R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Teatralny Saturator w Garwolinie
2019-09-06 10:47:25 Artykuł czytany 104 razy


To kolejny festiwal na kulturalnej mapie Mazowsza. Między 13 a 15 września Mazowiecki Instytut Kultury, Miasto Garwolin i Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zapraszają wszystkich miłośników teatralnych wrażeń do udziału w wyjątkowym wydarzeniu artystycznym.


W programie m.in. przedstawienia dla dzieci i dorosłych, spektakle teatrów ulicznych z Polski i zagranicy, występy zespołów lokalnych oraz parada teatrów ulicami miasta.

Miasto z wierną publicznością


Garwolin, to miasto wielu teatralnych przedsięwzięć i prężnie działającego niezawodowego ruchu teatralnego. Brak zawodowej sceny w mieście w żaden sposób nie przeszkadza miłośnikom i pasjonatom teatru – biorą sprawy w swoje ręce i sami robią dobry teatr, który spotyka się z dużym uznaniem, zdobywając nagrody na przeglądach, konkursach i festiwalach teatralnych. Mają swoją wierną publiczność lokalną, która z oddaniem śledzi ich rozwój, sukcesy i artystyczne dokonania.

By jeszcze mocniej wspierać i dbać o rozwój tych cennych teatralnych działań Mazowiecki Instytut Kultury wspólnie z władzami Garwolina oraz Centrum Sportu i Kultury organizują w mieście Festiwal Saturator Teatralny. Od 13 do 15 września przestrzenią miasta zawładną teatry, które, sięgając po rozmaite środki wyrazu i tematy, zaproszą do udziału widzów w każdym wieku.

Dla dzieci i dla dorosłych, z Polski i zagranicy


To będzie prawdziwe święto teatru – przestrzeń inspirującej konfrontacji dorobku lokalnych grup teatralnych z zawodowymi zespołami z kraju i zagranicy. Obok skłaniających do refleksji poważnych tematów nie zabraknie również spektakli, które dostarczą widzom mnóstwa śmiechu i doskonałej rozrywki. W programie znajdą się przedstawienia rodzinne, spektakle dla dzieci, duże przedsięwzięcia plenerowe. Niektóre spektakle grana będą w tradycyjnej przestrzeni sceny pudełkowej, ale duża część odbywać się będzie w przestrzeni miejskiej w okolicach pływalni Garwolanka. Festiwal poprzedzą również rozmaite działania towarzyszące, przygotowane dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy m.in. wezmą udział w warsztatach pisania o teatrze czy zajęciach ruchowych, prowadzonych przez zawodowych tancerzy i choreografów.

W programie festiwalu znajdą się zespoły o uznanym dorobku artystycznym, cenione i lubiane na całym świecie, m.in. Teatr Porywacze Ciał, Teatr Akt, Warszawskie Centrum Pantomimy czy Kijowski Teatr Uliczny. Na festiwalu nie może jednak zabraknąć działających w Garwolinie grup artystycznych – Teatru Rękawiczka czy Teatru O!Mamy. Na początku festiwalowych zmagań wszystkie grupy przejdą ulicami miasta w paradzie, angażując mieszkańców i zapraszając ich do udziału.

Saturator daje głęboki oddech


Dlaczego Saturator? Ponieważ istotą procesu saturacji jest nasycanie. I tak jak w medycynie saturacja wspomaga wydolność oddechową pacjenta, tak Saturator Teatralny ma za zadanie wspomaganie lokalnego teatralnego „układu krążenia” – nie tylko wśród działaczy grup teatralnych, ale również mieszkających w Garwolinie miłośników teatru, którzy oddaleni są od głównych ośrodków życia teatralnego. Zadaniem Saturatora jest więc stworzenie nowego miejsca na kulturalnej mapie Polski, służącego upowszechnianiu sztuki teatru. Miejsca twórczych spotkań, wymiany doświadczeń między zawodowymi i niezawodowymi artystami, przestrzeni dobrych teatralnych emocji.

Szczegóły programu dostępne są na stronach www.festiwalsaturator.pl oraz www.mik.waw.pl. Zachęcamy również do śledzenia Saturatora na Facebooku i Instagramie. Udział we wszystkich wydarzeniach w ramach festiwalu jest bezpłatny.

Organizatorem Festiwalu jest Mazowiecki Instytut Kultury. Współorganizatorzy: Miasto Garwolin i Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Festiwal Saturator Teatralny został objęty Honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Burmistrza Miasta Garwolin.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje między innymi Katolickie Radio Podlasie i Regionalny Portal Informacyjny Podlasie24.pl.Inf. pras.

WJ/Garwolin/DJ
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

NASI PARTNERZY


foto

Dotacja na otwarcie firmy
2020-02-20 10:34:08 Kategoria:

Dofinansowanie w wysokości 23 050 zł na założenie własnej działalności gospodarczej i fundusze na pokrycie kosztów jej prowadzenia przez rok. Takie wsparcie mogą...

więcej »
foto

Gadżety reklamowe - czy dawanie upominków reklamowych...
2020-02-19 12:43:55 Kategoria:

Gadżety reklamowe dla firmy skracają dystans pomiędzy nami a klientem. Dodatkowo budują pozytywny wizerunek. Czym kierować się przy ich wyborze? Gadżety reklamowe to...

więcej »

Garwolin

w lewoLuty 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

GARWOLIN, 02.02 10:30

Rycerz bez konia – Artystyczny poranek w lutym

więcej »
3 4 5 6 7 8 9

GARWOLIN, 09.02

Miastkowskie spotkanie z muzyką

więcej »
10 11 12 13 14

GARWOLIN, 14.02

Wystawa „Z drogi” w Kotłowni

więcej »
15

GARWOLIN, 15.02

Walentynkowy koncert z piosenkami Hanki Ordonówny

więcej »
16
17 18 19 20 21 22

ŁUKÓW, 22.02

Weź udział w Balu Charytatywnym na rzecz Amelki Chybowskiej…

więcej »
23
24 25

GARWOLIN, 25.02

Pilawa: dobre kino w małym mieście

więcej »

GARWOLIN, 25.02

Oblicza miłości - koncert uczniów Best Vocal Studio

więcej »
26 27 28 29

Kondolencje

Najnowsze Informacje