KRAJ

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Rozkład jazdy pociągów KM edycji 2019/2020
2019-11-18 13:44:21 Artykuł czytany 110 razy


15 grudnia 2019 r. wchodzi w życie nowa edycja rozkładu jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Na większości linii rozkład będzie zbliżony do obecnie obowiązującego. Na wielu liniach będą kontynuowane prace remontowe, stąd wraz z wejściem nowego rozkładu zacznie także obowiązywać jego korekta. Kolejna zmiana nastąpi 15 marca 2020 r.


Najważniejsze zmiany w kursowaniu pociągów na poszczególnych liniach:

Linia nr R1 Warszawa – Skierniewice

Układ połączeń nowej edycji rozkładu jazdy jest zbliżony do obecnie funkcjonującego. W porannym szczycie przewozowym zostało zaplanowane dodatkowe połączenie na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Żyrardów. Od 15 grudnia PKP PLK planują usunąć uciążliwe ograniczenia prędkości przy wybranych stacjach i przystankach osobowych, co przełoży się na skrócenie czasu przejazdu.

Linia nr R2 Warszawa – Łuków

Układ połączeń na linii nie ulegnie istotnym zmianom. Na tory wróci połączenie Warszawa Zachodnia (odj. 0:39) – Mińsk Mazowiecki (przyj. 1:33), które uzupełni ofertę wieczornych pociągów.
W dniach 17 i 18 grudnia 2019 r. w godz. 23:00-5:00 ruch pociągów na odcinku Sulejówek Miłosna – Mińsk Mazowiecki zostanie wstrzymany z uwagi na budowę wiaduktu drogowego trasy A2. Pociągi na tym odcinku zastąpią autobusy.

Linia nr R3 Warszawa – Łowicz Główny

Na linii rozpocznie się kolejny etap modernizacji. Od 15 grudnia br. utrudnienia dotkną odcinka Sochaczew – Łowicz Główny. W związku z tym za niektóre pociągi będą kursowały autobusy. Zostaną uruchomione autobusy przyspieszone zatrzymujące się na stacjach pośrednich Bednary i Mysłaków oraz takie, które zatrzymają się na wszystkich stacjach i przystankach.

Na 15 marca 2020 r. PKP PLK S.A. planuje rozpoczęcie przebudowy stacji Ożarów Mazowiecki, co będzie wiązało się z kolejnymi utrudnieniami w ruchu pociągów.

Linia nr R6 Warszawa – Małkinia
Układ połączeń na linii nr 6 nie będzie istotnie różnił się od obecnego. W popołudniowym szczycie przewozowym zostanie uruchomione dodatkowe połączenie na odcinku Wołomin Słoneczna – Tłuszcz.
W dalszym ciągu będą prowadzone prace związane z modernizacją linii na odcinku Sadowne Węgrowskie – Małkinia. Część pociągów KM na tym odcinku zostanie odwołana i zastąpiona komunikacją autobusową.

Popołudniowy pociąg przyspieszony z Warszawy Zachodniej do Łochowa będzie kursował w wydłużonej relacji do Małkini.

Linia nr R7 Warszawa – Dęblin

Od 15 grudnia br. będzie kontynuowana modernizacja odcinka Otwock – Pilawa. Zastępcza komunikacja autobusowa będzie uruchamiana według obecnie funkcjonującego schematu:
•    przyspieszone kursy – autobusy ZKA za pociągi w relacji z/do Dęblina na odcinku Otwock – Pilawa. Pojadą z Pilawy bezpośrednio do Otwocka i z Otwocka bezpośrednio do Pilawy. Autobusy te będą skomunikowane z pociągami do/z Dęblina w stacji Pilawa;
•    kursy zwykłe – autobusy ZKA za pozostałe pociągi na odcinku Otwock – Pilawa. Autobusy te będą kursować cyklicznie: z/do Pilawy i z/do Celestynowa.
Dodatkowo na odcinku Pilawa – Dęblin pierwsze i ostatnie połączenie w dobie będzie obsługiwane pociągiem, a nie jak do tej pory, zastępczą komunikacją autobusową.

Linia nr R8 Warszawa – Skarżysko Kamienna

Na linii nadal będą prowadzone prace modernizacyjne. Na odcinku Radom – Warka ruch pociągów będzie wstrzymany, w zamian będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa. Dalej na odcinku Warka – Czachówek Południowy ruch pociągów będzie odbywał się po jednym torze. Pociąg „Radomiak”, tak jak obecnie, będzie kursował trasą okrężną przez Centralną Magistralę Kolejową z postojami w Przysusze i Drzewicy. W porannym szczycie przewozowym zostanie uruchomione dodatkowe połączenie na odcinku Czachówek Południowy – Piaseczno.

Linia nr R9 Warszawa – Działdowo
Rozkład jazdy nie ulegnie istotnym zmianom. Niewielkie przesunięcia w godzinach odjazdów dotyczą głównie popołudniowych pociągów na odcinku Ciechanów – Działdowo.
Od 8 stycznia na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Praga, w związku z budową przystanku Warszawa Targówek, ruch pociągów będzie odbywał się po jednym torze.

Linia nr R61 Tłuszcz – Ostrołęka
W nowej edycji rozkładu jazdy zaplanowano wydłużenie relacji pociągów. W porannym szczycie przewozowym para pociągów kursujących obecnie do/z Wyszkowa (w godz. 8:00-10:00) będzie kursować w relacji wydłużonej do/z Przetyczy, natomiast w popołudniowym szczycie przewozowym pociąg do/z Przetyczy będzie kursował w relacji wydłużonej do/z Ostrołęki.

Linia nr R91 Nasielsk – Sierpc oraz R31 Kutno – Sierpc
Spółka PKP PLK S.A. przeprowadziła prace remontowe na tych liniach, dzięki czemu skróci się czas przejazdu pociągów na odcinku Nasielsk – Płońsk oraz Kutno – Płock.

Linia nr R21 Siedlce – Czeremcha, linia nr R81 Dęblin – Radom oraz linia nr R82 Radom – Drzewica
Rozkład jazdy na tych liniach nie uległ istotnym zmianom. Nieznaczne przesunięcia w godzinach odjazdów pociągów są związane z zaplanowaniem skomunikowań z innymi pociągami na stacjach przesiadkowych.

Szczegółowe informacje znajdują się w tabelach rozkładu jazdy dla poszczególnych linii: https://www.mazowieckie.com.pl/pl/rozklad-jazdy-pociagow-km-wazny-w-dniach-15-xii-19r-14-iii-20r


Inf. pras.
[MSz]

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.




Co, gdzie, kiedy

w lewoStyczeń 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

POWIAT BIALSKI, 01.01

Noworoczna Piątka w Strzyńcu

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 01.01

Noworoczne rugby

więcej »
2 3 4

RADZYŃ, 04.01

VII Noworoczna Gala Akordeonowa

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 04.01 19:00

Kolędy zabrzmią w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus

więcej »
5

GARWOLIN, 05.01

Śpiewajcie i grajcie Mu! Wielkie wspólne kolędowanie

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 05.01

III Charytatywny Marszobieg Grupy Biegaczy Skórzec Biega

więcej »

SOKOŁÓW, 05.01

Koncert Noworoczny ze Stanisławą Celińską!

więcej »

DROHICZYN, 05.01

Msza Św. trydencka w Drohiczynie

więcej »

ŁUKÓW, 05.01

Łuków: Noworoczny Koncert Kolęd

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 05.01 18:00

Noworoczny Koncert Jazzowy w Białej Podlaskiej

więcej »
6

ŁUKÓW, 06.01

VI Orszak Trzech Króli w Łukowie

więcej »

GARWOLIN, 06.01

Powiat garwoliński: uliczne jasełka w dziewięciu miejscowościach

więcej »

ŁUKÓW, 06.01

Jedlanka: Międzypokoleniowy Koncert Kolęd

więcej »

RYKI, 06.01

Kłoczew: Charytatywny Koncert Noworoczny – dla Wiktorii

więcej »

DROHICZYN, 06.01 11:00

Charytatywne jasełka w parafii w Łysowie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.01 11:45

Największe jasełka w Siedlcach już 6 stycznia

więcej »

DROHICZYN, 06.01 12:00

Po raz pierwszy Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Drohiczyna

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 06.01 14:15

Orszak Trzech Króli w Białkach /ZAPOWIEDŹ/

więcej »
7 8

MIASTO SIEDLCE, 08.01 11:00

Zmarła siostra służka Teodozja Budziszewska

więcej »
9

MIASTO SIEDLCE, 09.01

Święto Patronów i benefis o. Leona Knabita

więcej »
10

ŁUKÓW, 10.01

Łuków: Hej Kolęda

więcej »

LUBARTÓW, 10.01

Wernisaż w Kocku

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 10.01

Wernisaż malarstwa Henryka Widelskiego

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 10.01 10:00

Szła Kolęda 2020 - przesłuchania konkursowe

więcej »
11

BIELSK PODL., 11.01

Piękne kolędy i piękne głosy – Podlaskie Kolędowanie rusza w trasę po regionie!

więcej »

KRAJ, 11.01

Święcenia biskupie ks. Adriana Galbasa SAC

więcej »

WĘGRÓW, 11.01

Węgrów: sobota z siatkówką

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.01

KPS zagra z ZAKSĄ

więcej »

KRAJ, 11.01

XII Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę

więcej »
12

SIEMIATYCZE, 12.01

8. Kolędowy Przegląd Chórów Kościelnych i Zespołów Wokalnych Siemiatycze 2020

więcej »

ŁUKÓW, 12.01

„Romeo i Julia” w łukowskim kinie

więcej »

DROHICZYN, 12.01

Wieczór Kolęd Wschodniosłowiańskich

więcej »

GARWOLIN, 12.01

Kolędy na chór i kwartet smyczkowy

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 12.01

Charytatywny Koncert Kolęd w siedleckiej katedrze

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 12.01 11:00

Srebrny jubileusz siedleckich kolekcjonerów

więcej »
13 14

WĘGRÓW, 14.01

Debata społeczna w Węgrowie

więcej »
15

MIASTO SIEDLCE, 15.01

Siedlce: Koncert Pokoleń w SP2

więcej »
16

WŁODAWA, 16.01

Masz pomysł na biznes? Przyjdź na spotkanie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 16.01

Nove Kino Siedlce: Filmowe Rekolekcje już 14 stycznia

więcej »

POWIAT BIALSKI, 16.01

Bal z babcią i dziadkiem

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 16.01 18:00

Spotkanie ze Sławomirem Kordaczukiem

więcej »
17

SIEMIATYCZE, 17.01

Epicki Festiwal Podróżniczy – ODYSEJA 2.0

więcej »

ŁUKÓW, 17.01

Łuków: ruszają zapisy na powstańczy rajd

więcej »

SIEMIATYCZE, 17.01

Gminny Wieczór Kolęd w Mieniku

więcej »

SOKOŁÓW, 17.01

Poezja i muzyka w Kosowie Lackim

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 17.01 18:00

Koncert finałowy konkursu SZŁA KOLĘDA 2020

więcej »
18

MIASTO SIEDLCE, 18.01

Ósemka zagra z AZS LSW

więcej »

SIEMIATYCZE, 18.01

Otwarcie wystawy malarstwa Zbigniewa Karpińskiego

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 18.01

Bialscy siatkarze grają w sobotę

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 18.01 08:00

W Siedlcach w wybrane soboty w roku można oddać krew

więcej »
19

POWIAT BIALSKI, 19.01

Wieczór Kolęd i Pastorałek w Janowie Podlaskim

więcej »

POWIAT BIALSKI, 19.01

Wspólne kolędowanie w Jaźwinach

więcej »

RADZYŃ, 19.01

W niedzielę w Radzyniu wspólne kolędowanie

więcej »

POWIAT BIALSKI, 19.01

V Otwarty Turniej Szachowy w Terespolu

więcej »

SIEMIATYCZE, 19.01

Orkiestra OSP Siemiatycze zaprasza na koncert kolęd

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 19.01

Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Wiśniew

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 19.01 19:00

Koncert jubileuszowy chóru i scholi przy parafii p.w. Bożego Ciała w Siedlcach

więcej »
20 21

MIASTO SIEDLCE, 21.01

Czynsze w STBS pod dyskusję

więcej »

SIEMIATYCZE, 21.01

Kolejny wykład na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Siemiatyczach

więcej »
22

ŁUKÓW, 22.01

Łukowskie Obchody Wybuchu Powstania Styczniowego

więcej »

SOKOŁÓW, 22.01

„Pan T” w DKF „Zbyszek”

więcej »
23

ŁUKÓW, 23.01

Gmina Adamów: karnawałowy bal

więcej »
24

SIEMIATYCZE, 24.01

Wyjazd do Parku Trampolin

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 24.01

Msza św. z adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 24.01

Pierwszy Bal Charytatywny 18 Dywizji Zmechanizowanej

więcej »
25

MIASTO SIEDLCE, 25.01

Siedlce: Koncert Świąteczno-Noworoczny i zbiórka na rzecz Kacpra Boruty

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 25.01

Siatkarze KPS Siedlce podejmą lidera

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 25.01

Mokobody: Nocna Pielgrzymka

więcej »

ŁUKÓW, 25.01

Bezalkoholowy bal w Łukowie

więcej »

WŁODAWA, 25.01 10:00

XIX Festiwal Kolęd i Szczodrywek we Włodawie

więcej »
26

SIEMIATYCZE, 26.01

Cresa CUP 2020

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 26.01

Bal charytatywny na rzecz Lenki Jażdżewskiej

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 26.01

Siedlce: pokutny marsz różańcowy

więcej »

KRAJ, 26.01

Słowo Boże niesie zbawienie. 26 stycznia – pierwsza Niedziela Słowa Bożego

więcej »

LUBARTÓW, 26.01

KOCK: KONCERT I POTAŃCÓWKA

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 26.01

Skórzec: Koncert Kolęd i Pastorałek

więcej »

GARWOLIN, 26.01

Pierwszy taki koncert w Wildze

więcej »

MIŃSK MAZ., 26.01

Basket Cup w Mińsku Mazowieckim

więcej »

KRAJ, 26.01

Rzecznik Episkopatu: zamieśćmy w Internecie ulubione cytaty z Biblii

więcej »

WĘGRÓW, 26.01

Z kolędą przez Mazowsze

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 26.01 11:00

XI Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek „Kolędnicze Serce Polskie”

więcej »
27

ŁUKÓW, 27.01

Odsłonięcie „Mówiącego Kamienia” w łukowskim parku

więcej »

GARWOLIN, 27.01

Garwolin: promocja albumu poświęconego miastu

więcej »
28

MIASTO SIEDLCE, 28.01

Konferencja dla księży

więcej »
29

MIASTO SIEDLCE, 29.01

W VITOexTrEAM o Omanie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 29.01 18:00

Oman z tysiąca i jednej nocy

więcej »
30

ŁUKÓW, 30.01

Łuków: Tam, gdzie wiatr niesie pokój...

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 30.01

W VITOexTrEAM o Omanie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 30.01

ORLEN PRZEDSZKOLIADA TOUR 2020 w Siedlcach

więcej »
31

MIASTO SIEDLCE, 31.01

Wernisaż wystawy - Makatka europejska – vademecum zasad moralnych

więcej »

Najnowsze Informacje

foto

Kredyt gotówkowy konsolidacyjny - jak go szybko zdobyć?
2020-01-27 14:47:04 Kategoria:

Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się, czym jest kredyt konsolidacyjny, jak go zdobyć oraz jakie są najlepsze oferty na początku 2020 roku.

więcej »
foto

Narty Head dla każdego – przegląd najpopularniejszych...
2020-01-23 13:25:35 Kategoria:

Jeśli poszukujesz wysokiej jakości sprzętu, warto zwrócić uwagę na narty Head. Marka ma w swojej ofercie modele dla każdego, które zachwycają zarówno w testach, jak i...

więcej »
foto

Sprawdź, w jaki sposób możesz wykonać prezent...
2020-01-23 10:58:53 Kategoria:

Decoupage, scrapbooking, quilling - skądś znasz nazwy technik tworzenia ozdób handmade, ale nie wiesz, czym się różnią? Chcesz spróbować, ale nie wiesz od czego...

więcej »
foto

Monitoring i alarm – skuteczny dozorca w domu
2020-01-22 14:55:31 Kategoria:

Rozwój technologii nie tylko ułatwia życie, ale też poprawia nasze bezpieczeństwo. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się systemy alarmowe i monitoringu, a...

więcej »
foto

Narzędzia ręczne do domu. Jak je wybierać mądrze?
2020-01-22 14:50:25 Kategoria:

Jest mnóstwo przedmiotów, bez których ciężko wyobrazić sobie komfortowe mieszanie w domu. Takimi przedmiotami są miedzy innymi narzędzia ręczne. To przydatne...

więcej »
foto

Krótka historia rumieńców
2020-01-22 13:38:24 Kategoria:

Skąd w ogóle koncept, żeby się rumienić? Czy twarz bez charakterystycznej plamy koloru wygląda źle? Okazuje się, że na pomysł dodania sobie w ten sposób powabu...

więcej »