Porażka w końcówce

Sport Pt. 26.05.2023 15:15:59
26
maj 2023

Po dotkliwej porażce w Białej Podlaskiej w środę, 24 maja radzyńskie Orlęta podejmowały u siebie drużynę Sokoła Sieniawa. Goście w maju notują dobrą passę i byli faworytem w tym spotkaniu.

Pierwsza połowa nie obfitowała w wiele sytuacji bramkowych. Mimo to lekką przewagę optyczną mieli gospodarze. Po zmianie stron gra ożywiła się. W 51. minucie doskonała wrzutka z rzutu wolnego padła łupem Arkadiusza Maja, który głową dał prowadzenie gospodarzom. Po czym Orlęta cofnęły się, zawodnicy z Sieniawy byli bezradni wobec dobrze zorganizowanej obronie biało-zielonych. Natomiast w 84. minucie, goście wywalczyli rzut wolny z około 30 metrów od bramki. Bardzo dobrą wrzutkę w pole karne na wyrównanie zamienił Karol Twardowski. Po tej bramce Orlęta nie zmieniły stylu gry, co miało się zemścić w doliczonym czasie gry, kiedy Oskar Miazga wykorzystał dośrodkowanie w pole karne. Tym samym wszystkie bramki w tym spotkaniu padły po strzałach głową.

To już 9 porażka Orląt w rundzie wiosennej. Okazją na przełamanie będzie sobotnie starcie 27 maja z Wisłą Sandomierz. Początek spotkania o 17:00.