R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Garwolin: otwarto pierwszy w mieście publiczny żłobek /ZDJĘCIA/
2021-12-09 08:11:12 Artykuł czytany 431 razy


8 grudnia odbyło się otwarcie pierwszego w siedemnastotysięcznym mieście publicznego żłobka. Inwestycja kosztowała 1,8 mln zł, a w historycznym wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele parlamentu, rządu, samorządu Mazowsza, powiatu oraz samorządu miasta.


„ Z wielką radością i dumą witam państwa w tym nowo wyremontowanym budynku, który od tej chwili będzie miejscem, do którego- mam nadzieję- z największą przyjemnością będą przychodziły największe skarby rodziców- nasi najmłodsi. Jeszcze niedawno mieściły się tu tzw. zuchówka oraz pomieszczenia księgowości miejskiej ośrodka pomocy społecznej. „Garwolińska Kraina  Malucha”,  to pierwszy publiczny żłobek, jaki powstaje w Garwolinie. Opiekę w nim znajdzie 24 maluchów”- mówiła podczas otwarcia placówki burmistrz Marzena Świeczak. „Afrykańskie przysłowie mówi, że potrzeba całej wioski, by wychować dziecko. My dziś tworzymy taką wioskę- bo żłobek nie będzie tylko budynkiem, murami- ale będzie miejscem, do którego nasze dzieci będą chętnie przychodzić, by się wszechstronnie rozwijać, nabierać odwagi, sił i umiejętności”- podkreślała.

Inwestycja dzięki dobrej współpracy

Żłobek został utworzony dzięki pozyskanemu przez miasto dofinansowaniu z dwóch źródeł, ze środków Unii Europejskiej w ramach RPO województwa mazowieckiego na lata 2014-2020 w wysokości 1 251 117,64 zł i rządowego programu „Maluch+” w wysokości 575 939, 86 zł. Pozyskane środki pozwoliły na adaptację obiektu na potrzeby żłobka, zakup wyposażenia i budowę placu zabaw oraz pomogą utrzymać żłobek przez 2 lata.

Dokonano przecięcia wstęgi otwierającej podwoje placówki, a proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego, ks. kan. Stanisław Szymuś pomieszczenia żłobka poświęcił.

Witając gości, dyrektor żłobka Aneta Mikulska mówiła, że garwolińskie dzieci otrzymały na mikołajki najpiękniejszy prezent „ nowy, piękny, nowocześnie urządzony żłobek”. - Dziękuję w imieniu swoim, współpracowników, dzieci i ich rodziców, by te piękne mury wypełnić radością, rozbrzmiewającym zewsząd śmiechem dzieci i pozytywnymi emocjami. Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat- tak mawiał Janusz Korczak. Będziemy do tego dążyć z całego serca- artykułowała dyrektor Mikulska. Burmistrz podziękowała wszystkim, którzy mieli udział w powstaniu placówki, senator Marii Koc, członkiniom zarządu województwa Janinie Ewie Orzełowskiej i Elżbiecie Lanc, kierownik siedleckiej delegatury MUW Annie Kaszuba, wicestaroście Markowi Ziędalskiemu, PPIS Dorocie Brojek, PINB Grzegorzowi Rosłańcowi, przewodniczącemu RM Jarosławowi Jaskule i radnym, swoim współpracownikom i wykonawcy inwestycji, prezesowi firmy Global Property Inwvestment Marcinowi Makarukowi. Akt założycielski publicznego żłobka odczytał sekretarz miasta Cezary Tudek, a podpisy pod nim  złożyli uczestnicy tego historycznego wydarzenia.

Podziękowania i gratulacje

„Garwolin pięknieje, rozwija się, wiele inwestycji jest realizowanych, wiele będzie, bo wiem, że są plany. Pani burmistrz, ma pani wsparcie z każdej strony, także ze strony parlamentarzystów, myślę, że wie pani o tym i wiedzą mieszkańcy. Jest dużo programów rządowych, z których Garwolin też korzysta”- mówiła senator Maria Koc.

„To nie jest tylko dodatkowa infrastruktura do utrzymania dla urzędu, ale i miejsce, w którym swój początek na tej ścieżce edukacyjnej mają ci najmłodsi. I myślę, że ten wstęp jest bardzo dobry. Gratuluję pani burmistrz i życzę kolejnych udanych inwestycji”-  akcentowała Anna Kaszuba.

