R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Pilawa: nowy obiekt oddany do użytku
2019-09-23 09:51:14 Artykuł czytany 313 razy


W Puznówce w gminie Pilawa oddano do użytkowania siłownię pod chmurką i plac zabaw dla dzieci. To kolejny obiekt małej architektury, który wybudowany został w ostatnim czasie w gminie Pilawa. Koszt inwestycji, przekroczył 350 tysięcy złotych, ale częściowo pozyskano dotację z budżetu województwa mazowieckiego.


- Miasto i Gmina Pilawa na terenie każdej miejscowości realizuje tereny użyteczności publicznej. I tutaj od kilku lat, na każdym zebraniu mieszkańców były składane postulaty, żeby wykonać siłownię zewnętrzną, by stworzyć miejsce na którym dorośli, głównie kobiety mogłyby ćwiczyć, a jednocześnie żeby była też możliwość zajęcia dziecka, czyli zorganizowanie też w pobliżu placu zabaw. Nie mieliśmy innego terenu, tylko ten...-mówi burmistrz Albina Łubian.

I tak nieużytek zmienił się w miejsce, gdzie urządzono siłownię zewnętrzną i plac zabaw dla dzieci. Jest dużo zieleni, ławeczki, z daleka od drogi przez wieś. - Próbowaliśmy zdobyć środki na Otwartą Strefę Aktywności, ale nie udało się, stąd taka forma tego terenu. Wobec powyższego zaczęliśmy realizację z własnych środków. Łączny koszt zadania przekroczył 350 tys. zł, częściowo uzyskaliśmy dofinansowanie samorządu województwa na urządzenie tego terenu i na zieleń- dodaje burmistrz. W tym roku zadanie zostało zakończone. -Szacunek wielki, ponieważ widać ogrom inwestycji, duże środki, na boisko i na plac 600 tys. zł władze miasta i gminy przeznaczyły. Tutaj szacunek dla pani burmistrz, dla rady, że potrafią te środki znaleźć i sprawiedliwie podzielić, żeby taką inwestycję wykonać w Puznówce. Zmienia się nasza okolica, nie tylko gmina Pilawa, ale inne gminy również, ale jako mieszkaniec gminy Pilawa widzę to również...- artykułował poseł Grzegorz Woźniak. - To jest nieoceniona inwestycja dla całej społeczności lokalnej. Taki plac zabaw połączony z siłownią zewnętrzną to jest wielkie wybawienie dla wszystkich rodziców małych dzieci, którzy naprawdę nie mają, jak wszyscy wiedzą czasu, żeby zająć się sobą, mieć trochę czasu dla siebie, a taki plac zabaw daje taką możliwość. Wielkie wyrazy uznania, szacunku i życzenia, aby ten plac jak najlepiej był wykorzystany przez wszystkie rodziny z małymi dziećmi, które są naszą przyszłością- podkreślała Iwona Kurowska, wicestarosta powiatu garwolińskiego.
Obiekt małej architektury poświęcił ks. kan. Jan Grochowski- proboszcz parafii w Trąbkach, a z krótkim programem artystycznym wystąpili uczniowie szkoły podstawowej w Puznówce.

Relacja Waldemara Jaronia
Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ


WJ/Garwolin [ja]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

NASI PARTNERZY


foto

Monitoring i alarm – skuteczny dozorca w domu
2020-01-22 14:55:31 Kategoria:

Rozwój technologii nie tylko ułatwia życie, ale też poprawia nasze bezpieczeństwo. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się systemy alarmowe i monitoringu, a...

więcej »
foto

Narzędzia ręczne do domu. Jak je wybierać mądrze?
2020-01-22 14:50:25 Kategoria:

Jest mnóstwo przedmiotów, bez których ciężko wyobrazić sobie komfortowe mieszanie w domu. Takimi przedmiotami są miedzy innymi narzędzia ręczne. To przydatne...

więcej »
foto

Krótka historia rumieńców
2020-01-22 13:38:24 Kategoria:

Skąd w ogóle koncept, żeby się rumienić? Czy twarz bez charakterystycznej plamy koloru wygląda źle? Okazuje się, że na pomysł dodania sobie w ten sposób powabu...

więcej »

Garwolin

w lewoStyczeń 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5

GARWOLIN, 05.01

Śpiewajcie i grajcie Mu! Wielkie wspólne kolędowanie

więcej »
6

GARWOLIN, 06.01

Powiat garwoliński: uliczne jasełka w dziewięciu miejscowościach

więcej »

GARWOLIN, 06.01 11:30

Pilawa: kolędy i pastorałki w mistrzowskim wykonaniu

więcej »
7 8 9 10 11 12

GARWOLIN, 12.01

Kolędy na chór i kwartet smyczkowy

więcej »

GARWOLIN, 12.01 16:00

Koncert kolęd i pastorałek w Górznie

więcej »
13 14 15 16 17

GARWOLIN, 17.01 18:00

„Cudze chwalicie, swego nie znacie” - wernisaż w Galerii Kotłownia

więcej »
18 19

GARWOLIN, 19.01 15:00

Maciejowice: I Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

więcej »
20 21 22 23 24

GARWOLIN, 24.01

Szaradziarskie Mistrzostwa Pilawy

więcej »
25 26
27

GARWOLIN, 27.01

Garwolin: promocja albumu poświęconego miastu

więcej »
28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje