R E K L A M ABIELSK PODL.

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

II Bielska Przedszkoliada
2019-06-15 11:43:02 Artykuł czytany 112 razy


11 czerwca w Parafii Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim odbyła się 2. Bielska Przedszkolada, czyli sportowa rywalizacja drużyn Przedszkolnych, organizowana przez Katolickie Przedszkole, działające od 2 lat przy parafii, pod Honorowym Patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty, Biskupa Drohiczyńskiego, Burmistrza Miasta i Wójta Gminy Bielsk Podlaski.


Przedszkoliada zgromadziła przedstawicieli wszystkich 11 przedszkoli działających na terenie Miasta i Gminy, przeszło 300 uczestników.

Całość była zabezpieczona przez Zespół Karetki Pogotowia Bielskiego Szpitala i Radiowóz Policji. Głównym trofeum był Przechodni Puchar Prałata, pomysłodawcy i założyciela parafialnego Przedszkola.

Uroczystość rozpoczęła się od wspólnej modlitwy Ojcze nasz, błogosławieństwa wypowiedzianego przez gospodarza uroczystości, oraz ks. prawosławnego. Wszyscy zgromadzeni zostali pokropieni wodą święconą.

Dostojna była chwila wciągnięcia flagi na maszt, odśpiewanie hymnu i zapalenie znicza olimpijskiego. Po słowach zaproszonych gości, dzieci przystąpiły do poszczególnych rozgrywek w konkurencjach wiekowych 3, 4, 5 - latków i grup „O”. Konkurencje niesamowicie sprawnie poprowadzili miejscowi parafianie - Włodzimierz i Barbara Borowikowie, pracujący jako nauczyciele WF-u w Szkole nr 3.

Zawodnicy rywalizowali w szeregu konkurencjach sportowych dla dzieci. Była wspólna konkurencja wychowawcy wraz z dzieckiem, oraz wspólna konkurencja przeciągania liny dla opiekunów. W czasie rozgrywek młodzi zawodnicy dostarczyli wszystkim niesamowitych emocji.

Po zakończeniu rozgrywek, ogłoszono zwycięzców: Zwyciężyło Przedszkole nr 7 im. Kubusia Puchatka z Bielska Podlaskiego i oni otrzymali na kolejny rok główne trofeum - Przechodni Puchar Prałata. Pozostałe drużyny odebrali puchary, ufundowane przez burmistrza miasta Jarosław Borowskiego. Każdy uczestnik zawodów otrzymał medale, których fundatorką była wójt gminy Raisa Rajecka. Fundatorem nagród rzeczowych było miejscowe Stowarzyszenie Ojcowizna Ziemi Bielskiej, działające od szeregu lat przy parafii Opatrzności Bożej.

Na zakończenie gospodarz uroczystości ks. prał. Zbigniew Karolak podziękował wszystkim za udział, a najbardziej Bożej Opatrzności za fakt, że mimo ogromnej przeszło 30 st. temperatury, nie było żadnego nieprzyjemnego incydentu, a była zacięta rywalizacja i wspaniała zabawa dla wszystkich.

„Pomnażajcie talenty otrzymane od Boga. Odkrywajcie w sobie zdolności, cieszcie się nimi i rozwijajcie je z Bożą pomocą” – te słowa skierował do św. Jan Paweł II niegdyś do dzieci i młodzieży. Zauważenie talentu, prowadzenie go i pielęgnowanie jest wyjątkowym przykładem na bycie wrażliwym, aby od najmłodszych lat zapewnić dzieciom integralny rozwój fizyczny połączony z modlitwą o poddanie się w życiu Bożej Opatrzności.

A kolejna Bielska Przedszkolada już za rok.
Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ

ABol [ja]

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

6 kwietnia, audycje poniedziałkowe Wielkiego Tygodnia
2020-04-05 18:11:00 Kategoria:

Katolickie Radio Podlasie zaprasza na poniedziałkowe audycje:

więcej »


foto

Podziel się dobrem
2020-04-02 13:00:14 Kategoria:

W dobie szalejącej pandemii koronawirusa, pacjenci Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Centrum czekają na Twoją pomoc. Zapraszamy do współpracy osoby wykonujące zawody medyczne.

więcej »
foto

Dlaczego zawód medyczny? cz. 2
2020-04-01 15:57:50 Kategoria:

Technik farmaceutyczny wykonuje czynności polegające na sporządzaniu, wytwarzaniu, wydawaniu produktów leczniczych i wyrobów medycznych oraz współuczestniczy w...

więcej »
foto

Wielkanoc za pasem - podpowiadamy jakie dekoracje...
2020-03-31 15:45:42 Kategoria:

Wielkanoc tuż tuż, pora więc na przygotowanie świątecznych ozdób. Niektóre można kupić, inne warto zrobić samemu. Podpowiadamy, czego nie powinno zabraknąć wśród...

więcej »

Bielsk Podl.

w lewoKwiecień 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje