R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Garwolin: wyróżnieni „Gawronami”
2019-06-17 10:18:00 Artykuł czytany 392 razy


Według legendy nazwa miasta Garwolin łączy się z gawronami. W tym roku z okazji święta miasta, po raz pierwszy przyznano „Garwolińskie Gawrony” osobom i instytucjom, które swoim aktywnym działaniem na różnych płaszczyznach budują potencjał miasta i przyczyniają się do jego rozwoju.


Nikt nie ma wątpliwości, że obecny kształt miasta jest wynikiem pracy, zaangażowania i determinacji Tadeusza Mikulskiego - człowieka, który przez ponad 20 lat piastował zaszczytne stanowisko burmistrza Garwolina. I to on wskazywał kierunku rozwoju małej ojczyzny, jaką jest stolica powiatu garwolińskiego. I to on, jako pierwszy uhonorowany został statuetką „Garwolińskiego Gawrona”.

„Za wspieranie działań władz samorządowych miasta na różnych płaszczyznach, od inwestycji po infrastrukturę, wsparcie działalności klubów sportowych, stowarzyszeń” podziękowano „Garwolińskim Gawronem” posłowi Grzegorzowi Woźniakowi, który „dołożył swoją cegiełkę” do pozyskania funduszy z ministerstwa sportu do budowy zaplecza szatniowego i hali sportowej przy PSP Nr 5 oraz członkini Zarządu Województwa Mazowieckiego Janinie Ewie Orzełowskiej.

„Jako miasto możemy poszczycić się halami sportowymi przy każdej z naszych szkół. Wszystkie z nich wybudowane były przez lokalnego przedsiębiorcę. Dziś chcemy podziękować za te obiekty sportowe służące dzieciom, młodzieży, mieszkańcom miasta i okolic”- napisano w uzasadnieniu przyznającym „Garwolińskiego Gawrona” Kazimierzowi Jasińskiemu.

Wyróznienia w postaci statuetek „Garwolińskich Gawronów” wręczono Annie Lodowskiej - dyrektor przedszkola nr 8 „Plastuś”, które posiada własny ceremoniał i tradycje, w postaci cyklicznych uroczystości jednoczących środowisko przedszkolne, ponadto otrzymało jako czwarte w kraju certyfikat jakości przedszkola pracującego metodą edukacji przez ruch i Jackowi Zowczakowi - od lat związanemu z miejskimi placówkami oświatowymi, a przez ostatnie lata pełniącemu funkcję dyrektora PSP nr 5. „To dobry duch szkoły, inicjator i gorący orędownik budowy hali sportowej”- napisano w uzasadnieniu.

„Garwolińskie Gawrony” otrzymali także: Jacek Pasternak- kierownik kina „Wilga”, „sprawca stałej modernizacji i rozwoju kina, które w ciągu ostatnich lat stało się jednym z najlepszych kin jednosalowych w Polsce. W ostatnim rankingu kino „Wilga” zajęło zaszczytne 4 miejsce w Polsce pod względem ilości widzów”.

Klub Seniora w Garwolinie - powołany z inicjatywy Miejskiej Rady Seniorów, zaczął działać pod koniec 2016 roku. W krótkim czasie zdążył skupić wokół siebie całą rzeszę garwolińskich seniorów. Od kiedy powstał, aktywnie włącza się w wiele inicjatyw organizowanych na terenie miasta, ale też poza jego granicami. Swoim zaangażowaniem, entuzjazmem i twórczą radością udowadniają, że można być aktywnym w kazdym wieku.

„Wspólnota Gruntowa”- zrzesza 105 członków, którzy posiadają grunty orne na terenie miasta Garwolina. Jest organizacją, która pełni rolę integracyjną dla tej części społeczności miasta, a za promowanie miasta na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej podziękowania trafiły do Macieja Gładysza, Aleksandry Domańskiej i Piotra Kordaszewskiego.WJ/Garwolin/Js

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • ekolog
  2019-06-19 15:44:02

  arrow

  Ptaki gawrony kojarzą mi się niesympatycznie w Garwolinie w parku i osiedlach śmiecą i hałasują. Są nawet odstraszane zresztą nieskutecznie. Może te statuetki poprawią wizerunek Garwona w Gawrolinie. Nawiasem mówią ciekaw jestem formy nagrody "Zasłużony dla Powiatu" od 2019r? poprzednio była to kwitnąca konwalia (mnie na pierwszy rzut oka skojarzyła się z sową).

 • mieszkaniec Garwolina
  2019-06-17 16:48:45

  arrow

  Pani Wicestarosta nie dorównuje naszej Pani Burmistrz pod żadnym względem, a tak się puszy.

 • obserwator
  2019-06-17 15:11:52

  arrow

  Pani Burmistrz to ma klasę i przy tym dużo empatii.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

NASI PARTNERZY


foto

Wszystko, co warto wiedzieć o EBI
2020-07-02 11:04:06 Kategoria:

EBI, czyli Europejski Bank Inwestycyjny to finansowa instytucja zarządzana przez Unię Europejską. Ten organ ma swoją siedzibę w Luksemburgu, jest całkowicie niezależny od...

więcej »
foto

O niektórych rzeczach lepiej pamiętać. Zobacz, co...
2020-07-01 09:56:32 Kategoria:

Chociaż osoby posiadające samochód korzystają z niego często i nie sposób o nim zapomnieć, to dużo łatwiej wypadają z pamięci obowiązki z nim związane. Do takowych...

więcej »
foto

Jak radzimy sobie z koronawirusem?
2020-06-22 06:00:00 Kategoria:

W regionie siedleckim do tej pory odnotowano 250 przypadków zakażeń koronawirusem . Ryzyko zachorowania wciąż istnieje, a najbardziej narażony jest personel medyczny,...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

„Społecznym okiem na środowisko” - cykl audycji na...
2020-06-30 15:42:12 Kategoria:

25 czerwca na antenie Katolickiego Radia Podlasie ruszył cykl czterech audycji pt.: ”Społecznym okiem na środowisko”. Tematyka audycji związana jest z uruchomionym przez...

więcej »


Garwolin

w lewoLipiec 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

GARWOLIN, 01.07

Garwolin: wojsko zaprasza na Skwer Solidarności

więcej »
2

GARWOLIN, 02.07

Garwolin: wojsko zaprasza na Skwer Solidarności

więcej »
3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje