Robert Dołęga zdobywa złoto na Mistrzostwach Świata Masters

Sport Śr. 23.08.2023 09:12:33
23
sie 2023

Robert Dołęga - sztangista, olimpijczyk, trener, a także łukowski radny, został właśnie Mistrzem Świata Masters w podnoszeniu ciężarów. Tytuł zdobył podczas zawodów, które odbywają się właśnie w Wieliczce.

Mistrzostwa Świata Masters w podnoszeniu ciężarów odbywają się w Wieliczce. Rozpoczęły się 18 sierpnia. Potrwają do 26 sierpnia. W zawodach tych startuje blisko 900 sportowców powyżej 35 lat, którzy reprezentują ponad 40 krajów m.in. USA, Japonię, Nepal, Iran, Australię czy Nową Zelandię.

W mistrzostwach bierze udział Robert Dołęga, sztangista, olimpijczyk, trener Klubu Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej, a także miejski radny, który wywalczył właśnie tytuł Mistrza Świata w kategorii wagowej do 109 kg, w grupie 45 – 49 lat. Zawodnik Olimpijczyka Łuków w rwaniu osiągnął 135 kg, a w podrzucie 163 kg. W dwuboju dało mu to 298 kg.

Wicemistrzem świata został Amerykanin Shane Sevcik z wynikiem 291 kg, a na najniższym stopniu podium stanął Niemiec Steffen Richardt osiągając w dwuboju 231 kg.

zdjęcia i informacja: Klub Olimpijczyka Ziemie Łukowskiej