Sztangiści z Olimpijczyka Łuków mistrzami Polski

Sport Śr. 14.06.2023 10:06:12
14
cze 2023

Andżelika Młynarczyk i Błażej Borkowski, sztangiści z Klubu Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej, zostali mistrzami Polski. Tytuły zdobyli podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w podnoszeniu ciężarów.

XXIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich, która jest jednocześnie Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych w podnoszeniu ciężarów, odbyła się w dniach 8 - 11 czerwca w Dębicy. W zawodach wzięła udział siedmioosobowa reprezentacja Klubu Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej. Podopieczni Roberta Dołęgi przywieźli z zawodów dwa złote medale i jeden brązowy.

Podczas zawodów Andżelika Młynarczyk wywalczyła tytuł mistrzyni Polski w kategorii 55 kg, a Julia Linkiewicz, w tej samej kategorii wagowej zajęła miejsce trzecie i tym samym obroniła brązowym medal wywalczony w zeszłym roku w Zamościu. Na mistrzostwach wystartowały także Oliwia Markiewicz, która w kategorii 49 kg zajęła czwarte miejsce oraz Patrycja Domańska, która była piąta w grupie do 59 kg.

Drugi w swojej karierze tytuł mistrza Polski wywalczył podczas olimpiady Błażej Borkowski w kategorii do 61 kg. Piotr Zachoszcz zajął szóste miejsce w grupie 73 kg, a Kacper Nowosielski w kategorii 81 kg zajął siódma lokatą.

W klasyfikacji klubowej Olimpijczyk Łuków z 43 punktami zajął trzecie miejsce, na ponad 50 sklasyfikowanych klubów z całej Polski. W zestawieniu województw najlepsze było województwo lubelskie.

informacja i zdjęcia: Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej