R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Docenieni przez powiat i miasto Garwolin
2017-06-19 12:12:33 Artykuł czytany 1127 razy


Podczas tegorocznych obchodów Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego, pięć osób i instytucji uhonorowanych zostało statuetkami „Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego”, burmistrz miasta wręczył podziękowania 10 osobom, instytucjom i organizacjom, a starosta powiatu obdarował specjalnymi ryngrafami wicemarszałek województwa i burmistrza Garwolina.


Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego są okazją do wyróżnienia wybranych mieszkańców i instytucje tytułem honorowym i statuetką „Zasłużony dla Powiatu Garwolińskiego”. W tym roku, z rąk przewodniczącego RP  Piotra Osmólskiego i starosty Marka Chciałowskiego, tytuły otrzymali: w dziedzinie działalność społeczna- Hanna Stefańska-Baran m.in. „za bezinteresowną pomoc w obliczu nieszczęścia drugiego człowieka, stawiając zawsze potrzeby innych przed swoimi”, w dziedzinie działalność samorządowa - Tadeusz Głasek, „za wieloletnią działalność na rzecz powiatu garwolińskiego, a także budowanie samorządu terytorialnego i popularyzowanie idei samorządności”, w  dziedzinie kultura i sztuka- Teatr Rękawiczka, „za działalność kulturalną, krzewienie idei aktorskiej wśród dzieci i młodzieży powiatu garwolińskiego”, w dziedzinie nauka i oświata- Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Garwolinie „za wieloletnią działalność na rzecz rozwoju edukacji oraz wychowania wielu pokoleń dzieci i młodzieży”, w dziedzinie sportu - Vita Sport Zdrowie Garwolin, „za wkład w rozwój i popularyzację na terenie powiatu garwolińskiego sportu oraz znaczące sukcesy we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym wychowanków zespołu”.

Burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski postanowił w tym roku wyróżnić specjalnymi podziękowaniami Janinę Ewę Orzełowską - wicemarszałek województwa mazowieckiego „za wieloletnie  zaangażowanie w życie lokalnej społeczności Garwolina, wspieranie rozwoju społeczno- gospodarczego miasta poprzez pomoc w pozyskiwaniu środków finansowych na realizację priorytetowych inwestycji: krytej pływalni, zbiornika retencyjnego, hali sportowej, dróg, parków, miejsc rekreacji oraz za otwartą i życzliwą współpracę z samorządem miejskim”, Cezarego Ochnika - prezesa Zarządu Ochnik invest I sp. z o.o „ za dynamiczny rozwój firmy, dzięki któremu na terenie Garwolina powstało kilkaset lokali i domów, które w znaczny sposób zaspokajają potrzeby mieszkaniowe naszej społeczności lokalnej, a także mają wpływ na estetykę miasta i jego ład przestrzenny”.  Za podobne działania wyróżniony został również Wiesław Sowa - prezes Zarządu „Czan” sp. z o.o. Krzysztof Kot i Sebastian Jędrych „za działalność mającą na celu ocalenie od zapomnienia zdjęć i dokumentów historii Garwolina oraz wspomnień jego mieszkańców, a w szczególności za stworzenie i prowadzenie portalu internetowego „garwolin.org”, który stanowi przykład aktywności obywatelskiej i patriotyzmu lokalnego”. Filip Gac „ za reprezentowanie Garwolina na krajowych i międzynarodowych boiskach, a w szczególności podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Plażowej 2017 na Bahamach”. Jakub Piesiewicz „ za reprezentowanie Garwolina oraz w uznaniu za osiągnięcia na krajowych i międzynarodowych arenach „sportów walki”. Wojciech Rybacki „ za wieloletnią karierę piłkarską i trenerską zespołu „Wilgi” Garwolin, a także wieloletnie zaangażowanie w życie lokalnej społeczności. Natalia Sobór i Michał Lasocki oraz Maciej Łyżwiński i Dominik Kęsik za m.in. reprezentowanie Garwolina w XXIII edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Kapelmistrzowie garwolińskiej orkiestry dętej OSP Tadeusz i Zbigniew Miętusowie otrzymali dwa puzony ufundowane przez burmistrza, który wyróżnienia wręczał wraz z przewodniczącym RM Markiem Jonczakiem. Ekstra wyróżnienie Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" oraz podziękowanie od ośrodka Monar w Głoskowie otrzymała lek. med. Hanna Stefańska - Baran.

Specjalne podziękowania w formie srebrnego ryngrafu przedstawiającego herb powiatu garwolińskiego od starosty Marka Chciałowskiego otrzymała wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i burmistrz Tadeusz Mikulski. - Dla pana burmistrza, żeby ten ryngraf przypominał mu, że jest w powiecie garwolińskim, a dla pani marszałek, że na terenie Mazowsza, wśród tych 37 powiatów jest ten skromny, mały powiat, który nazywa się naszą ziemią garwolińską - mówił starosta. Burmistrz przekazał klucze od miasta studentom Społecznej Akademii Nauk, a sobotnią akademię ubarwił występ młodych tancerzy ze Studia Ruchu Kordaszewscy.Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj

Wśród około stu uczestników akademii z okazji święta powiatu i jego stolicy, nie było żadnego burmistrza ani wójta gminy, nie pojawili się wszyscy przedstawiciele powiatowych instytucji ani służb mundurowych, a z radnych powiatowych oprócz przewodniczącego Piotra Osmólskiego, jego zastępcy Marcina Kobusa, starosty Marka Chciałowskiego i wicestarosty Urszuli Zadrożnej był tylko radny Antoni Frąckiewicz. Nie przybyli też parlamentarzyści ani radni sejmiku z ziemi garwolińskiej. Do tematu jeszcze wrócimy.

WJ/Garwolin/DJ
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • baaska
    2017-06-20 22:00:24

    arrow

    tego az wstyd komentowac to po prostu jest żenujace

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA
joachimianna.pl
foto

Innowacyjna Szkoła Muzyki Rozrywkowej w Bielanach
2018-04-20 18:09:00 Kategoria:

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem dzieci muzyką, w Gminie Bielany powstała Innowacyjna Szkoła Muzyki Rozrywkowej. Warto wspomnieć, że w tej gminie realizowany...

więcej »

Garwolin

w lewoKwiecień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1
2 3 4 5

GARWOLIN, 05.04

Żelechów: Papierowa wiklina dla dorosłych

więcej »
6 7 8

GARWOLIN, 08.04

Żelechów: Powiatowe obchody rocznicy zbrodni katyńskiej

więcej »
9 10

GARWOLIN, 10.04

Wiosenna metamorfoza – warsztaty makijażu

więcej »
11 12 13 14 15

GARWOLIN, 15.04

Garwolin: XIV Mityng Lekkoatletyczny

więcej »
16 17

GARWOLIN, 17.04

TURNIEJ „BRD” 2018

więcej »
18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Kondolencje

Najnowsze Informacje