Przegrana po karnych ze Stalą

Sport Pon. 03.04.2023 15:08:46
03
kwi 2023

W ramach rozgrywek Ligi Centralnej piłkarze ręczni z Białej Podlaskiej podejmowali Budnex Stal Gorzów Wielkopolski. Mecz 21. kolejki rozgrywany był 1 kwietnia w Białej Podlaskiej. Starcie było wyrównane.

Bialscy szczypiorniści szybko wyszli na prowadzenie. Dwie bramki rzucił Dominik Antoniak. Na początku spotkania w bramce gospodarzy świetnie spisywał się Wiktor Kwiatkowski. W późniejszych fragmentach Stal doprowadziła do remisu. Jednak piłkę do bramki w końcówce skierował Kacper Baranowski i drużyny na przerwę schodziły przy stanie 14:13.

W drugiej połowie gra cały czas była wyrównana, a żadna z ekip na początku nie potrafiła wyjść na większe prowadzenie. Na 10 minut przed końcem bielszczanom udało się doprowadzić do stanu 23:19. Chwilę potem AZS otrzymał dwie kary i nie poradził sobie w osłabieniu. Goście doprowadzili do remisu pod koniec spotkania. Po upłynięciu podstawowego czasu gry mieliśmy wynik 25:25. Mecz miał rozstrzygnąć się w rzutach karnych. Dwóch akademików nie trafiło swoich prób i to gorzowianie cieszyli się ze zwycięstwa.

Mimo porażki AZS AWF Biała Podlaska zachowuje trzecie miejsce w tabeli ligowej Ligi Centralnej.

AZS AWF Biała Podlaska skład: Kwiatkowski, Adamiuk, Wiejak – Antoniak 8, Łazarczyk 6, Maksymczuk 3, Baranowski 2, Kozycz 2, Mazur 2, Stefaniec 2, Kandora, Lewalski, Szendzielorz, Wojnecki, Wójcik.

Fot: Facebook AZS AWF Biała Podlaska