R E K L A M AGARWOLIN

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Finał Grand Prix Ziemi Garwolińskiej – padł rekord
2018-10-19 16:13:41 Artykuł czytany 104 razy


Garwolin biegał cały rok. 14 października odbył się finał VII Grand Prix Ziemi Garwolińskiej, czyli czwarty i ostatni bieg organizowany przez Centrum Sportu i Kultury i Stowarzyszenie Truchtacz.pl. Na mecie stanęło rekordowo 135 osób.


Z roku na rok Grand Prix Ziemi Garwolińskiej cieszy się większą popularnością, nie tylko wśród dorosłych – dzieci także chętnie biorą udział w zawodach. 14 października padł kolejny rekord – na Zarzeczu pobiegło 135 osób, w tym 99 małych biegaczy. Piękna pogoda zachęcała do wysiłku – dorośli zawodnicy pokonali dystans ponad 5 kilometrów. Biegi odbyły się także w kwietniu, w maju i we wrześniu, a osoby, które ukończyły co najmniej trzy z nich, wzięły udział w klasyfikacji generalnej i zdobyły nagrody za swój całoroczny wysiłek. Laureaci każdej kategorii otrzymali pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe.

Podczas IV biegu w kategorii najmłodszych (D1K i D1M) pierwsze miejsce zajęli Aleksandra Ślińska i Bartłomiej Turek. Łucja Paziewska i Maciej Teperek zwyciężyli w kategorii starszych dzieci (D2K i D2M), a wśród najstarszych (kolejno kategorie D3K, D3M, D4K, D4M) pierwsze miejsce zajęli Zuzanna Zalewska, Hubert Król, Aleksandra Borkowska i Stanisław Szałas.

W kategorii osób powyżej 16. roku życia wśród mężczyzn pierwsze miejsce wywalczył Łukasz Świesiulski, a wśród kobiet zwyciężyła Emilia Mazek. Spośród najstarszych uczestników zawodów (kategoria K50+ i M50+) na najwyższym stopniu podium stanęli Hanna Wiśnicka i Mirosław Kajak.

Klasyfikacja generalna

Uczestnicy co najmniej trzech biegów byli brani pod uwagę w klasyfikacji generalnej. W kategorii najmłodszych dziewczynek pierwsze miejsce zdobyła Aleksandra Ślińska, drugie – Antonina Król, a trzecie Olga Tomasiewicz. Wśród chłopców najszybszy okazał się Bartłomiej Turek, zaraz za nim na metę wbiegł Bartosz Pieniak, a jako trzeci – Karol Chruśliński. W kategorii starszych dzieci pierwszą dziewczynką na mecie była Łucja Paziewska, drugie miejsce zdobyły ex aequo Maja Kozłowska i Izabela Mikulska, a na trzecim uplasowała się Agata Świesiulska. Wśród chłopców w tej kategorii najszybszy był Bartosz Teperek. Drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno Bartosz Głowala i Igor Siwiec. W kolejnej kategorii wiekowej na najwyższym miejscu na podium stanęła Zuzanna Zalewska, drugie miejsce wywalczyła Alicja Świesiulska, a trzecie Alicja Poszytek. Najszybszym chłopcem w tej kategorii był Hubert Król. Zaraz za nim na metę wbiegli Jakub Brzozowski i Hubert Śliński,którzy zajęli drugie i trzecie miejsce. W kategorii najstarszych dziewcząt najszybsza była Aleksandra Borkowska, na drugie miejsce wbiegła Ewelina Kucharska, a na trzecie – Patrycja Głodek. Wśród najstarszych chłopców pierwsze miejsce wywalczył Stanisław Szałas, drugie – Jacek Febert, a na trzecim uplasował się Tomasz Kucharski.

W kategorii dorosłych, czyli osób powyżej 16. roku życia pierwszą nagrodę w klasyfikacji generalnej kobiet wywalczyła Karolina Latuszek. Drugim miejscem może się pochwalić Agata Zboina, trzecim – Anna Ekiert. Wśród mężczyzn najlepszy wynik osiągnął Maciej Konieczny, drugie miejsce zajął Daniel Marciniak, a trzecie – Adrian Gasek. Kolejna kategoria wiekowa w klasyfikacji generalnej to osoby od 50. roku życia. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła jedyna startująca zawodniczka – Hanna Wiśnicka. W kategorii mężczyzn zwyciężył Mirosław Kajak, a drugie miejsce zajęli na równi Krzysztof Majek i Andrzej Kozłowski.

Pełną listę wyników VII Grand Prix Ziemi Garwolińskiej można znaleźć na www.truchtacz.plWiększe zdjęcia można zobaczyć tutajInf. pras.

WJ/Garwolin/DJ
wykop
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:

Waldemar Jaroń
tel. 509 056 641
garwolin@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

NASI PARTNERZY


foto

Dieta z dowozem do domu w Białymstoku – jak ją...
2019-10-11 15:15:27 Kategoria:

Być może zastanawiacie się nad zamówieniem diety z dowozem do domu. Nie macie czasu bądź masz najzwyczajniej w świecie macie już dość stania godzinami przy garnkach....

więcej »
foto

Wysyłka paczki z Anglii do Polski - którego kuriera...
2019-10-09 14:41:20 Kategoria:

Wielu Polaków znalazło swoje miejsce do życia na Wyspach i zdecydowało się zamieszkać tam na stałe. Coraz większa grupa rodaków mieszkająca w Anglii wymusiła...

więcej »
foto

Kolejny projekt Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom,...
2019-10-08 10:46:20 Kategoria:

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Osobom Dorosłym "Dom" z Miedzny realizuje kolejny projekt. Tym razem jest to: "Wsparcie samodzielności społecznej osób z...

więcej »

Garwolin

w lewoPaźdzernik 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

GARWOLIN, 03.10

Debata z Janem Pospieszalskim

więcej »
4

GARWOLIN, 04.10

Żelechów: XXXVI Międzynarodowe Sympozjum Kościuszkowskie

więcej »
5

GARWOLIN, 05.10

Dwa jubileusze w miętneńskim Zespole Szkół

więcej »
6

GARWOLIN, 06.10

Żelechów: powiatowe zmagania strażaków

więcej »

GARWOLIN, 06.10 10:00

Dla uczczenia pamięci Piotra Ekierta

więcej »
7 8 9 10

GARWOLIN, 10.10 17:00

Maciejowice: pamiętają o Naczelniku i jego kosynierach

więcej »
11 12 13

GARWOLIN, 13.10

Wielki finał biegowych zmagań

więcej »

GARWOLIN, 13.10 15:00

Koncert i film na XIX Dzień Papieski

więcej »
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje