• mobilne podlasie24
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Ż Y C Z E N I A

Jeśli twoja przeglądarka nie akceptuje polecenia Object, wczytaj ten dokument

REGION

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Zmiana rozkładu jazdy pociągów Kolei Mazowieckich
2016-02-23 17:15:28 Artykuł czytany 379 razy


Koleje Mazowieckie poinformowały, że w okresie od 13 marca do 11 czerwca w związku z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., będzie obowiązywał zmieniony rozkład jazdy pociągów.


Największe zmiany wystąpią na liniach: nr 8 Warszawa – Skarżysko Kamienna, nr 6 Warszawa – Małkinia oraz nr 9 Warszawa – Działdowo. Szczegółowe zmiany w kursowaniu pociągów kształtują się następująco:

Linia nr 6 Warszawa - Małkinia

Na linii nadal będą prowadzone prace modernizacyjne. Na odcinku Tłuszcz – Wołomin – Zielonka pociągi będą kursować po jednym czynnym torze. Dodatkowo od 1 czerwca 2016 r. planowane jest wydłużenie zamknięcia jednego z torów o odcinek Zielonka – Warszawa Wileńska Marki, co zwiększy skalę utrudnień. Wciąż nie jest znana data zakończenia prac na odcinku Warszawa Rembertów – Zielonka, dlatego na tym odcinku nadal będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa.

Linia nr 8 Warszawa – Skarżysko Kamienna


Na linii nadal będą trwały prace modernizacyjne. Od 13 marca nastąpi wydłużenie zamknięcia odcinka Warszawa Okęcie – Piaseczno aż do Czachówka Południowego. Ponadto z ruchu zostanie wyłączona także łącznica kolejowa Czachówek Wschodni – Czachówek Południowy. W związku z tym wystąpią duże utrudnienia w ruchu pociągów. Cześć połączeń będzie odwołana, a niektóre pociągi będą kursować w skróconej relacji. Na odcinku Czachówek – Góra Kalwaria nastąpi całkowita przerwa w ruchu a za odwołane pociągi będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Ponadto pociąg „Radomiak” będzie kursować drogą okrężną przez Centralną Magistralę Kolejową.

Dla zmniejszenia uciążliwości związanych z prowadzonymi pracami, spółka zaplanowała zwiększone zestawienie (3 EZT) wybranych pociągów.

Linia nr 9 Warszawa - Działdowo

Na linii nadal będą trwały utrudnienia związane z remontem Mostu Gdańskiego. Ponadto w związku
z budową trasy świętokrzyskiej w dniach 27 maja – 11 czerwca na linii zostaną zamknięte obydwa tory na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Praga. Spowoduje to konieczność odwołania części pociągów, a pociągi lotniskowe będą kursowały objazdem przez Warszawę Wschodnią Towarową. Część pociągów będzie kursowała w skróconej relacji Warszawa Wschodnia – Warszawa Lotnisko Chopina.

Dodatkowo, w związku z kursowaniem pociągów dalekobieżnych przez Warszawę Gdańską, wystąpią istotne zmiany w kursowaniu pociągów osobowych Kolei Mazowieckich do/z Warszawy Gdańskiej.

Ponadto w związku z bieżącymi pracami utrzymaniowymi infrastruktury kolejowej wystąpią utrudnienia: na linii nr 29 Tłuszcz – Ostrołęka, gdzie w wybrane dni będą odwołane pociągi na odcinku Przetycz – Ostrołęka i Mostówka – Wyszków oraz na linii nr 33 Kutno – Sierpc (31 maja do 11 czerwca) na odcinku Sierpc – Płock Trzepowo oraz Kutno – Strzelce Kujawskie. W zamian za odwołane pociągi na ww. odcinkach będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Na linii nr 1 Warszawa – Skierniewice, w związku z przebudową stacji Skierniewice, wystąpią niewielkie przesunięcia w godzinach odjazdów pociągów.

 „Słoneczny” i „Dragon”

Na linii Warszawa – Gdańsk, na szlaku Gdańsk Wrzeszcz – Sopot, PKP PLK S.A. zaplanowały prace modernizacyjne, które spowodują poważne utrudnienia w kursowaniu pociągów. Dodatkowo sytuację utrudni, planowane w maju 2016 roku, całkowite zamknięcie odcinka Warszawa Praga – Warszawa Wschodnia. W związku z powyższym znacznie (o blisko 102 minuty) wydłużyłby się czas jazdy pociągu „Słoneczny”, dlatego spółka podjęła decyzję o tymczasowym odwołaniu pociągu w okresie od 13 marca do 19 czerwca. Pociąg wróci na tory od 25 czerwca i w okresie wakacji będzie kursował codziennie.

