WYBORY SAMORZĄDOWE 2018R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Iwowe: jubileusz strażackiej jednostki /ZDJĘCIA/
2018-10-09 07:30:06 Artykuł czytany 479 razy


Ochotnicza Straż Pożarna w Iwowem w gminie Borowie obchodzi w tym roku 90- lecie powstania. Podczas jubileuszowych uroczystości, które zorganizowano w niedzielę 7 października, jednostka uhonorowana została pamiątkowymi medalami, a zasłużeni strażacy odznaczeniami za zasługi w ochronie przeciwpożarowej. Było też przecięcie wstęgi i poświęcenie nowego garażu dla potrzeb jednostki.


Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. polową odprawioną na placu przed strażnicą przez proboszcza parafii w Latowiczu ks. Bogusława Wnuka. Po nabożeństwie OSP wyróżniono Medalem Senackim i „Pro Masovia”, zaś zasłużeni dla ochrony przeciwpożarowej druhny i druhowie odznaczeni zostali resortowymi medalami i odznakami. Druha Wojciecha Dzięcioła uhonorowano Złotym Znakiem Związku OSP- najwyższym odznaczeniem w ochotniczym pożarnictwie. Złotymi Medalami za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczeni zostali Roman Gielo, Wiesław Kaniewski i Hieronim Rogala, srebrnymi Medalami za Zasługi dla Pożarnictwa natomiast Paweł Bieńko, Małgorzata Dynek i Sylwester Kaniewski. Brązowe Medale za Zasługi dla Pożarnictwa wręczono Jakubowi Bieńko, Andrzejowi Kaniewskiemu, Tomaszowi Kaniewskiemu, Wojciechowi Luty, Łukaszowi Sienkiewiczowi, Sławomirowi Rogala. Odznaki „Strażak Wzorowy” otrzymali Justyna Borucińska, Bartłomiej Boruciński, Michał Bieńko. Były też srebrne i brązowa odznaki Młodzieżowej Drużyny OSP i za wysługę lat.

Kolejnym punktem uroczystości było przecięcie wstęgi i poświęcenie nowo wybudowanego garażu na potrzeby jednostki OSP. -Gratuluję strażakom tego wspaniałego jubileuszu, ale gratuluje też władzom samorządowym gminy Borowie tego, co robią dla straży i dla mieszkańców, by żyło się lepiej- mówił poseł Grzegorz Woźniak. Wicemarszałek województwa Janina Ewa Orzełowska także podziękowała za służbę na rzecz drugiego człowieka. - Dziękuję za każdą wyciągniętą dłoń do drugiego człowieka, za każde pochylone plecy, bo potrzeba nieść pomoc. Dziękuję za to, że jesteście, bo to wy przywracacie wiarę w człowieczeństwo- podkreślała.

Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP w Garwolinie Waldemar Sabak i wiceprezes Jerzy Jaroń przekazali słowa podziękowania władzom samorządowym na czele z wójtem i przewodnicząca RG. - Chwała za to, że widzicie potrzeby Ochotniczych Straży Pożarnych, bo jest to podstawa, to jedna z najważniejszych organizacji w wymiarze niesienia pomocy innym i działalności społecznej- mówił prezes Sabak. - Serdeczne podziękowania za stałą i otwartą gotowość, służenie ludziom w potrzebie, za piękna służbę Bogu, ludziom i ojczyźnie- akcentował st. bryg. Krzysztof Tuszowski, komendant powiatowy PSP w Garwolinie. - Gratuluję wam tych odznaczeń, ale również gratuluję uznania społecznego, bo tu na tym miejscu widać, widać to, że wieś i strażacy tworzą jedność. I tak musi być. Z tej miejscowości inne powinny brać przykład, bo często się zdarza, że jest uroczystość strażacka i oprócz strażaków i gości zaproszonych nikt nie siedzi...Tu jest inaczej, tu jest siła- mówił. - Chcielibyśmy, żeby ten duch, który przyświecał tym, którzy tworzyli tą jednostkę, również był obecny nadal, przynajmniej do stulecia istnienia jednostki się utrzymywał...- artykułował Wiesław Gąska, wójt gminy Borowie i prezes ZOGm ZOSP RP.
Życzenia strażakom składali radni sejmiku mazowieckiego Marian Piłka i Krzysztof Żochowski, bryg. Jarosław Latuszek z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, przewodnicząca Rady Gminy Alicja Szaniawska, sekretarz gminy Marta Serzysko, Kazimierz Sionek.

Uroczystości zakończyła defilada pododdziałów w asyście sztandarów i z udziałem Gminnej Orkiestry Dętej z Borowia. 

Relacja Waldemara Jaronia


Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ

WJ/Garwolin [ja]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • 30 rocznica
    2018-10-09 14:12:38

    arrow

    Pamiętam 30 rocznicę w 1972 roku i nie było wtedy tak wesoło bo po wsi jeździły "suki" i "ZOMO" i zabrali nam "punkt katechetyczny" - dawny drewniany budynek OSP - starsi mieszkańcy wiedzą o czym piszę - teraz to już tylko przedwyborcze pajacowanie - kolejna rocznica za 5 LAT

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
foto

Dlaczego SEIKO…?
2018-10-17 11:18:10 Kategoria:

Nadeszła chwila, by znów widzieć wszystko precyzyjnie. By skupić się na sobie – swoich oczach, wyraźnym widzeniu i świetnym wyglądzie.

więcej »
foto

Nie oceniaj mnie zanim mnie nie poznasz!
2018-10-17 11:05:58 Kategoria:

Nie oceniajmy i nie lękajmy się osób doświadczających zaburzeń psychicznych, wspierajmy i pomóżmy im aktywnie włączyć się w życie społeczne i zawodowe - z takim...

więcej »
foto

Dla seniorów i dla młodych
2018-10-12 08:43:50 Kategoria: Wybierz kategorie

wywiad z łukowskim radnym miejskim Piotrem Płudowskim, kandydującym w wyborach burmistrzowskich.

więcej »

Garwolin

w lewoPaźdzernik 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5 6

GARWOLIN, 06.10

Żelechów jedzie na Stadion Młodych!

więcej »
7
8

GARWOLIN, 08.10

Ogólnopolski Festiwal „Jesteśmy wolni”

więcej »
9 10 11 12

GARWOLIN, 12.10

Jesienne spotkania z teatrem

więcej »

GARWOLIN, 12.10 19:00

Garwolin: niezwykły koncert „Nieodległość 100+”

więcej »
13 14

GARWOLIN, 14.10 17:00

Garwolin: Koncert z okazji Dnia Papieskiego

więcej »
15 16 17

GARWOLIN, 17.10 17:00

Sulbiny: Miecznikowski na 100-lecie niepodległości

więcej »
18 19

GARWOLIN, 19.10

Piosenki niepodległe – koncert w Garwolinie

więcej »
20

GARWOLIN, 20.10

Jesienny “Natural Woman” w Miętnem

więcej »
21

GARWOLIN, 21.10

Żelechów: koncert „Non omnis moriar” ku czci Świętego Jana Pawła II

więcej »
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje