util util util
foto

Kenijczyk i Ukrainka triumfowali w Garwolinie
2015-06-23 09:08:57 Artykuł czytany 2115 razy

VI edycję biegu „Avon Kontra przemoc – biegnij w Garwolinie” zdecydowanie wygrał biegacz narodowości kenijskiej Gilbert Kipkosgei, a wśród kobiet trasę 10 km najszybciej pobiegła Olga Kotovska z Ukrainy. Z przedstawicieli powiatu garwolińskiego na najwyższej, bo siódmej pozycji przybiegł na metę Robert Głowala. Bieg główny ukończyło 534 zawodników.

Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj

10 km ulicami Garwolina Kenijczyk przebiegł w ciągu 30 min. i 17 sek., a tuż za nim metę przekroczyło dwóch Ukraińców ( różnica 2 i 7 sek.). Najlepszym spośród 150 zawodników reprezentujących powiat garwoliński był Robert Głowala, który przebiegł metę na poz. 7 z czasem o 2 min. gorszym od zwycięzcy. W pierwszej pięćdziesiątce znaleźli się jeszcze Robert Świecak (12), Sławomir Jarząbek(25), Jakub Jóźwicki (29), Łukasz Szymborski (31), Kamil Kostyra (36), Sławomir Szostak (37) i Grzegorz Pałysa (46).
Wśród kobiet najszybszą uczestniczką biegu była również Ukrainka Olga Kotovska z czasem 33.23. W czołówce znalazły się też panie z powiatu garwolińskiego Emilia Mazek (10), Justyna Kalińska-Stoń (17), Agata Zboina (22), Izabela Mucha (24), Katarzyna Biernacka(25), Agnieszka Głodek (28), Katarzyna Latuszek (31), Maria Zielińska (32), Anna Górska (38), Małgorzata Ptaszyńska (43).
W biegu na dystansie 2 km zwyciężył Mateusz Kondej z Garwolina przed Przemysławem Osełką (Wólka Pracka) i Aleksandrem Wiąckiem z Kołbieli.

Do obu biegów zgłosiło się 1025 chętnych. Dystans 10 km pokonało 534 zawodników, a 2 km 284. Najstarszym zawodnikiem był 75-letni Tadeusz Hołowan i o rok młodszy mieszkaniec Garwolina Stanisław Zadrożny. 64- letni burmistrz miasta Tadeusz Mikulski pokonał 10 km w ciągu 56 min. 01 sek. i uplasował się na 386 miejscu. Takiej kondycji włodarzowi Garwolina można tylko pozazdrościć. Najmłodszą uczestniczką biegu była 16- letnia Katarzyna Latuszek.

Wśród uczestników VI biegu byli reprezentanci wszystkich gmin i miast powiatu garwolińskiego i ościennych, a także m. in. z Warszawy, Wrocławia, Siedlec, Żyrardowa, Krakowa, Ostrołęki, Pruszkowa, Lublina, Częstochowy, Sosnowca, nie wymieniając już powiatów około warszawskich, woj. Lubelskiego czy byłego województwa siedleckiego. Impreza przygotowana z wielkim rozmachem, ale i koszty organizacyjne odpowiadały randze przedsięwzięcia, bo jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, sięgnęły ok. stu tys. zł.