R E K L A M ADROHICZYN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Ruszyła Akademia Wychowawcy
2017-10-10 12:55:23 Artykuł czytany 430 razy


Ponad 20 osób uczestniczyło w inauguracyjnych zajęciach Akademii Wychowawcy zorganizowanych przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Drohiczyńskiej w sobotę, 7 października. Akademia skupiła młodzi ludzie, którzy są zainteresowani własnym rozwojem, czerpaniem wiedzy z doświadczenia innych, a przede wszystkim poświęceniem siebie i swojego czasu dla drugiego człowieka.


Akademia Wychowawcy to cykl zajęć, które mają na celu przygotowanie młodych ludzi do pełnienia roli wychowawcy, czy kierownika na obozach zimowych lub wakacyjnych. Myślą przewodnią tego spotkania było hasło ,, Dzieci, młodzież które się nudzą - głupieją”. Zajęcia rozpoczęto od omówienia organizacji czasu dla dzieci i młodzieży przebywającej w ośrodkach  wypoczynkowych i znaczeniu wychowawcy w tym procesie. Następnie odbyła się część praktyczna, instruktorka Magdalena Chomać poprowadziła zajęcia animacyjno-muzyczne przy wykorzystaniu tańców integracyjnych i zabaw muzycznych z pokazywaniem. W programie znalazły się popularne melodie do tańca, jak ,,Belgijka” czy ,,Kaczuszki”, ale pojawiały się też rytmy Latino, które wzbudziły ogromną ciekawość i wesołość wśród zebranych. W części muzycznej nie zabrakło również czasu na pieśni religijne ze względu na katolicki charakter organizowanych przez KSM kolonii i obozów.

Druga część warsztatów poświęcona była zajęciom manualno-plastycznym. Prowadząca Iwona Karczewska zapoznała uczestników z ciekawymi pomysłami, jakie można wykorzystać w czasie trwania turnusu. Po krótkiej prezentacji multimedialnej pomysły i inspiracje można było sprawdzić w praktyce. Pierwsze zadanie polegało na zrobieniu anioła z masy solnej. Kiedy anioły zostały odłożone do wysuszenia, uczestnicy zajęli się kolejnym ćwiczeniem. Było to stworzenie własnego słoika na drobiazgi metodą decoupage – metodą pracochłonną, wymagającą od uczestników dużej cierpliwości i dbałości o detale. Ostatnim ćwiczeniem było serce wykonane z wikliny papierowej. Tu również należało wykazać się dużą sprawnością manualną, by efekt końcowy mógł zachwycić samego autora. Możliwość zabrania ze sobą wykonanych przedmiotów sprawiła jeszcze większą radość z wykonanych ćwiczeń. Po zakończonych zajęciach pojawiły się gromkie brawa dla prowadzących.

W taki o to sposób zakończyło się pierwsze spotkanie ,,Akademii Wychowawcy”. Dla utrwalenia wiadomości i umiejętności, każdy otrzymał płytkę z nagraniem zajęć muzycznych. Uczestnicy zapewnili o stuprocentowej frekwencję na kolejnych zajęciach, które rozpoczną się już 2 grudnia.

Osoby, które chciałyby dołączyć do Akademii Wychowawcy mogą kontaktować się z Biurem KSM Diecezji Drohiczyńskiej ul. Kościelna 10, 17-312 Drohiczyn, tel. 85 655 77 55 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 16.00.Tekst :Marta Piejka
Foto: Marta Piejka i Anna Żuromska
Oprac.: ABol


ABol/DJ

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
tel. 600 262 129
siemiatycze@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.REKLAMA

Siemiatycze

w lewoLuty 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

SIEMIATYCZE, 03.02

250-lecie konfederacji barskiej

więcej »
4

SIEMIATYCZE, 04.02

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu w centrum Siemiatycz

więcej »

SIEMIATYCZE, 04.02 09:30

Przysięga wojskowa w Siemiatyczach

więcej »

SIEMIATYCZE, 04.02 18:00

Cztery Pory Muzyki – Zima

więcej »
5 6 7

SIEMIATYCZE, 07.02

Przez wstawiennictwo Matki Bożej Szkaplerznej

więcej »
8 9 10 11
12

SIEMIATYCZE, 12.02 14:00

„Andropauza 3 - czyli jak żyć i nie zwariować” – zaproszenie do teatru w Siemiatyczach

więcej »
13

SIEMIATYCZE, 13.02

O energii odnawialnej z mieszkańcami Siemiatycz

więcej »
14 15 16

SIEMIATYCZE, 16.02 - 18.02

Zaproszenie na Oazę Modlitwy

więcej »

DROHICZYN, 16.02 19:00

Paweł Domagała wystąpi w Drohiczynie

więcej »
17

SIEMIATYCZE, 17.02

Rajd Pieszy „Śladami Powstania Styczniowego”

więcej »
18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje