R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Testy na koronawirusa i przeciwciała w Garwolinie
2020-06-01 06:53:47 Artykuł czytany 348 razy


Od 1 czerwca rozpoczyna działalność Mobilny Punkt Diagnostyczny dla mieszkańców. W dedykowanym ambulansie będą dostępne dwa rodzaje testów: testy na przeciwciała IgM i IgG Anty-SARS-CoV-2 oraz testy genetyczne wykrywające koronawirusa w organizmie.


Urząd Miasta Garwolin wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców w czasie pandemii koronawirusa. Wraz z Centrum Medycznym Corten Medic organizuje Punkt Diagnostyki Mobilnej stacjonujący w Garwolinie. Jest to odpowiedź na rosnące potrzeby mieszkańców związane z wiedzą na temat swojego stanu zdrowia, szczególnie czasie rosnącej liczby zakażeń SARS-CoV-2. Corten Medic to centrum medyczne posiadające doświadczenie w diagnostyce COVID-19. Realizuje testy zarówno w oddziałach stacjonarnych, jak i swoich Punktach Diagnostyki Mobilnej typu Corten Test&Drive i ambulansach. Stosowną umowę w imieniu miasta Garwolin podpisały z Centrum Medycznym Corten Medic burmistrz Marzena Świeczak przy kontrasygnacie skarbnik Katarzyny Nozdryn- Płotnickiej. W dedykowanym ambulansie będą dostępne dwa rodzaje testów: testy na przeciwciała IgM i IgG Anty-SARS-CoV-2 oraz testy genetyczne wykrywające koronawirusa w organizmie. Osoby w kwarantannie będą badane bezpłatnie w ramach NFZ.

Dostępne rodzaje testów komercyjnie:

Punkt Diagnostyki Mobilnej Corten Medic będzie oferował mieszkańcom:

1.Szybkie testy kasetkowe na przeciwciała IgM i IgG Anty-SARS-CoV-2. Materiał pobierany do badania to krew z palca. Wynik testu będzie znany już po 6-10 minutach, jednostkowy koszt 119zł 2.Testy molekularne (genetyczne) wykrywające RNA wirusa. Weryfikują obecność koronawirusa w organizmie. Materiał do badania to wymaz z nosa lub nosogardzieli pobierany w specjalnie przygotowanym ambulansie. Wynik Pacjent będzie mógł otrzymać po około 24 godz. Corten Medic współpracuje wyłącznie z licencjonowanymi laboratoriami, które są wpisane na listę COVID przez Ministerstwo Zdrowia, jednostkowy koszt 535zł.
Badania refundowane wykonywane są wyłącznie pacjentom 12 dniu kwarantanny, którzy otrzymali dedykowaną wiadomość SMS od Narodowego Funduszu Zdrowia o możliwości skorzystania z testu genetycznego.

Więcej informacji na temat oferty testów można znaleźć na stronie www.cortenmedic.pl
Lokalizacja Punktu Diagnostyki Mobilnej:
Parking przy ul. Staszica, róg ul. Sportowej.
Testy realizowane są od poniedziałku do niedzieli w godz. 13:30-15:30
 Infolinia: tel. 41 246 00 11

Testy Corten Medic – diagnostyka i edukacja pacjenta

Wszystkie oddziały Corten Medic i punkty mobilne działają według rygorystycznych procedur i standardów, mających zapewnić maksymalne bezpieczeństwo Pacjenta i personelu. Udzielane przez Centrum Medyczne świadczenia nie ograniczają się tylko do wykonywania testów, ale zawierają także edukację pacjenta oraz informację na temat przeprowadzanych testów, ich wartości dla pacjentów i społeczeństwa. Personel chętnie odpowiada na na wszelkie pytania dotyczące organizacji badań, zasadności, wiarygodności oraz postępowania adekwatnie do wyniku badań COVID-19.

inf. pras.
WJ/Garwolin [ja]
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

NASI PARTNERZY


foto

Wszystko, co warto wiedzieć o EBI
2020-07-02 11:04:06 Kategoria:

EBI, czyli Europejski Bank Inwestycyjny to finansowa instytucja zarządzana przez Unię Europejską. Ten organ ma swoją siedzibę w Luksemburgu, jest całkowicie niezależny od...

więcej »
foto

O niektórych rzeczach lepiej pamiętać. Zobacz, co...
2020-07-01 09:56:32 Kategoria:

Chociaż osoby posiadające samochód korzystają z niego często i nie sposób o nim zapomnieć, to dużo łatwiej wypadają z pamięci obowiązki z nim związane. Do takowych...

więcej »
foto

Jak radzimy sobie z koronawirusem?
2020-06-22 06:00:00 Kategoria:

W regionie siedleckim do tej pory odnotowano 250 przypadków zakażeń koronawirusem . Ryzyko zachorowania wciąż istnieje, a najbardziej narażony jest personel medyczny,...

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

„Społecznym okiem na środowisko” - cykl audycji na...
2020-06-30 15:42:12 Kategoria:

25 czerwca na antenie Katolickiego Radia Podlasie ruszył cykl czterech audycji pt.: ”Społecznym okiem na środowisko”. Tematyka audycji związana jest z uruchomionym przez...

więcej »


Garwolin

w lewoLipiec 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

GARWOLIN, 01.07

Garwolin: wojsko zaprasza na Skwer Solidarności

więcej »
2

GARWOLIN, 02.07

Garwolin: wojsko zaprasza na Skwer Solidarności

więcej »
3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje