KRAJ

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Do Libanu z Radiem Podlasie
2020-01-29 11:06:05 Artykuł czytany 3671 razy


Katolickie Radio Podlasie zaprasza słuchaczy na pielgrzymkę do Libanu. Pielgrzymka planowana jest w terminie 19-27 maja 2020 r.


Ks. Daniel Struczyk - zastępca dyrektora Katolickiego Radia Podlasie zachęca do udziału w pielgrzymce.

Posłuchaj:


Liban 2020
Pielgrzymka organizowana jest przez Katolickie Radio Podlasie we współpracy z Diecezjalnym Centrum Pielgrzymkowo Turystycznym ARKA w Siedlcach.
Termin: 19 – 27 maja 2020 r.


Pielgrzymka Radia Podlasie – Ramowy Program


Wtorek – 19.05.2020 – Dzień 1. Warszawa – Bejrut.
Przelot do Bejrutu w godzinach nocnych, transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

Środa – 20.05.2020 – Dzień 2. Bejrut – Harissa.  

Śniadanie, wyjazd do Bejrutu, zwiedzanie miasta: spacer uliczkami wśród odrestaurowanych budynków, meczetów i kościołów. Przejście na miejsce wykopalisk z czasów rzymskich (I/IIw. n.e. – dawne termy, agora, szkoła prawa rzymskiego) oraz zwiedzanie Muzeum Narodowego (Kolos z Byblos, sarkofagi królów z Byblos, Tyru i Sydonu, kolekcja biżuterii fenickiej z III w p. n. e., mozaiki rzymskie i bizantyjskie). Nawiedzenie polskiego cmentarza, gdzie między innymi spoczywała Hanka Ordonówna (Msza św.).
Przejazd do Harissa – Narodowe Sanktuarium, gdzie znajduje się statua Matki Bożej Królowej Libanu. Powrót do hotelu, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.
 
Czwartek – 21.05.2020 – Dzień 3. Kaftun – Trypolis – Balamand - Klasztor Matki Bożej „Saidet an Natur” – Klasztor Matki Bożej Światła „Saidet an Nuryje”.
Śniadanie, przejazd do Kaftun, prawosławny kościół i klasztor, wraz z dobrze zachowanymi malowidłami ściennymi z II poł. XIIIw. n.e. Przejazd do Balamand - Klasztor Balamand został wybudowany w 1157 przez cystersów na gruzach budowli bizantyjskich. Katoliccy mnisi opuścili klasztor po upadku Hrabstwa Trypolisu. Przez kilka stuleci Balamand niszczał zanim w 1603 odbudowali go prawosławni chrześcijanie. W 1988 prawosławny patriarcha Antiochii, Ignacy IV założył Uniwersytet Balamand. Przejazd do Tripolisu, ruiny twierdzy krzyżowców (XIIw.); wielki meczet (XIIw., dawna katedra); bazary, mydlarnia i stara łaźnia turecka. Przejazd do Prawosławnego klasztoru z XVII wieku „Saidet an Nuryje” – Msza św. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Piątek – 22.05.2020 – Dzień 4. Annaya – Sanktuarium św. Charbela, św. Rafki i św. Hardiniego.

Śniadanie, nawiedzenie miejsc kultu maronickich świętych: wizyta w pustelni Św. Charbela i Klasztorze Św. Maruna Annaya – grób Św. Charbela. Przejazd do Sanktuarium Świętej Rafki – patronki cierpiących i Świętego Hardini – mistrza nowicjatu Św. Charbela. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
06.30 – Śniadanie
07.30 – Wyjazd do Annaya
09.00 – Uczestnictwo w comiesięcznej Procesji
10.00 – Msza święta w Sanktuarium św. Charbela

Sobota – 23.05.2020 – Dzień 5.  Sydon – Tyr – Qana.

Śniadanie, przejazd do Sydonu, zwiedzanie: Zamek Morza (XIII w.), stare Miasto, Przejazd do Tyru – nekropolii z czasów rzymskich i bizantyjskich, zwiedzanie: akwedukt i hipodrom (IIw. n.e.).
Qana Galilejska gdzie według lokalnej tradycji odbyło się wesele na którym obecny był Chrystus z Apostołami i Matką Bożą i dokonał przemiany wody w wino – Msza święta w grocie w której to zdarzenie miało miejsce.
W drodze powrotnej wizyta w Magdouche – sanktuarium Matki Bożej Oczekującej. Przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

Niedziela – 24.05.2020 – Dzień 6. Deir El Kamar – Beit El Din

Przejazd przez Bejrut do Deir al-Kamar (Deir el Qamar; pol. Klasztor Księżyca) – miejscowość w Górach Szuf w środkowym Libanie, zwana “miastem emirów”. Liczy ok. 10 tys. mieszkańców. Od XVI wieku była siedzibą libańskich gubernatorów z rodów Maan i Chehab. Szczególny rozkwit Dajr al-Kamar nastąpił w okresie panowania druzyjskiego emira Fachr ad-Dina II, którego pałac można podziwiać do dnia dzisiejszego. Msza św. w kościele parafialnym. Przejazd do Beit Ed Din - Główną atrakcją turystyczną Beit ed-Din jest wybudowany w latach 1788-1818 r. zespół pałacowy emira Beszira Szihaba II. Nad trwającymi 30 lat pracami czuwali syryjscy rzemieślnicy i włoscy architekci. Pałac jest doskonałym przykładem klasycznej architektury libańskiej, łączącej tradycyjny styl arabskiego budownictwa z wpływami europejskiego baroku – zdobione sufity, kolorowe, marmurowe podłogi mozaikowe, luksusowe tureckie łaźnie oraz apartamenty haremu, otoczone pięknie utrzymanymi ogrodami. Po przymusowej emigracji emira Beszira II w 1840 r. pałac był siedzibą władz tureckich i francuskich, aż do uzyskania w 1934 r. statusu zabytku narodowego. W 1943 r. stał się letnią rezydencją pierwszego libańskiego prezydenta Biszary al-Churiego. Przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

Poniedziałek – 25.05.2020 – Dzień 7. Al – Macchnaka – Yanouh – Źródło Adonisa – Dolina Bekaa – Baalbek – Ksara.
Śniadanie, przejazd do Doliny Bekaa – spichlerza Libanu. Po drodze miejscowość Al Machnaka z rzymską świątynią z dobrze zachowanym ołtarzem Jupitera, widoki z tego miejsca na wąwóz Adonisa są przepiękne. Następnie miejscowość Yanouh z małą rzymską świątynią i dużym prostokątnym kościołem o nazwie Mar Jurios Azraq (Sw. Jerzy Niebieski). Nazwany tak na cześć niebieskich bloków wapiennych, z których została zbudowana świątynia rzymska  przekształcona w kościół w czasach bizantyjskich. Obok świątyni stoi bizantyjska bazylika z końca V wieku. Z drugiej strony pozostałości średniowiecznej kaplicy, która w ostatnich latach została zrekonstruowana i przywrócona do kultu.  Po drodze postój przy grocie mitologicznego Adonisa, który w tym miejscu miał zostać zamordowany. Następnie zwiedzanie Baalbek – jednego z największych cudów starożytnego świata – Heliopolis (Miasto Słońca) z kompleksem rzymskich świątyń Jupitera, Bachusa i Wenus,  Msza św. w kościele parafialnym wspólnoty maronickiej. Na koniec kantyna Ksara – słynna fabryka libańskiego wina, zwiedzanie połączone z  degustacją. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Wtorek – 26.05.2020 – Dzień 8. 
Ponowna wizyta w Annaya – pożegnanie ze Św. Charbelem w Jego pustelni i klasztorze Św. Maruna – Msza św.). Przechadzka po Byblos z możliwością zakupów pamiątek. Powrót do hotelu, pożegnalna obiadokolacja w stylu libańskim w Santa Preri, nocleg.

Środa – 27.05.2020 – Dzień 9. Transfer na lotnisko
00.00 – Poczęstunek przed wyjazdem – 00.30 – Transfer na lotnisko.
UWAGA! Podany program pielgrzymki jest ramowy. Istnieje możliwość zamiany kolejności odwiedzanych w Libanie miejsc.
1.    Przewodnik Kazimierz Gajowy – Polski Misjonarz od 1987 mieszkający w Libanie
2.    Program pielgrzymki obejmuje zwiedzanie wszystkich najważniejszych zabytków i Sanktuariów Libanu.
3.    Wymagany paszport, ważny min. 6 miesięcy od daty planowanego wyjazdu z Libanu (w paszporcie nie może być pieczątki z Izraela)
4.    W miejscach kultu obowiązuje skromny strój.
5.    Napięcie elektryczne: 220 V, gniazdka jak w Polsce
6.    Zakwaterowanie w komfortowym Hotelu w centrum Byblos. Wyżywienie dwa razy dziennie (śniadanie w formie bufetu, obiadokolacje serwowane) – transport klimatyzowanym autokarem – opieka pilota/przewodnika w języku polskim – realizacja programu pielgrzymki.
7.    Całkowity koszt wynosi: 1.900 PLN (bilet lotniczy) plus 730 USD (pobyt i ubezpieczenie)
8.    Cena nie zawiera - ewentualnych napiwków i innych świadczeń nie ujętych w programie.
9.    Wg obecnych zasad w gotówce można przewozić do 10 000 EURO.

Wpłat dokonujemy na konto Biura Podróży ARKA:
PKO Bank Polski S.A., odział 1 w Siedlcach
82 1020 4476 0000 8102 0377 6051
z dopiskiem: Liban

Zapisy w biurze ARKA, tel. 882 114 244


Tak było w poprzednich latach:

2019: http://www.podlasie24.pl/miasto-siedlce/kosciol/pielgrzymi-z-diecezji-siedleckiej-w-libanie-2aa48.html

Relacja wideo

2018:  http://www.podlasie24.pl/miasto-siedlce/kosciol/pielgrzymka-radia-podlasie-w-cedrach-libanu-25cfe.html[MSz]

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
foto

Ubezpieczenie na życie a niezdolność do pracy
2020-05-25 21:26:57 Kategoria:

Ubezpieczenie na życie zapewnia wsparcie finansowe dla rodziny na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej. Polisa ma jeszcze inną zaletę – gwarantuje Ci pomoc, jeśli stracisz...

więcej »
foto

Hilding to lider w produkcji materacy w Polsce. Sprawdź,...
2020-05-25 13:18:21 Kategoria:

W ofercie Hilding znajdziemy udoskonalone materace sprężynowe, wkłady piankowe o rewolucyjnych właściwościach i luksusowe rozwiązania hybrydowe. Jak, spośród tylu...

więcej »
foto

Generator ozonu OTS-15 – nowe urządzenie w ofercie...
2020-05-20 10:58:25 Kategoria:

Zarodniki pleśni i grzybów, roztocza, wirusy, a także nieprzyjemne zapachy – można się ich skutecznie pozbyć z pomieszczeń, korzystając z generatora ozonu. Model...

więcej »
foto

W Galerii Siedlce otwarte są już wszystkie sklepy
2020-05-15 13:39:24 Kategoria:

Galeria Siedlce zaprasza na zakupy. Wszystkie sklepy są już otwarte.

więcej »
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Sekretariat Katolickiego Radia Podlasie wznawia...
2020-05-12 17:17:26 Kategoria:

Po przerwie, wznowił swoje funkcjonowanie sekretariat Katolickiego Radia Podlasie. Niektóre sprawy można już załatwiać osobiście od godz. 9.00 do 15.00 w budynku Radia...

więcej »


Co, gdzie, kiedy

w lewoMaj 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

WĘGRÓW, 02.05

Wywieś flagę narodową

więcej »
3

RADZYŃ, 03.05

Radzyń Podlaski: Obchody Święta Konstytucji 3 Maja inne niż zwykle

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 03.05

Seroczyn: wirtualne świętowanie

więcej »

DROHICZYN, 03.05 18:00

Pogoda na szczęście... koncert online w Drohiczynie

więcej »
4

MIASTO SIEDLCE, 04.05

Siedlce: Wirtualne Dni Otwarte na UPH

więcej »
5 6

GARWOLIN, 06.05

Miętne: wirtualna wycieczka po Podlasiu

więcej »
7 8 9 10

PARCZEW, 10.05

Dzień Rodzin w Parczewie on – line

więcej »
11 12 13 14 15

ŁUKÓW, 15.05

ŁOK: teatr on-line

więcej »
16

MIASTO SIEDLCE, 16.05

Noc Muzeów online

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 16.05

Siedlce: Noc Muzeów w Internecie

więcej »
17

MIASTO SIEDLCE, 17.05

Śpiewnik Papieski online

więcej »
18 19 20 21 22

RADZYŃ, 22.05

„Majówki” Tomasza Młynarczyka

więcej »

RADZYŃ, 22.05

„Majówki” Tomasza Młynarczyka

więcej »

ŁUKÓW, 22.05

Ł'OK LIVE: Polowanie na lisa

więcej »

WŁODAWA, 22.05

I Włodawskie Kino Samochodowe

więcej »
23

WŁODAWA, 23.05

I Włodawskie Kino Samochodowe

więcej »

SIEMIATYCZE, 23.05

W parafii Św. Andrzeja Boboli będą modlić się non stop przez 7 dni

więcej »
24

WŁODAWA, 24.05

I Włodawskie Kino Samochodowe

więcej »
25 26 27 28 29 30

SIEMIATYCZE, 30.05

W parafii Św. Andrzeja Boboli będą modlić się non stop przez 7 dni

więcej »

PARCZEW, 30.05

Turniej tenisa ziemnego w Parczewie

więcej »
31

POWIAT BIALSKI, 31.05 10:00

V Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Pratulina

więcej »

Najnowsze Informacje