Przełamanie Orląt

Sport Wt. 02.05.2023 08:04:50
02
maj 2023

Znajdujące się w fatalnej formie Orlęta Radzyń Podlaski podejmowały u siebie 29 kwietnia Podhale Nowy Trag. Podhale również w najwyższej formie nie jest, lecz w przeciwieństwie do gospodarzy skromnie punktują. Mecz sąsiadów w lidze miał wagę 6 punktów.

Spotkanie nie najlepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w 7. minucie stracili bramkę. Damian Maksymowicz nie złapał strzału z rzutu wolnego Huberta Antkowiaka. Orlęta nie poddały się i w. 35 minucie Szymon Kamiński dograł do Tafara Madembo, a ten wyrównał stan rywalizacji. Radzynianie poszli za ciosem i 7 minut później Adrian Duchnowski dograł do Chaliadka, a on mając dużo przestrzeni nie pomylił się w pojedynku z bramkarzem. Do przerwy biało-zieloni wygrywali 2:1.

Po zmianie stron Orlęta wciąż prowadziły grę. W 64. minucie gospodarze wyprowadzili zabójczą kontrę, którą bramką zwieńczył Arkadiusz Maj. Tak więc było 3:1, a Orlęta miały wszystko pod kontrolą. Wydawało się, że już nic nie przeszkodzi radzynianom w przełamaniu złej passy, ale w 90. minucie goście zdobyli bramkę kontaktową. Ponownie na listę strzelców wpisał się Antkowiak. Mimo nerwowych ostatnich minut gospodarze po końcowym gwizdku mogli się cieszyć z drugiej wygranej w tej rundzie.

- Od początku meczu w naszych poczynaniach było widać dużo pozytywnego nastawienia. Mimo tego, że straciliśmy bramkę jako pierwsi, to uważam, że dobrze weszliśmy w spotkanie jeżeli chodzi o "wygląd gry". Dzięki temu udało nam się wyrównać wynik, a nawet zejść na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. Na drugą odsłonę wyszliśmy z nastawieniem, żeby nie stracić szybko gola i "wypchnąć" grę jak najdalej od naszej bramki. Udało się to zrealizować i w naszej grze było widać dużo spokoju. Potrafiliśmy również groźnie zaatakować, co przełożyło się na trzecią zdobytą bramkę. Praktycznie do ostatniego gwizdka kontrolowaliśmy przebieg spotkania – mówił po meczu trener Orląt Paweł Babiarz.

W następnej kolejce Orlęta pauzują. Piłkarze mieli zagrać z ŁKS Łagowem, ale ta drużyna wraz z początkiem roku wycofała się z ligi.