Pociąg „Dragon” do Krakowa będzie kursował tak jak do tej pory, w weekendy ale będzie miał zmienione godziny kursowania. Odjeżdża z Warszawy Wschodniej o godzinie 6:59, a do stacji Kraków Główny dociera o 9:54. W drogę powrotną wyrusza o godzinie 16:10 i dowozi podróżnych do Warszawy Wschodniej na 19:05.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów jest dostępny na stronie internetowej www.mazowieckie.com.pl w zakładce „Tabele rozkładów jazdy”. Wszelkie informacje dostępne są także pod numerem całodobowego call center: (22) 364 44 44.

Inf. pras.
[MSz]
wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.




Co, gdzie, kiedy

w lewoGrudzień 2016w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIASTO SIEDLCE, 01.12 12:00

Nagroda Benedyktowicza po raz 28.

więcej »
2

MIASTO SIEDLCE, 02.12 - 03.12

Paczki dla Polaków na Ukrainie

więcej »

POWIAT BIALSKI, 02.12 15:00

Janów Podlaski: Spektakl „Zimowa afera. Ktoś porwał renifera”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 02.12 18:00

Wieczór poezji Tomasza Sukiennika

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 02.12 18:30

Wernisaż wystawy Marka Jędrycha

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 02.12 18:30

Wernisaż rysunku Mieczysława Skalimowskiego

więcej »
3

ŁUKÓW, 03.12 - 04.12

Grudniowy weekend w Łukowie

więcej »

SIEMIATYCZE, 03.12

XXXVI Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego

więcej »

DROHICZYN, 03.12

Zapowiada się roztańczony weekend w Drohiczynie

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 03.12

Spotkanie formacyjne dla członków instytutów świeckich

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 03.12

Pełne filmowych emocji Mikołajki w kinach Helios!

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 03.12 10:00

XIX Targi Rękodzieła Artystycznego w Siedlcach

więcej »

SOKOŁÓW, 03.12 11:30

Mikołajki w Kinie „Sokół”

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 03.12 15:00

Mordy: Jubileusz M-GOK i odznaczenie dla portalu podlasie24.pl

więcej »

MIŃSK MAZ., 03.12 16:00

Mikołajki w GCK

więcej »

WĘGRÓW, 03.12 19:00

„MKS Czarni Węgrów. Z dziejów węgrowskiego sportu”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 03.12 20:00

Siedlce: Spektakl o historii Chrztu Polski, w parafii św. Jozefa

więcej »
4

MIASTO SIEDLCE, 04.12

Mikołajki w NoveKino Siedlce

więcej »

POWIAT BIALSKI, 04.12

Rokitno: Powiatowy Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

więcej »

POWIAT BIALSKI, 04.12

Zbiórka żywności w Leśnej Podlaskiej

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.12

Pełne filmowych emocji Mikołajki w kinach Helios!

więcej »

DROHICZYN, 04.12

Zapowiada się roztańczony weekend w Drohiczynie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.12 10:00

XIX Targi Rękodzieła Artystycznego w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.12 12:00

Gwiazdka Mikołaja, czyli Mikołaj dla wszystkich

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 04.12 14:00

Kotuń: Gminne Mikołajki Charytatywne

więcej »

RADZYŃ, 04.12 14:00

Kiermasz Mikołajkowy w Radzyniu Podlaskim

więcej »

ŁUKÓW, 04.12 14:00

IV Łukowski Charytatywny Bieg Mikołajkowy

więcej »

ŁUKÓW, 04.12 14:00

W łukowskim parku pojawią Mikołaje

więcej »

ŁUKÓW, 04.12 17:00

Trio Harmonijek Ustnych w Łukowie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.12 18:00

Koncert Mikołajkowy Solistów i Orkiestry Wojskowej

więcej »
5

SOKOŁÓW, 05.12 11:00

Koncert „Jesteśmy razem”

więcej »

ŁOSICE, 05.12 17:30

Spotkanie z dziennikarzem śledczym – Wojciechem Sumińskim /ZAPOWIEDŹ/

więcej »
6

MIASTO SIEDLCE, 06.12

Mikołajkowa Akcja „Siedleckie Drzewko Życzeń”

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 06.12

Bal Mikołajkowy w Białej Podlaskiej

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 06.12

Mikołaj w autobusie

więcej »

ŁUKÓW, 06.12 10:00

Mikołajkowe Mistrzostwa w Warcabach

więcej »

ŁUKÓW, 06.12 14:00

Łuków: Mikołajowa zabawa dla najmłodszych

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.12 19:00

Jazz przy choince - Koncert stypendialny Kuby Uziębło

więcej »
7

SOKOŁÓW, 07.12 18:00

Spotkanie z Ryszardem Zakrzewskim

więcej »
8

MIASTO SIEDLCE, 08.12

FESTIWAL FILMÓW CHRZEŚCIJAŃSKICH ARKA 2016

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.12

Uroczyste rozpoczęcie Roku Maryjnego w diecezji siedleckiej i inauguracja duchowego przygotowania do Jubileuszu 200-lecia diecezji

więcej »

