Zapaśniczki z Armat na Mistrzostwach Polski w Sieradzu

Sport Pon. 22.05.2023 15:56:33
22
maj 2023

Monika Białach i Urszula Piotrowska, zawodniczki GKS Armaty Stoczek Łukowski wzięły udział w Mistrzostwach Polski seniorek w zapasach. Monika zdobyła brązowy medal, a Ula zajęła miejsce piąte.

Mistrzostwa Polski seniorek w zapasach odbywały się w dniach 19 - 20 maja w Sieradzu. W mistrzostwach wystartowały dwie seniorki z Gminnego Klubu Sportowego Armaty Stoczek Łukowski. Jak czytamy w nadesłanej do nas relacji, niespodziankę sprawiła Monika Białach, która w kategorii 53 kg uległa tylko uczestniczkom igrzysk olimpijskich z Tokio Roksanie Zasinie i z Rio Katarzynie Krawczyk. Druga zawodniczka Armat Urszula Piotrowska przegrała walkę o brązowy medal i zakończyła mistrzostwa na 5 miejscu. Wyniki obu zawodniczek, podopiecznych trenera Ryszarda Wałachowskiego, pozwoliły drużynie GKS Armaty uplasować się na 13 miejscu w Polsce, na 30 sklasyfikowanych klubów.

zdjęcie i informacja: GKS Armaty Stoczek Łukowski