KRAJ

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Rozkład jazdy pociągów KM edycji 2019/2020
2019-11-18 13:44:21 Artykuł czytany 89 razy


15 grudnia 2019 r. wchodzi w życie nowa edycja rozkładu jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Na większości linii rozkład będzie zbliżony do obecnie obowiązującego. Na wielu liniach będą kontynuowane prace remontowe, stąd wraz z wejściem nowego rozkładu zacznie także obowiązywać jego korekta. Kolejna zmiana nastąpi 15 marca 2020 r.


Najważniejsze zmiany w kursowaniu pociągów na poszczególnych liniach:

Linia nr R1 Warszawa – Skierniewice

Układ połączeń nowej edycji rozkładu jazdy jest zbliżony do obecnie funkcjonującego. W porannym szczycie przewozowym zostało zaplanowane dodatkowe połączenie na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Żyrardów. Od 15 grudnia PKP PLK planują usunąć uciążliwe ograniczenia prędkości przy wybranych stacjach i przystankach osobowych, co przełoży się na skrócenie czasu przejazdu.

Linia nr R2 Warszawa – Łuków

Układ połączeń na linii nie ulegnie istotnym zmianom. Na tory wróci połączenie Warszawa Zachodnia (odj. 0:39) – Mińsk Mazowiecki (przyj. 1:33), które uzupełni ofertę wieczornych pociągów.
W dniach 17 i 18 grudnia 2019 r. w godz. 23:00-5:00 ruch pociągów na odcinku Sulejówek Miłosna – Mińsk Mazowiecki zostanie wstrzymany z uwagi na budowę wiaduktu drogowego trasy A2. Pociągi na tym odcinku zastąpią autobusy.

Linia nr R3 Warszawa – Łowicz Główny

Na linii rozpocznie się kolejny etap modernizacji. Od 15 grudnia br. utrudnienia dotkną odcinka Sochaczew – Łowicz Główny. W związku z tym za niektóre pociągi będą kursowały autobusy. Zostaną uruchomione autobusy przyspieszone zatrzymujące się na stacjach pośrednich Bednary i Mysłaków oraz takie, które zatrzymają się na wszystkich stacjach i przystankach.

Na 15 marca 2020 r. PKP PLK S.A. planuje rozpoczęcie przebudowy stacji Ożarów Mazowiecki, co będzie wiązało się z kolejnymi utrudnieniami w ruchu pociągów.

Linia nr R6 Warszawa – Małkinia
Układ połączeń na linii nr 6 nie będzie istotnie różnił się od obecnego. W popołudniowym szczycie przewozowym zostanie uruchomione dodatkowe połączenie na odcinku Wołomin Słoneczna – Tłuszcz.
W dalszym ciągu będą prowadzone prace związane z modernizacją linii na odcinku Sadowne Węgrowskie – Małkinia. Część pociągów KM na tym odcinku zostanie odwołana i zastąpiona komunikacją autobusową.

Popołudniowy pociąg przyspieszony z Warszawy Zachodniej do Łochowa będzie kursował w wydłużonej relacji do Małkini.

Linia nr R7 Warszawa – Dęblin

Od 15 grudnia br. będzie kontynuowana modernizacja odcinka Otwock – Pilawa. Zastępcza komunikacja autobusowa będzie uruchamiana według obecnie funkcjonującego schematu:
•    przyspieszone kursy – autobusy ZKA za pociągi w relacji z/do Dęblina na odcinku Otwock – Pilawa. Pojadą z Pilawy bezpośrednio do Otwocka i z Otwocka bezpośrednio do Pilawy. Autobusy te będą skomunikowane z pociągami do/z Dęblina w stacji Pilawa;
•    kursy zwykłe – autobusy ZKA za pozostałe pociągi na odcinku Otwock – Pilawa. Autobusy te będą kursować cyklicznie: z/do Pilawy i z/do Celestynowa.
Dodatkowo na odcinku Pilawa – Dęblin pierwsze i ostatnie połączenie w dobie będzie obsługiwane pociągiem, a nie jak do tej pory, zastępczą komunikacją autobusową.

Linia nr R8 Warszawa – Skarżysko Kamienna

Na linii nadal będą prowadzone prace modernizacyjne. Na odcinku Radom – Warka ruch pociągów będzie wstrzymany, w zamian będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa. Dalej na odcinku Warka – Czachówek Południowy ruch pociągów będzie odbywał się po jednym torze. Pociąg „Radomiak”, tak jak obecnie, będzie kursował trasą okrężną przez Centralną Magistralę Kolejową z postojami w Przysusze i Drzewicy. W porannym szczycie przewozowym zostanie uruchomione dodatkowe połączenie na odcinku Czachówek Południowy – Piaseczno.

Linia nr R9 Warszawa – Działdowo
Rozkład jazdy nie ulegnie istotnym zmianom. Niewielkie przesunięcia w godzinach odjazdów dotyczą głównie popołudniowych pociągów na odcinku Ciechanów – Działdowo.
Od 8 stycznia na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Praga, w związku z budową przystanku Warszawa Targówek, ruch pociągów będzie odbywał się po jednym torze.

Linia nr R61 Tłuszcz – Ostrołęka
W nowej edycji rozkładu jazdy zaplanowano wydłużenie relacji pociągów. W porannym szczycie przewozowym para pociągów kursujących obecnie do/z Wyszkowa (w godz. 8:00-10:00) będzie kursować w relacji wydłużonej do/z Przetyczy, natomiast w popołudniowym szczycie przewozowym pociąg do/z Przetyczy będzie kursował w relacji wydłużonej do/z Ostrołęki.

Linia nr R91 Nasielsk – Sierpc oraz R31 Kutno – Sierpc
Spółka PKP PLK S.A. przeprowadziła prace remontowe na tych liniach, dzięki czemu skróci się czas przejazdu pociągów na odcinku Nasielsk – Płońsk oraz Kutno – Płock.

Linia nr R21 Siedlce – Czeremcha, linia nr R81 Dęblin – Radom oraz linia nr R82 Radom – Drzewica
Rozkład jazdy na tych liniach nie uległ istotnym zmianom. Nieznaczne przesunięcia w godzinach odjazdów pociągów są związane z zaplanowaniem skomunikowań z innymi pociągami na stacjach przesiadkowych.

Szczegółowe informacje znajdują się w tabelach rozkładu jazdy dla poszczególnych linii: https://www.mazowieckie.com.pl/pl/rozklad-jazdy-pociagow-km-wazny-w-dniach-15-xii-19r-14-iii-20r


Inf. pras.
[MSz]

wykop

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.




Co, gdzie, kiedy

w lewoGrudzień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

ŁUKÓW, 01.12

Giełda kolekcjonerów w Łukowskim Ośrodku Kultury

więcej »

WĘGRÓW, 01.12

„BAROKOWE ODCIENIE LUTNI I ORGANÓW” W WĘGROWSKIEJ BAZYLICE

więcej »

SIEMIATYCZE, 01.12

Zaczyna się kolejny piłkarski weekend, trwają Turnieje Piłkarskie Orzeł Cup – Siemiatycze 2019

więcej »

GARWOLIN, 01.12

Świąteczne handmade. Przyjdź na kiermasz!

więcej »

GARWOLIN, 01.12

Pilawa: utwory Leonarda Cohena w wykonaniu Stanisława Górki

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 01.12

Powrót do Jedwabnego

więcej »

SIEMIATYCZE, 01.12

Ciechanowiec: Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich w Muzeum Rolnictwa

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 01.12

Gwiazdka Mikołaja, czyli Mikołaj dla Wszystkich

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 01.12

Jan Filip Carossi. Rzymianin z urodzenia - Polak z wyboru

więcej »

MIĘDZYRZEC, 01.12 16:30

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w Międzyrzecu

więcej »
2

BIELSK PODL., 02.12

Prawdziwy Mikołaj z Laponii w Bielsku Podlaskim

więcej »
3

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 03.12

Spotkanie duszpasterskie w sprawie misji ewangelizacyjnych

więcej »
4

RADZYŃ, 04.12

O prawach pacjenta w Radzyniu Podlaskim

więcej »

SIEMIATYCZE, 04.12

Mikołajkowa Zumba Charytatywna w Mielniku

więcej »
5

ŁUKÓW, 05.12

Łuków: spotkanie dla tych, którzy chcą zostać żołnierzami

więcej »
6

ŁOSICE, 06.12

Uroczysta gala i koncert Katarzyny Groniec

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.12

Największe jasełka w Siedlcach już za niecały miesiąc

więcej »

