R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Sulbiny: idźmy drogą Chrystusa /ZDJĘCIA/
2021-10-25 09:29:21 Artykuł czytany 1291 razy


23 października, w siódmym dniu misji świętych, do parafii świętego Jana Pawła II w Sulbinach przybyły Święte Znaki – kopia obrazu Matki Bożej Kodeńskiej i relikwii błogosławionych Męczenników Podlaskich. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ordynariusz diecezji siedleckiej, bp Kazimierz Gurda. Podczas nabożeństwa, księża posługujący w parafii odnowili przyrzeczenia kapłańskie.


Kulminacyjnym punktem misji ewangelizacyjnych było przybycie do parafii w Sulbinach Świętych Znaków- kopii obrazu matki Bożej Kodeńskiej i relikwii błogosławionych Męczenników Podlaskich. Na ich przywitanie wyruszyła uroczysta procesja, z pasterzem diecezji siedleckiej bp Kazimierzem Gurdą, księżmi dekanatu garwolińskiego i liczną grupa wiernych. Po wprowadzeniu Świętych Znaków do kaplicy, powitała je rodzina parafialna. - Cieszymy się, że jesteś z nami, pełni czci i wiary pozdrawiamy Cię Maryjo, nasza Matko, Królowo Rodzin. W progi naszej kaplicy przybyłaś wraz z Błogosławionymi Męczennikami z Pratulina. Pełni radości i uwielbienia całym sercem oddajemy się w Twe matczyne ręce prosząc o trwałe owoce przemiany naszych serc- mówili. Powitał je też proboszcz parafii, ks. Leszek Dąbrowski. - Drodzy męczennicy, Unici Podlascy, bądźcie dla nas wzorem wiary, dodawajcie nam odwagi i otuchy, abyśmy nigdy nie wycofywali się, kiedy trzeba będzie bronić wiary, Kościoła, krzyża i jedności z następcą św. Piotra Ojcem Świętym- dodał.

Syn Boży przewodnikiem

Mszy świętej przewodniczył biskup Kazimierz Gurda, który w homilii mówił, że rodzina parafialna przeżywa wielkie wydarzenie, bo po raz pierwszy w historii parafii są misje ewangelizacyjne i przyjmowane są Święte Znaki, w których przychodzą i Maryja i Błogosławieni Męczennicy Podlascy. Biskup podkreślał, że święci są tymi, którzy wskazują nam drogę, którą i my też powinniśmy iść. Oni byli bowiem pierwsi, którzy szli drogą Chrystusa. - Tego Jezusa, w czasie misji na nowo przyjęliście do swoich serc, jako waszego Pana i Boga, ale jednocześnie uznaliście jako tego, który jest jedynym przewodnikiem w waszym życiu. Jest to dzisiaj dla nas bardzo ważne, żebyśmy sobie uświadomili, jako ludzie wierzący, że mamy właśnie takiego przewodnika, kogoś, za kimś możemy pójść, komu możemy w naszym życiu zaufać, a jest nim właśnie nie kto inny, tylko Boży Syn Jezus Chrystus, Bóg, a więc nasze zaufanie do Jezusa, do tego naszego przewodnika w naszym życiu, ono powinno być pełne...- podkreślał bp K. Gurda. Uczestniczący w misjach parafianie zaznaczali, że są one dla nich czasem głębokiej refleksji nad stanem wiary i miłości do Pana Boga oraz nad przynależnością do wspólnoty Kościoła diecezjalnego i parafialnego.
Misje prowadził ks. Mariusz Zaniewicz, który w dziesięcioletniej historii sulbińskiej parafii, przez pięć lat tu pracował. - Wielkie poruszenie mojego serca, ale też patrząc na twarze, zasłuchanie też, rozmodlenie, to wszystko, co się dokonywało, to myślę, że jakiś jeden taki piękny, wspaniały owoc, że wspólnota trwa, że wspólnota się rozwija, że nabiera coraz więcej dynamizmu duchowego, że z każdym dniem misji przybywało coraz więcej ludzi i bardziej ochotniej brało udział, odkrywało, przychodziło, dopytywało czasami, ale też dziękowało za te nowe odkrycia, nowe myśli, refleksje- akcentował.

Na zakończenie Eucharystii księża pracujący w parafii odnowili przyrzeczenia kapłańskie.
Relacja Waldemara Jaronia. POSŁUCHAJ

GALERIA ZDJĘĆ
WJ/Sulbiny [ja]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Dzięki Bogu, że....
    2021-10-25 14:40:46

    arrow

    Że mamy tylu ludzi wierzących, aż się serce raduje. "... Tylko pod tym Krzyżem, tylko pod tym Znakiem!... Polska jest Polską,... a Polak Polakiem! Tego nauczył mnie mój dziadek!.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Audycja PGE- Odcinek 10: Spotkania ze sztuką
2023-01-31 08:52:00 Kategoria:

Mecenat biznesu nad sztuką to nie tylko pieniądze. Można pójść dalej i zainspirować do zapoznania się nią czy tworzenia jej przez ludzi, którzy do tej pory się tym...

więcej »
foto

Rozmowa PGE: „Spotkania ze sztuką” - wzmożony ruch...
2023-01-30 15:41:48 Kategoria:

Mecenat biznesu nad sztuką to nie tylko pieniądze. Fundacja PGE kończy właśnie projekt edukacyjny, który poszerza grono odbiorców sztuki pokazywanej w trzech muzeach...

więcej »
foto

Jak sprawdzić gdzie jest ubezpieczony samochód?
2023-01-30 08:08:23 Kategoria:

Istnieje wiele rodzajów polis komunikacyjnych. Jedną z nich jest ubezpieczenie OC i każdy zarejestrowany w Polsce samochód musi je posiadać. Może zapomniałeś do kiedy...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

23 stycznia transmisja z Pratulina
2023-01-22 22:50:50 Kategoria:

23 stycznia diecezja siedlecka wspomina bł. Unitów, którzy w obronie wiary, jedności Kościoła i polskości, ponieśli śmierć męczeńską broniąc swej świątyni....

więcej »


Garwolin

w lewoLuty 2023w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

GARWOLIN, 03.02

Forum Przedsiębiorczości 2023

więcej »
4

GARWOLIN, 04.02 08:30

Publiczny różaniec ulicami Garwolina

więcej »
5

GARWOLIN, 05.02 10:30

„W to mi graj!” – kolejny „Artystyczny poranek”

więcej »

GARWOLIN, 05.02 14:00

Miastkowskie spotkanie z muzyką

więcej »
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28

Kondolencje

Najnowsze Informacje