Włodawa

Włodawa: IX edycja Żelaznego Triathlonu za nami

Sport Niedz. 09.06.2024 18:41:55
09
cze 2024

Blisko 150 zawodników z całego kraju stanęło na starcie Żelaznego Triathlonu, który odbył się w sobotę, 8 czerwca w Okunince. Wydarzenie organizowane przez Powiat Włodawski i Gminę Włodawa ma charakter kulturalno-sportowy, ponieważ łączy elementy promocji powiatu włodawskiego z promocją ruchu i zdrowego stylu życia oraz przypomina sylwetkę Edwarda Taraszkiewicza „Żelaznego”, niezwykłego bohatera Polskiego Podziemia Antykomunistycznego, związanego z Włodawą.

- Dziewiąta edycja Żelaznego Triathlonu, impreza o charakterze sportowym, o charakterze historycznym. Promujemy Jezioro Białe, gminę Włodawa i powiat włodawski. Dzisiaj organizujemy zawody Żelazny Triathlon ku pamięci Edwarda Taraszkiewicza „Żelaznego”. Jest doskonała pogoda, zawodnicy w bardzo dobry sposób przygotowali się do zawodów, wszystko odbyło się idealnie. Cieszymy się, że co roku kilkaset osób przyjeżdża na te zawody do Włodawy (…) To jest wyjątkowa impreza, która z jednej strony promuje Jezioro Białe, pokazuje, że tu są świetne tereny do uprawiania sportu, do pływania. Akwen Jeziora Białego to jest woda o wyjątkowej czystości, wyjątkowe trasy rowerowe, które coraz bardziej rozbudowujemy oraz trasy biegowe - mówi Mariusz Zańko, Starosta Włodawski.

Podczas wydarzenia sportowcy musieli zmierzyć się z trzema wymagającymi dyscyplinami tj. pływaniem na dystansie sprinterskim 750 metrów, 20 kilometrów jazdy na rowerze oraz biegiem na 5 kilometrów. Biuro zawodów czynne było już od godziny 9.00, gdzie odbywała się weryfikacja zawodników i wydawanie pakietów startowych. Punktualnie o godz. 12.40 nastąpiło oficjalne otwarcie zawodów oraz odprawa sędziowska, a po nich rozgrzewka i start o godz. 13.30.

W zawodach udział wzięli zarówno zawodnicy, którzy przyjechali tu po raz pierwszy, ale byli też i tacy, jak Wiesław Wepa z Chełma, który brał udział we wszystkich edycjach zawodów.

- Startuję już od wielu lat w triathlonie. Mam nadzieję, że jeszcze podołam kilka razy, bo zbliżam się do kategorii 70 plus. Dokąd dam radę będę startował. W Okunince jestem od pierwszej edycji. Zawsze mile wspominam te zawody, chociaż startowałam prawie wszędzie. Zawsze z sympatią tutaj wracam. Dopinguje mnie moja rodzina, która wspiera mnie w tym wszystkim. To daje dużą motywację. Dodam, że dwóch moich zięciów osiąga dobre wyniki w triathlonie, żona również ze mną startuje i wnuki też już startują, Jestem bardzo dumny z tego.

Najlepszy czas zawodów uzyskali Agnieszka Kropiewnicka – 1:05:56 oraz Wojciech Kopyciński – 00:55:58 zapewniając sobie tym samym zwycięstwo w zmaganiach sportowych.

Współorganizatorem triathlonu był Zakład Karny we Włodawie. Organizację wydarzenia wsparli sponsorzy i lokalni przedsiębiorcy.Patronem medialnym wydarzenia było Katolickie Radio Podlasie.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Elżbieta Zielińska-Gomółka

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.