R E K L A M A



GARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Garwoliński PKS ma nowego prezesa
2019-05-15 18:38:28 Artykuł czytany 2400 razy


Zakończyła się procedura wyłaniania prezesa Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Garwolinie. Zadanie wyprowadzenia samorządowego przewoźnika na prostą Rada Nadzorcza powierzyła Jackowi Semczukowi z Lublina.


Nowy prezes PKS jest absolwentem Politechniki Łódzkiejmgr inż. mechaniki. Ukończył też studnia podyplomowe Master of Business Administration /MBA/, University of Central Lancashire, Preston, Anglia oraz w zakresie zarządzania nieruchomościami na Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie.

Jacek Semczuk legitymuje się też doświadczeniem zawodowym w zakładach i instytucjach związanych z branżą samochodową i transportem w ogóle. Był też doradca wojewody lubelskiego do spraw połączenia przedsiębiorstw PKS na lubelszczyźnie. W tym czasie uczestniczył w przeprowadzeniu konsolidacji PPKS i stworzeniu PPKS „Wschód”, gdzie opracowane zostały nowatorskie procedury i harmonogram działan prowadzących do połączenia PPKS.Od 2007 roku siedem przedsiębiorstw PPKS z województwa lubelskiego zaczęło funkcjonować jako jedno przedsiębiorstwo. Zajmuje się restrukturyzacją przedsiębiorstw transportowych już od wielu lat. Robił to na Lubelszczyźnie, w Tomaszowie Mazowieckim, Warszawie, Olsztynie i Siedlcach.

Przypomnijmy, że Rada Nadzorcza spółki na posiedzeniu w dniu 19 lutego odwołała prezesa Tadeusza Kowalczyka, który funkcję tę sprawował niespełna rok. Do czasu wyłonienia w drodze konkursu nowego prezesa, bieżącą działalnością spółki kieruje prokurent Kamila Makulec.

Na ogłoszony konkurs napłynęły oferty niemal z całej Polski, wśród nich z Gdańska, Wrocławia, Warszawy, Lublina i innych miejscowości. Razem 13 ofert, ale 4 odpadły od razu, bo nie spełniały określonych warunków.

Ostatecznie, składająca się z trzech prawników Rada Nadzorcza PKS powierzyła 15 maja Jackowi Semczukowi pełnienie obowiązków prezesa samorządowego przewoźnika.

WJ/Garwolin

wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • jest już po pks garwolin
    2019-08-04 01:18:03

    arrow

    j/w.Nowy prezes jest jednym z tych po których gasi się już tylko światło.Od 5 sierpnia kursów do Pilawy nie będzie.Wołoszka wniebowzięty.Taki piękny prezent.Czy aby na pewno prezent?

  • felczer weterynarz
    2019-05-17 16:53:49

    arrow

    Czy prezes przedstawił aktualne badania lekarskie, bo ponoć poprzedni był rencistą i chciał dorobić jako prezes PKS w Garwolinie.

  • xxx
    2019-05-16 17:47:05

    arrow

    przepraszam za błąd ortograficzny w moim wpisie z 15 maja... tam ma być oczywiście " podług" ... bardziej współcześnie "według". Bardzo przepraszam ale dbałość o mowę polską jest moim konikiem ..wszak jestem Polak Mały :)

  • Jerzy
    2019-05-16 11:04:53

    arrow

    A może warto zastanowić by się było czy do prowadzenia takiej niewielkiej placowki potrzebny jest szef z wyjątkowymi kwalifikacjami z poza terenu powiatu garwolińskiego. Pan Wołoszka prowadzący firmę konkurencyjną był prawdopodobnie jedynie kierowcą w miejscowym pekasie. Były dyrektor garwolińskiego PKS pan Stanisław Stanaszek również na funkcję dyrektora startował ze stanowiska mechanik-kierowca. Wymienieni wyżej panowie to prawdziwi menadżerowie firm transportowych. I takich ludzi w Garwolinie nie brakuje. Należy jedynie zapalić marychę i zacząć logicznie myśleć.

  • Jerzy
    2019-05-16 10:59:40

    arrow

    A może warto zastanowić by się było czy do prowadzenia takiej niewielkiej placowki potrzebny jest szef z wyjątkowymi kwalifikacjami z poza terenu powiatu garwolińskiego. Pan Wołoszka prowadzący firmę konkurencyjną był prawdopodobnie jedynie kierowcą w miejscowym pekasie. Były dyrektor garwolińskiego PKS pan Stanisław Stanaszek również na funkcję dyrektora startował ze stanowiska mechanik-kierowca. Wymienieni wyżej panowie to prawdziwi menadżerowie firm transportowych. I takich ludzi w Garwolinie nie brakuje. Należy jedynie zapalić marychę i zacząć logicznie myśleć.

  • RJ
    2019-05-16 06:18:38

    arrow

    Prezesie

    Trzeba zacząć od rady nadzorczej.
    Dać im po 100 zł za posiedzenie.
    I to wszystko za....
    No właśnie za co?

  • ... oj będzie cyrk
    2019-05-16 06:07:24

    arrow

    ... "rewolucja" i protesty załogi.
    A co czeka pracujących emerytów ?
    Oj będzie się działo.

