R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Garwolin: wyróżnieni „Gawronami”
2019-06-17 10:18:00 Artykuł czytany 383 razy


Według legendy nazwa miasta Garwolin łączy się z gawronami. W tym roku z okazji święta miasta, po raz pierwszy przyznano „Garwolińskie Gawrony” osobom i instytucjom, które swoim aktywnym działaniem na różnych płaszczyznach budują potencjał miasta i przyczyniają się do jego rozwoju.


Nikt nie ma wątpliwości, że obecny kształt miasta jest wynikiem pracy, zaangażowania i determinacji Tadeusza Mikulskiego - człowieka, który przez ponad 20 lat piastował zaszczytne stanowisko burmistrza Garwolina. I to on wskazywał kierunku rozwoju małej ojczyzny, jaką jest stolica powiatu garwolińskiego. I to on, jako pierwszy uhonorowany został statuetką „Garwolińskiego Gawrona”.

„Za wspieranie działań władz samorządowych miasta na różnych płaszczyznach, od inwestycji po infrastrukturę, wsparcie działalności klubów sportowych, stowarzyszeń” podziękowano „Garwolińskim Gawronem” posłowi Grzegorzowi Woźniakowi, który „dołożył swoją cegiełkę” do pozyskania funduszy z ministerstwa sportu do budowy zaplecza szatniowego i hali sportowej przy PSP Nr 5 oraz członkini Zarządu Województwa Mazowieckiego Janinie Ewie Orzełowskiej.

„Jako miasto możemy poszczycić się halami sportowymi przy każdej z naszych szkół. Wszystkie z nich wybudowane były przez lokalnego przedsiębiorcę. Dziś chcemy podziękować za te obiekty sportowe służące dzieciom, młodzieży, mieszkańcom miasta i okolic”- napisano w uzasadnieniu przyznającym „Garwolińskiego Gawrona” Kazimierzowi Jasińskiemu.

Wyróznienia w postaci statuetek „Garwolińskich Gawronów” wręczono Annie Lodowskiej - dyrektor przedszkola nr 8 „Plastuś”, które posiada własny ceremoniał i tradycje, w postaci cyklicznych uroczystości jednoczących środowisko przedszkolne, ponadto otrzymało jako czwarte w kraju certyfikat jakości przedszkola pracującego metodą edukacji przez ruch i Jackowi Zowczakowi - od lat związanemu z miejskimi placówkami oświatowymi, a przez ostatnie lata pełniącemu funkcję dyrektora PSP nr 5. „To dobry duch szkoły, inicjator i gorący orędownik budowy hali sportowej”- napisano w uzasadnieniu.

„Garwolińskie Gawrony” otrzymali także: Jacek Pasternak- kierownik kina „Wilga”, „sprawca stałej modernizacji i rozwoju kina, które w ciągu ostatnich lat stało się jednym z najlepszych kin jednosalowych w Polsce. W ostatnim rankingu kino „Wilga” zajęło zaszczytne 4 miejsce w Polsce pod względem ilości widzów”.

Klub Seniora w Garwolinie - powołany z inicjatywy Miejskiej Rady Seniorów, zaczął działać pod koniec 2016 roku. W krótkim czasie zdążył skupić wokół siebie całą rzeszę garwolińskich seniorów. Od kiedy powstał, aktywnie włącza się w wiele inicjatyw organizowanych na terenie miasta, ale też poza jego granicami. Swoim zaangażowaniem, entuzjazmem i twórczą radością udowadniają, że można być aktywnym w kazdym wieku.

„Wspólnota Gruntowa”- zrzesza 105 członków, którzy posiadają grunty orne na terenie miasta Garwolina. Jest organizacją, która pełni rolę integracyjną dla tej części społeczności miasta, a za promowanie miasta na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej podziękowania trafiły do Macieja Gładysza, Aleksandry Domańskiej i Piotra Kordaszewskiego.WJ/Garwolin/Js

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • ekolog
  2019-06-19 15:44:02

  arrow

  Ptaki gawrony kojarzą mi się niesympatycznie w Garwolinie w parku i osiedlach śmiecą i hałasują. Są nawet odstraszane zresztą nieskutecznie. Może te statuetki poprawią wizerunek Garwona w Gawrolinie. Nawiasem mówią ciekaw jestem formy nagrody "Zasłużony dla Powiatu" od 2019r? poprzednio była to kwitnąca konwalia (mnie na pierwszy rzut oka skojarzyła się z sową).

 • mieszkaniec Garwolina
  2019-06-17 16:48:45

  arrow

  Pani Wicestarosta nie dorównuje naszej Pani Burmistrz pod żadnym względem, a tak się puszy.

 • obserwator
  2019-06-17 15:11:52

  arrow

  Pani Burmistrz to ma klasę i przy tym dużo empatii.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

foto

5 sytuacji, w których warto udać się do ginekologa
2019-07-16 11:21:15 Kategoria:

Wizytę kontrolną u ginekologa należy umawiać przynajmniej raz do roku. Między kolejnymi spotkaniami z lekarzem może jednak okazać się, że ze zdrowiem intymnym kobiety...

więcej »
foto

Gdy zarabiasz w euro a płacisz w PLN
2019-07-15 09:58:57 Kategoria:

Odkąd Polska przystąpiła do Unii Europejskiej otrzymywanie wynagrodzenia w euro stało się dość powszechne, zwłaszcza wśród przedsiębiorców oraz osób podejmujących...

więcej »
foto

Biuro i ergonomia
2019-07-10 09:15:31 Kategoria:

Komfortowe warunki pracy nadal nie są standardem każdej firmy, niemniej sytuacja ta ulega systematycznej poprawie. Coraz więcej pracodawców stosuje się do zasad ergonomii,...

więcej »
foto

Za nami VII Rajd Rowerowy Szlakiem Nadbużańskich...
2019-07-09 16:37:33 Kategoria:

W tym roku 7 lipca wzięło w nim udział aż 300 osób. Rodziny z dziećmi, grupy znajomych, pasjonaci kolarstwa, zawodowi rowerzyści. Ci wszyscy ludzie stawili się na...

więcej »

Garwolin

w lewoLipiec 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6

GARWOLIN, 06.07 19:00

3. Letnia Potańcówka w Miętnem

więcej »
7
8 9 10 11 12

GARWOLIN, 12.07

Tego nie można przegapić

więcej »
13

GARWOLIN, 13.07

Tego nie można przegapić

więcej »
14

GARWOLIN, 14.07

Lipówki: charytatywny festyn rodzinny

więcej »

GARWOLIN, 14.07

Tego nie można przegapić

więcej »

GARWOLIN, 14.07

Spotkajmy się w Miastkowie!

więcej »
15 16 17 18 19 20 21

GARWOLIN, 21.07

Maciejowice: w hołdzie Moniuszce

więcej »
22 23 24 25 26

GARWOLIN, 26.07

Sulbiny: gruziński zespół wystąpi w GCAK

więcej »
27 28
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje