Łuków

Rowerzyści „opanowali” Łuków

Sport Pon. 21.09.2020 13:23:36
21
wrz 2020

150 rowerzystów przejechało dziś, w sobotę 19 września ulicami Łukowa. Byli to uczestnicy dziewiątej edycji Bezpiecznego Peletonu. Wspólnie pokonali 13 kilometrów.

Bezpieczny Peleton 2020 odbył się w sobotę 19 września. W tym roku impreza odbywała się już po raz dziewiąty. Niestety ze względu na stan epidemii trzeba było ograniczyć liczbę uczestników do 150. Były więc zapisy. Lista wypełniła się w ciągu zaledwie kilku dni. Bezpieczny Peleton tradycyjnie rozpoczął się na ul. Zdanowskiego przy placu przy fontannie. Tam spotkali się wszyscy uczestnicy imprezy i prowadzeni przez łukowskich policjantów, wyruszyli na ulice miasta.


Trasa Bezpiecznego Peletonu liczyła w sumie 13 kilometrów. Meta znajdowała się w parku miejskim. Tam odbyło się losowanie nagrody za udział w peletonie, czyli roweru. W tym roku rower trafił do pani Magdaleny Gaj. Nagrodzono również najmłodszych i najstarszych uczestników rowerowej imprezy. Wśród tych najmłodszych byli 2-letni Maciej Gaj i 2,5-letni Franciszek Rybicki. Najstarszymi zaś uczestnikami rowerowej przejażdżki byli 84-letni Józef Cieślak biorący udział w peletonie od wielu lat, 82-letni Walerian Sójka i 77-letni Teodor Chudyńki.


Uczestnicy Bezpiecznego Peletonu wzięli też udział w Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym. Test, w przygotowanie którego zaangażowani byli Jacek Jakubowski i naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP Łuków Krzysztof Golba, rozwiązywało dziesięć osób. Spośród nich najwięcej punktów zdobył Karol Płudowski. W nagrodę otrzymał rower. Jak nam mówił, test nie był łatwy. W parku uczestnicy peletonu mogli też oznakować swoje rowery.


Organizatorami Bezpiecznego Peletonu byli Urząd Miasta, Komenda Powiatowa Policji, Łukowski Ośrodek Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji i sklep ABC Rowery Wsparcia organizatorom udzieli Rowerowy Łuków i wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łukowie.


Dziesiąta, jubileuszowa edycja Bezpiecznego Peletonu już za rok. Organizatorzy liczą, że będzie mogło wziąć w niej udział dużo więcej rowerzystów.


AKup/DW

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.