad tym wydarzeniem sprawowało m.in. KRP i portal podlasie24.pl