  • xxx
    2019-05-15 23:23:42

    arrow

    a w tym wszystkim żałosnym jest jak dyletanci w postaci najemnej rady nadżerczej odgrywają mędrców w wyborze władz spółki...i wybierają podłóg swojej wiedzy i możliwości jakby na złość spółce...i tym ludziom, którzy tam pracują i oddają serce, żeby firma istniała.

  • do Jerzego
    2019-05-15 23:16:05

    arrow

    nie spodziewaj się Kolego fajerwerków. Poprzednik próbował powalczyć z konkurencją i poległ. Konkurencja sponsoruje aktualne władze ...

  • Znajomy
    2019-05-15 23:01:46

    arrow

    I co z tego że wszystko połączył na Lubelszczyźnie skoro stwierdzili że lepiej oddzielnie

  • Sprzęgło Jerzy
    2019-05-15 22:08:43

    arrow

    No i prywaciarze będą musieli być czujni, bo w interesach nie ma przepuść. Do tej pory było z tym różnie. Ja też będę kibicował nowemu prezesowi jak Gall Anonim.

  • Sprzęgło Jerzy
    2019-05-15 22:08:42

    arrow

    No i prywaciarze będą musieli być czujni, bo w interesach nie ma przepuść. Do tej pory było z tym różnie. Ja też będę kibicował nowemu prezesowi jak Gall Anonim.

  • do Darka
    2019-05-15 21:56:43

    arrow

    Szybko sprzeda wszystko jak w Siedlcach i...
    Historia się powtórzy.
    Ale układy towarzysko-rodzinne-związkowe też szybko wyeliminuje.
    To nie będzie splegliwy Stefcio.

  • Gall Anonim
    2019-05-15 21:52:38

    arrow

    Restrukturyzacja ciąg dalszy. Z mojego punktu widzenia jest to reanimacja trupa, oby się powiodła.
    Byłoby to z korzyścią dla mieszkańców naszego powiatu gdyby nastąpił CUD i gdyby się udało. Ale jak się nie wpompuje weń kasy to nic z tego nie wyjdzie.
    Co jest ważne w prowadzeniu prywatnej firmy trzeba przełożyć na państwową. Pozyskanie w przypadku PKS gigantycznych pieniędzy (oby nie wyprzedawali swoich nieruchomości żeby pozyskać pieniądze), umiejętne inwestowanie i oszczędności (w prywatnych firmach zazwyczaj na pracownikach). Będę kibicował.

  • były pacjent
    2019-05-15 21:32:06

    arrow

    Teraz kolej na wymianę dyrektora "szpitala" powiatowego w Sulbinach. A może by ktoś wpadł tam na kontrole?

  • xxx
    2019-05-15 21:31:00

    arrow

    do kierownicy... nie łudź się ;)

  • rechot historii
    2019-05-15 21:27:00

    arrow

    jaka rada taki prezes... za jakieś dwa miesiące będzie wszystko widać... chłe, chłe...

  • york
    2019-05-15 21:12:33

    arrow

    Jakby zostawili Stefka na jeszcze jedną kadencje to by zlikwidował PKS i nie byłoby problemu. Ciekawe co na te zmiany prywatni przewoźnicy?

  • darek
    2019-05-15 21:09:44

    arrow

    Ciekawe, która nieruchomość zostanie w pierwszej kolejności sprzedana, mam nadzieję, że nie dworzec

  • Turystka
    2019-05-15 20:59:51

    arrow

    Ciekawe, czy uda się uratować PKS?

  • z bliska
    2019-05-15 20:45:46

    arrow

    To już chyba piąty prezes, uzdrowiciel bankruta.

  • PKS
    2019-05-15 20:15:43

    arrow

    Po restrukturyzacji przeprowadzonej przez tego pana pozostał zwłaszcza.

  • BK i ZZ
    2019-05-15 19:52:31

    arrow

    Był i w Mińsku.
    I co?
    Szkoda załogi.

  • xxx
    2019-05-15 19:30:49

    arrow

    no to będzie się działo ;)))

  • Kierownica
    2019-05-15 19:27:13

    arrow

    No, teraz może wreszcie nastąpią zmiany na lepsze. Niektórzy aroganccy kierowcy powinni cykać albo zwolnić miejsce lepszym.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

NASI PARTNERZY


foto

Jaki prezent na święta dla mamy wybrać? Podpowiadamy,...
2019-12-03 15:10:24 Kategoria:

Mama to prawdziwa przyjaciółka. Wspiera w trudnych chwilach, doradza w najważniejszych sprawach, no i nikt tak dobrze jak ona nie rozumie, jaką moc ma przytulenie. Z okazji...

więcej »

Garwolin

w lewoGrudzień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

GARWOLIN, 01.12

Pilawa: utwory Leonarda Cohena w wykonaniu Stanisława Górki

więcej »

GARWOLIN, 01.12

Świąteczne handmade. Przyjdź na kiermasz!

więcej »
2 3 4 5 6

GARWOLIN, 06.12

Maciejowice: Mikołajki jak z bajki

więcej »
7 8
9 10

GARWOLIN, 10.12

Antarktyda według Jana Szamryka – spotkanie z podróżnikiem

więcej »
11 12 13 14

GARWOLIN, 14.12

Kiermasz bożonarodzeniowy na maciejowickim rynku

więcej »
15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje