R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Garwolin: 11 listopada – świętujmy niepodległość
2020-11-07 11:52:17 Artykuł czytany 169 razy


Już za kilka dni będziemy obchodzić 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku nie możemy wspólnie celebrować Narodowego Święta Niepodległości, ale mimo wszystko możemy i powinniśmy wszyscy świętować. Wywieśmy flagę, spędźmy czas z rodziną i weźmy udział w przygotowanych specjalnie z tej okazji aktywnościach internetowych.


Narodowe Święto Niepodległości co roku gromadziło setki mieszkańców Garwolina najpierw na mszy świętej, później na uroczystym przemarszu i wspólnym świętowaniu do późnego wieczora w blasku ogniska i ze śpiewem na ustach. W tym roku takie spotkania nie są możliwe, ale władze miasta i powiatu zachęcają, by mimo wszystko świętować ten wyjątkowy dzień w historii Polski. Wywieśmy biało-czerwoną flagę i spędźmy ten czas z rodziną.

Zgodnie z tradycją 11 listopada o godzinie 10:00 w kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Garwolinie zostanie odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny. Wezmą w niej udział przedstawiciele władz – burmistrz Garwolina Marzena Świeczak i starosta garwoliński Mirosław Walicki. W związku z obowiązującymi ograniczeniami dotyczącymi liczby wiernych w kościołach msza święta będzie transmitowana na żywo na kanale kolegiaty w serwisie Youtube.

Zabawa słowem i obrazem z CSiK

Choć obchody Narodowego Święta Niepodległości w tradycyjnej formie nie będą możliwe, okazji do świętowania nie zabraknie. Centrum Sportu i Kultury zaprasza do wspólnej rodzinnej zabawy, a dokładniej dwóch zabaw. W każdej trzeba będzie się wykazać kreatywnością.

Pierwsza z nich to „Gięcie słów” – wygnij słowo i utwórz z niego inne wyrazy. Codziennie od niedzieli 8 listopada na facebookowej stronie Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie pojawi się plansza z wyrazem kojarzonym ze świętem 11 listopada. Zadanie konkursowe będzie polegało na stworzeniu z niego jak największej liczby wyrazów. Propozycje nowych wyrazów należy wpisać w komentarzu. Aby zabawa nabrała tempa dodatkowo w komentarzu trzeba będzie oznaczyć osobę, którą chce się zachęcić do zabawy. Osoba z największą liczbą nowych wyrazów wygrywa. Jeśli kilka osób poda tę samą liczbę wyrazów, rozgrywkę wygrywa osoba, która pierwsza zamieściła komentarz. Każdego dnia do wygrania nagroda.

„Zróbmy sobie obraz – kolaŻ z marszałkiem czy może marszałek kolaRZem?” to zabawa plastyczna. 9 listopada na stronie internetowej Centrum Sportu i Kultury oraz na Facebooku pojawi się do pobrania karta z gotowymi elementami. Wykorzystując dowolną ilość elementów (można je również powielać), należy stworzyć z nich obraz – kolaż. Pozostałe elementy kompozycji należy dorysować, domalować lub dokleić. Ograniczeniem jest jedynie własna wyobraźnia. Format prac jest dowolny. Nie ma też kategorii wiekowych. W twórczej zabawie mogą wziąć udział całe rodziny. Zdjęcia prac można nadsyłać do 15 listopada do godz. 23:59 na adres: promocja@csik.garwolin.pl  w temacie wiadomości wpisując: Kolaż. Najciekawsze prace zostaną opublikowane, a do zwycięzców trafią nagrody.

Chodźcie na spacer – online!

Miasto Garwolin zaprasza na spacer online „Wiktoria 1920”, który poprowadzi Adrian Pogorzelski z Wawa Gra. 11 listopada o godzinie 17:00 na Facebooku Miasta Garwolina zaprezentowane zostaną wydarzenia wojny roku 1920 na ziemi garwolińskiej. Od dramatycznych wydarzeń z 13 sierpnia, kiedy bolszewicy zajęli ziemie dzisiejszego powiatu aż po przełomowy dzień 16 sierpnia 1920 r., kiedy wyruszyła ofensywa jednostek wielkopolskich znad Wieprza. Start spaceru spod Kobylnicy, gdzie uczestnicy zobaczą miejsca słynnej szarży 15. Pułku Ułanów! W trakcie spaceru nie zabraknie oryginalnych pamiątek. Dla odpowiedniej interakcji w czasie spotkania będzie można zadawać pytania prowadzącemu. Będą także konkursy z nagrodami.

Wirtualny spacer zostanie zrealizowany w ramach projektu Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej „Złóż meldunek Marszałkowi” dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego "Koalicje dla Niepodległej"

Więcej informacji na www.csik.garwolin.pl  i www.garwolin.pl  Inf. pras.

WJ/Garwolin/DW

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

Kostkarka do lodu - sprzęt idealny na upały. Jaka...
2021-08-03 11:13:28 Kategoria:

W upalny dzień nic tak nie pomaga w ochłodzeniu organizmu jak wypicie zimnego napoju. Każdy z nas odczuwa pragnienie, które chce jak najszybciej zaspokoić. Niezależnie od...

więcej »
foto

Magiczne Ogrody uwalniają marzenia
2021-08-02 12:11:00 Kategoria:

Wyjątkowy, baśniowy ogród, leżący w turystycznym sercu Lubelszczyzny czeka na Was do końca września!

więcej »
foto

Współwłaściciel sposobem na obniżenie kosztów za OC?
2021-07-31 21:03:07 Kategoria:

Współwłaściciel sposobem na obniżenie kosztów za OC? Samochód nie musi być własnością jednej osoby. Prawa do niego równie dobrze mogą mieć zarówno nasi...

więcej »
foto

3 aktywności na świeżym powietrzu, na które warto...
2021-07-29 12:33:00 Kategoria:

Ruch na świeżym powietrzu do podstawa do dbania o prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Warto zamienić ściany klubów fitness na plener - widoki są przede wszystkim...

więcej »

Gmina Górzno - dla takich miejsc się żyje
Kategoria:

Gmina Górzno to dynamicznie rozwijający się teren w powiecie garwolińskim. Bliskość Garwolina i wielkiej aglomeracji jaką jest Warszawa - to niewątpliwie duży atut tej...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Dawne gry i zabawy na antenie Katolickiego Radia Podlasie
2021-08-04 17:30:59 Kategoria:

„Dawne gry i zabawy” to cykl audycji poświęconych dawnym, nierzadko zapomnianym grom i zabawom, w które bawili się nasi dziadkowie i rodzice. W każdym odcinku...

więcej »


Garwolin

w lewoSierpień 2021w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

GARWOLIN, 01.08

Trzydniowe Dni Maciejowic

więcej »

GARWOLIN, 01.08 17:00

Garwolińskie obchody rocznicy Powstania Warszawskiego

więcej »
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje