R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Miętne: Wielkopostny Wieczór Młodych już po raz dziesiąty /ZDJĘCIA/
2019-03-18 08:25:00 Artykuł czytany 364 razy


Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży parafii Podwyższenia Krzyża św. w Miętnem, już po raz dziesiąty zorganizowało rejonowy Wielkopostny Wieczór Młodych. W tym roku myślą przewodnią były słowa Jezusa: „Ja gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J12, 32)”.


Jezus na krzyżu przyciąga wszystkich do siebie swoją miłością. - A czy Ty dasz się przyciągnąć Jezusowi? Czy podejmiesz wyzwanie i pójdziesz za Nim w drodze Twojego życia? Wszystko zależy tylko od Ciebie! Pozwól prowadzić się Miłości prosto z Krzyża!- zachęcali młodzi z miętneńskiego KSM.

Na towarzyszenie Jezusowi Chrystusowi w Jego cierpieniach, których doświadczył z miłości do ludzi, a które doprowadziło Go na Golgotę, by umrzeć za nasze grzechy, w sobotni wieczór 16 marca, do Miętnego przybyli kapłani z dekanatu garwolińskiego oraz Łaskarzewa, Wilgi, Białej Podlaskiej, Osiecka, Żelechowa, Korytnicy Łaskarzewskiej, Pilawy, Maciejowic, Samogoszczy, Sobieszyna, Trąbek, Tuchowicza, Górzna- łącznie ponad 300 młodych ludzi.

Rejonowe spotkanie młodych rozpoczęło się od zawiązania wspólnoty i prezentacji grup parafialnych. Proboszcz parafii, ks. Jerzy Janowski skierował słowa do młodych ludzi, podkreślając, że są chwałą Jezusa Chrystusa. Nawiązał też do przypadającej w tym roku 35. rocznicy Obrony Krzyża w Miętnem. Spotkaniu towarzyszył śpiew, muzyka i animacje w wykonaniu scholi muzycznej. Następnie ekipa teatralna KSM przedstawiła inscenizację Drogi Krzyżowej, którą wyreżyserowali pod kierunkiem Emilii Szopy.


Gość wieczoru


Był nim 24-letni Bartek Krakowiak, który jest najlepszym dowodem na to, że nawet od najgorszego dna można się oderwać. Pochodzi z rozbitej i patologicznej rodziny, a w jego życiorysie nie zabrakło także narkotyków, alkoholu, bójek oraz pobytu w poprawczaku. Jak sam mówił, niewiele osób w niego wierzyło – mówiono mu, że niczego nie osiągnie i przepowiadano czarną przyszłość. 

Słynie ze swej pieszej wędrówki do Medjugorie. Droga do Matki odmieniła jego życie, była wręcz nagrodą oraz owocem dopełnienia. - Za ostatnie 100 zł kupiłem plecak i na drugi dzień rano po prostu wyszedłem. Ten czas był najpiękniejszym okresem, jaki przeżyłem do tej pory. Mimo że nie miałem nic, to czułem ogromną bliskość Boga - mówił.       - Nie wiem, jak tam doszedłem. Podczas drogi miałem intencję, żeby Bóg wyprostował moje życie, wyprowadził mnie z długów i problemów, żebym poczuł się kochany. Przed Medjugorje ludzie "z bloga" zebrali ponad 15 tys. zł, żebym mógł wrócić do domu i naprawić moje błędy.  Mam nadal wiele problemów, wracają do mnie różne rzeczy z przeszłości. Ludzie uważają mnie za wariata, ale wiem, że Bóg jest obok mnie. On nas potrzebuje i powołuje, abyśmy szli i głosili Jego miłość - artykułował.

Dzieląc się swoimi przeżyciami podkreślał, że najważniejsza jest wiara w Boga, która nie jest nudą lecz prawdziwym źródłem życia chrześcijańskiego. Świadectwo Bartka jest niezwykle poruszające, pokazuje z jednej strony do czego może doprowadzić grzech w życiu człowieka, a z drugiej strony działanie łaski Bożej.

Po świadectwie Bartka był czas na uwielbienie śpiewem i agapę. Pół godziny przed północą rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu, która była czasem wyciszenia i przygotowania się do Eucharystii, która rozpoczęła się o północy.
Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ


WJ/Garwolin/Js
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Maciek
    2019-03-18 21:37:11

    arrow

    Było superowo.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 


foto

Rozpocznij pracę w firmie Addit
2019-04-18 17:37:45 Kategoria:

Jako firma Addit jesteśmy jednym z największych producentów elementów i maszyn z blach w Europie. Na rynku istniejemy od 25 lat. Nasz zespól składa się z 700 osób....

więcej »
foto

Jakie jest nowoczesne biuro? Trendy w aranżacji biura w...
2019-04-17 11:30:58 Kategoria:

Polscy pracodawcy przykładają coraz większą wagę do tego, jak wyposażenie biura wpływa na efektywność pracy zatrudnionych w nim osób. Wykorzystują liczne badania...

więcej »
foto

Okna VITO Polska i program „Czyste Powietrze”
2019-04-16 09:27:17 Kategoria:

Masz w swoim domu stare, nieefektywne źródła ciepła na paliwo stałe? Dbanie o środowisko jest dla Ciebie ważne? Chcesz odzyskać fundusze, które zainwestowałeś w...

więcej »

Interpretacje podatkowe – fiskalna puszka Pandory
2019-04-15 09:02:44 Kategoria:

Wprowadzenie instytucji interpretacji prawa podatkowego w założeniach miało podnieść rangę i powagę tej gałęzi prawa oraz zbudować wiarygodny i przychylny wizerunek...

więcej »

Garwolin

w lewoKwiecień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6 7

GARWOLIN, 07.04

Garwolin: bieg do wiosny już w niedzielę

więcej »
8 9

GARWOLIN, 09.04

Kino objazdowe w Żelechowie

więcej »
10

GARWOLIN, 10.04

Żelechów: warsztaty wielkanocne

więcej »
11 12

GARWOLIN, 12.04

Z Łaskarzewa też pójdą w EKD

więcej »

GARWOLIN, 12.04

Sulbiny: Ekstremalna Droga Krzyżowa

więcej »

GARWOLIN, 12.04 21:00

Żelechów: Ekstremalna Droga Krzyżowa /zapowiedź/

więcej »
13 14
15 16

GARWOLIN, 16.04

Garwolin: Koncert „Wiara nadzieja miłość” w wykonaniu młodzieży

więcej »
17

GARWOLIN, 17.04

Bus „Nowej Piątki” przyjedzie do Borowia i Maciejowic

więcej »

GARWOLIN, 17.04

Bus „Nowej Piątki” przyjedzie do Borowia

więcej »
18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje