Łuków

Przedszkoliada w Łukowie, czyli wspólna zabawa dzieci i rodziców

Sport Sob. 25.05.2024 13:44:04
25
maj 2024

130 przedszkolaków z 13 przeszkoli wzięło udział w Przedszkoliadzie 2024. To cykliczna impreza, która odbywała się już po raz dziewiętnasty, i która po raz kolejny rozpoczęła drugi dzień Dni Łukowa.

Przedszkoliada to zabawa dla najmłodszych mieszkańców Łukowa. Jej głównym założeniem jest sportowa rywalizacja przedszkolaków i ich rodziców. Przedszkoliadę wymyślili Mariusz Kiełczewski, nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Grażyna Słomka, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 3. Pani dyrektor nie ma już z nami, ale placówka, którą kierowała przez wiele lat, nadal współorganizuje tę imprezę. Obecnie pałeczkę przejęła nowa pani dyrektor Monika Końka. Mariusz Kiełczewski wyjątkowo nie mógł poprowadzić tegorocznej Przedszkoliady. Zastąpiły go, z pełnym sukcesem, Monika Kiełczewska z Przedszkola Miejskiego nr 3 oraz Agnieszka Pierzchalska, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 2.

Od kilku już lat Przedszkoliada wpisuje się w Dni Łukowa. Nie inaczej było i w tym roku. Dzieci z 13 łukowskich przeszkoli, publicznych i niepublicznych, spotkały się dziś, w sobotę 25 maja, na boiskach przy OSiR. Rywalizowały w ośmiu konkurencjach, w tym w siedmiu razem z rodzicami. Były to zmagania odbywające się pod hasłami: „Sprinterskie obertasy w slalomie”, „Do boju Polsko czyli misja – EURO 2024”, „Krakowiaczek z piłką na brzuchu”, „Hyc, hyc nad głową, myk, myk pomiędzy nogami”, „Ubieramy się sami”, „Rodzinny transport piłki”, „Kółko na smyczy” oraz „Rodzinny tunel”. Przy wszystkich konkurencjach pomagali wolontariusze z „Dwójki”.

Przedszkoliada to była impreza wypełniona śmiechem i radością. I co bardzo ważne, wszyscy jej uczestnicy zostali jej zwycięzcami.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
zabawa Sob. 25.05.2024 09:59:10

Brawo. Wspaniała zabawa.