SOKOŁÓW, 08.12 17:00

WYKŁAD SUTW - BEZPIECZNY SENIOR

więcej »
9

ŁUKÓW, 09.12

Policyjna akcja w Łukowie

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 09.12 17:00

Powarsztatowa wystawa w BCK

więcej »

ŁUKÓW, 09.12 18:00

Młodzi emeryci na adwentowych rozdrożach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 09.12 20:00

Siedlce: Nocne czytanie TRYLOGII

więcej »

POWIAT BIALSKI, 09.12 21:00

74. Nocne Czuwanie Młodych do Kodnia

więcej »
10

MIASTO SIEDLCE, 10.12

Rocznica studenckiego strajku

więcej »

SIEMIATYCZE, 10.12

Kiermasz Bożonarodzeniowy w Siemiatyczach

więcej »

GARWOLIN, 10.12

Piłkarski weekend w Garwolinie: Turniej im. Jana Piesiewicza

więcej »

SIEMIATYCZE, 10.12

Siemiatycka Liga Siły i Sprawności – edycja 2016/2017

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 10.12 10:00

Biała Podlaska: III Otwarte Drzwi AWF

więcej »

ŁUKÓW, 10.12 11:00

100-lecie szkoły w Gręzówce

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 10.12 18:00

Koncert zespołu Contra Mundum w Siedlcach

więcej »
11

GARWOLIN, 11.12

Piłkarski weekend w Garwolinie: Turniej im. Jana Piesiewicza

więcej »

MIĘDZYRZEC, 11.12

Międzyrzecki Jarmark Świąteczny

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 11.12

Dzień pamięci o zmarłych dzieciach

więcej »

MIĘDZYRZEC, 11.12 10:00

Międzyrzecki Jarmark Świąteczny

więcej »

POWIAT BIALSKI, 11.12 10:00

Kiermasz świąteczny w Terespolu

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.12 10:00

Obchody XXXV rocznicy Ogólnopolskiego Strajku Rolników w Siedlcach

więcej »

SOKOŁÓW, 11.12 15:00

Smykofonia: W poszukiwaniu słońca

więcej »

ŁUKÓW, 11.12 17:00

„Dziadek do Orzechów” w Kinie Łuków

więcej »

ŁUKÓW, 11.12 17:00

Mikołajkowy Festynek dla Rodzinek w Łukowie

więcej »

RADZYŃ, 11.12 18:00

Wystawa fotografii – „Trzeci Dzień Stworzenia”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.12 20:00

Rekolekcje Akademickie w Siedlcach

więcej »
12

MIASTO SIEDLCE, 12.12 19:00

Rekolekcje Akademickie w Siedlcach

więcej »
13

MIASTO SIEDLCE, 13.12 19:00

Rekolekcje Akademickie w Siedlcach

więcej »
14

MIASTO SIEDLCE, 14.12

Magdalena Ogórek w Siedlcach

więcej »
15

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 15.12 11:00

Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej w Białej Podlaskiej

więcej »

DROHICZYN, 15.12 18:00

Dobra wiadomość, dobra informacja, Dobra Nowina

więcej »
16

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 16.12

Jarmark Bożonarodzeniowy na Placu Wolności

więcej »

SIEMIATYCZE, 16.12 17:00

Koncert kolęd w Szkole Muzycznej

więcej »
17

SIEMIATYCZE, 17.12

X Bożonarodzeniowy Halowy Turniej Piłki Nożnej

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 17.12

Jarmark Bożonarodzeniowy na Placu Wolności

więcej »

ŁUKÓW, 17.12 10:00

Finał akcji „Polacy - Rodakom”

więcej »

WŁODAWA, 17.12 10:00

Włodawa: Miejski Kiermasz Bożonarodzeniowy

więcej »
18

GARWOLIN, 18.12

Jarmark Bożonarodzeniowy po raz kolejny w Żelechowie

więcej »

ŁUKÓW, 18.12 10:00

Przygotowania do Jarmarku Bożonarodzeniowego w Łukowie

więcej »

WĘGRÓW, 18.12 10:00

Jarmark Bożonarodzeniowy w Węgrowie

więcej »
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Najnowsze Informacje

foto

Świąteczne karty podarunkowe
2016-11-30 12:51:40 Kategoria: Wybierz kategorie

Szukasz pomysłu na prezent? Podaruj swoim bliskim zdrowie, ruch i aktywnie spędzony czas – skorzystaj z oferty świątecznych kart podarunkowych Agencji Rozwoju Miasta Siedlce!

więcej »