„Ja wam zazdroszczę, że generalnie te maluchy są tak słodkie, tak cudowne, a po drugie to jest przyszłość naszego kraju. Życzę wam, abyście czerpali satysfakcję z tego, co robicie i żebyście zawsze pamiętali, że na nas samorządowców zawsze możecie liczyć. I zawsze pamiętajcie o tym, że jak macie taką burmistrz, to naprawdę wszystko jest możliwe...- powiedziała Janina Ewa Orzełowska.

„Życzę jednego, żeby te dzieciaki czuły się tutaj bezpiecznie, zaopiekowane, żebyście mieli cudowne efekty wychowawcze, żeby rodzice byli szczęśliwi, zadowoleni. Mamom życzę poczucia bezpieczeństwa, bo jak będą miały poczucie bezpieczeństwa, to wrócą na rynek pracy...”- zaznaczyła Elżbieta Lanc.

Życzenia przekazali też przewodniczący RP Jarosław Jaskuła, posłanka wielu kadencji Stanisława Prządka i były burmistrz Tadeusz Mikulski.

Zwracając się do pracowników żłobka, burmistrz M. Świeczak, że „praca w miejscu, gdzie na naszych oczach kształtuje się młody człowiek jest fascynującym, a zarazem bardzo odpowiedzialnym i trudnym zajęciem. Życzę wam, abyście mieli wystarczająco dużo sił, cierpliwości i uwagi, abyście mogli czerpać radość z pracy i czuć, że jesteście tu z powołania”.

ZOBACZ ZDJĘCIA
WJ/Garwolin/DW
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Jakie są najczęstsze powikłania po przejściu COVID-19?
2022-01-21 13:41:38 Kategoria:

Ponad ćwierć miliarda osób na całym świecie zostało zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Większość z nich wyzdrowiała. Nie dla wszystkich oznacza to powrót do pełnej...

więcej »
foto

Witamina D3 – jakie są objawy niedoboru?
2022-01-21 12:38:25 Kategoria:

Witamina D3 odgrywa bardzo ważną rolę w organizmie człowieka. Już od pierwszych miesięcy życia należy dbać o jej prawidłowy poziom. Jest niezbędna dla prawidłowego...

więcej »
foto

Kwasy tłuszczowe omega-3 - najlepsze źródła w diecie
2022-01-21 12:29:28 Kategoria:

Zdrowe tłuszcze, a szczególnie kwasy tłuszczowe omega-3 są bardzo ważne w utrzymaniu prawidłowej pracy organizmu. Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe muszą zostać...

więcej »
foto

OBYWATELSKA INICJATYWA UCHWAŁODAWCZA 2.0
2022-01-21 06:00:00 Kategoria:

Stowarzyszenie BONUM PUBLICUM zaprasza do udziału w projekcie pn. „OBYWATELSKA INICJATYWA UCHWAŁODAWCZA 2.0”.

więcej »
foto

Jakie zalety ma catering dietetyczny?
2022-01-19 10:14:36 Kategoria:

Catering dietetyczny Białystok polega na dostarczaniu przez wybraną firmę posiłków pod wskazany adres. Opcja ta cieszy się coraz większą popularnością, co wynika z...

więcej »
foto

Kartony fasonowe - czy kartony klapowe? Poradnik przed...
2022-01-18 07:11:58 Kategoria:

Wbrew pozorom, przygotowanie wysyłki potrafi być bardzo wymagające. Jednym z jej istotnych etapów jest wybór kartonu, w którym umieścisz wysyłane obiekty. Oferta...

więcej »
foto

Reguły zdrowego stylu życia według św. Hildegardy
2022-01-17 12:32:42 Kategoria:

Kompleksowe leczenie obejmujące różne sfery życia wbrew pozorom nie jest dokonaniem współczesnej medycyny. Już kilkaset lat temu średniowieczna mniszka udowodniła jak...

więcej »
foto

JUŻ OD LUTEGO ZAPRASZAMY DO MOBILNEJ PRACOWNI REZONANSU...
2022-01-17 08:06:39 Kategoria:

Wiemy, jak ważne jest szybkie diagnozowanie problemów zdrowotnych, dlatego od lutego 2022 zapraszamy Państwa do kolejnej lokalizacji przy Szpitalu Miejskim w Siedlcach ul....

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Nowenna przed wspomnieniem bł. Męczenników Podlaskich...
2022-01-20 15:28:00 Kategoria:

14 stycznia w Pratulinie rozpoczęła się nowenna poprzedzająca wspomnienie bł. Męczenników Podlaskich przypadające 23 stycznia. Modlitwę codziennie transmituje...

więcej »


Garwolin

w lewoStyczeń 2022w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje