Garwolin

Sukces piłkarek ręcznych z ZSP Sobolew na Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego

Sport Śr. 05.06.2024 14:08:34
05
cze 2024

We wtorek, 28 maja w Sochaczewie odbyły się Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej szkół ponadpodstawowych w piłce ręcznej dziewcząt. W rywalizacji udział brały mistrzynie regionów województwa mazowieckiego, w tym siedleckiego - zawodniczki z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sobolewie. Szczypiornistki z naszego regionu zdobyły na igrzyskach srebrny medal.

Szczypiornistki z Sobolewa pomimo pierwszego przegranego meczu w grupie, nie poddały się, a dzięki kolejnemu, tym razem zwycięskiemu spotkaniu z LO im. C.K Norwida w Radzyminie zapewniły sobie awans z pierwszego miejsca do półfinałów. W półfinale - z XIII LO w Warszawie również zatriumfowały, czym zapewniły sobie miejsce w finale. Niestety, po emocjonującej grze, zostawiając mnóstwo potu i wysiłku, a przede wszystkim serca na boisku, zawodniczki z Sobolewa przegrały z ZS nr 4 w Mławie. Dziewczęta walczyły do samego końca , przegrywając tylko 14-16 z solidną mławską drużyną.

W Mistrzostwach dziewczyny z sobolewskiego liceum zdobyły srebrne medale, ogrom satysfakcji z gry, jedno podbite oko i jeden złamany palec, ale jak same zgodnie stwierdziły, było warto. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Skład drużyny z Sobolewa pod przewodnictwem Iwony Urawskiej: Julia Paćkowska , Patrycja Konopka, Inga Sierańska, Klaudia Smolarczyk, Maja Komorniczak, Maja Gładysz, Alicja Filipowicz, Karolina Gajdzińska, Klaudia Chodyra, Martyna Filiks, Weronika Błachnio, Aleksandra Hacz oraz kapitan drużyny - Maja Przybysz.

Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.