GARWOLIN, 06.12

Maciejowice: Mikołajki jak z bajki

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.12

Zbliżają się Targi Rękodzieła Artystycznego w parku handlowym Arche

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.12

Bo siła jest kobietą - Wystawa fotografii Agnieszki Król

więcej »

ŁUKÓW, 06.12

Łuków: w świątecznej krainie

więcej »

SIEMIATYCZE, 06.12

XVIII Puchar Podlasia w Piłce Ręcznej Chłopców

więcej »

ŁUKÓW, 06.12

Łukowskie Forum Gospodarcze dla Regionu

więcej »

ŁUKÓW, 06.12

Mikołajkowa akcja łukowskiego klubu „Ostoja”

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 06.12 18:00

Bialskie Centrum Kultury zaprasza na Mikołajki w Krainie Oz

więcej »
7

MIĘDZYRZEC, 07.12

W sobotę grają międzyrzeccy siatkarze

więcej »

SIEMIATYCZE, 07.12

Będą tańczyć w Drohiczynie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.12

Zbliżają się Targi Rękodzieła Artystycznego w parku handlowym Arche

więcej »

RADZYŃ, 07.12

W sobotę przyjdź na Radzyński Kiermasz Bożonarodzeniowy, gdzie swoje wyroby zaprezentuje blisko 70. wystawców z całej Polski!

więcej »

REGION, 07.12

Podlasie – Wielkopolska: ludzka solidarność w trudnych wojennych czasach

więcej »

WĘGRÓW, 07.12

Węgrów: sobota z siatkówką

więcej »

SIEMIATYCZE, 07.12

Warsztaty świąteczne w Mielniku

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.12

Wystawa gołębi pocztowych w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.12

Zbliżają się Targi Rękodzieła Artystycznego w parku handlowym Arche

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.12

Mecz koszykarek i mikołajkowe show

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 07.12

Turniej tenisa stołowego

więcej »

PARCZEW, 07.12

Zaproszenie na uwielbienie do Sanktuarium Królowej Rodzin

więcej »
8

POWIAT BIALSKI, 08.12

XVII Powiatowy Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

więcej »

SIEMIATYCZE, 08.12

XVIII Puchar Podlasia w Piłce Ręcznej Chłopców

więcej »

ŁUKÓW, 08.12

Łuków: historia i legenda figury Chrystusa Miłosiernego

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.12

Charytatywny Bieg Mikołajkowy z Dwójką

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.12

Filmowe Mikołajki w NoveKino Siedlce

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 08.12

Będzie można pomóc młodym mieszkańcom gm. Kotuń

więcej »

ŁUKÓW, 08.12 16:30

Łuków: poznaj sekret Świętego Mikołaja

więcej »
9

SOKOŁÓW, 09.12

Sokołów Podlaski : w poniedziałek utrudnienia na ul. Curie-Skłodowskiej

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 09.12

Dni Otwarte promujące rodzicielstwo zastępcze

więcej »
10

MIŃSK MAZ., 10.12

Promocja tomiku poezji i otwarcie wystawy

więcej »

SOKOŁÓW, 10.12

SUTW: M.K. Ogiński - jego muzyka

więcej »

GARWOLIN, 10.12

Antarktyda według Jana Szamryka – spotkanie z podróżnikiem

więcej »
11

SIEMIATYCZE, 11.12

Warsztaty świąteczne w Mielniku

więcej »

Nasze klimaty, 11.12

Dzień Kół Gospodyń Wiejskich na antenie Katolickiego Radia Podlasie

więcej »

POWIAT BIALSKI, 11.12

Połoski: Modlitwy przez wstawiennictwo św. Peregryna o cud zdrowia dla Chorych

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.12 18:00

Czy raj istnieje? Opowieści z Tajlandii na VITOexTREAM

więcej »
12

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 12.12

Mistrzostwa w wyciskaniu sztangi leżąc

więcej »
13

ŁUKÓW, 13.12

Sprawdź co wiesz o Łukowie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 13.12

Dzień Otwarty na UPH

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 13.12

Kręgosłup to podstawa

więcej »

GARWOLIN, 13.12

Miejsce i tożsamość. Nowe otwarcie w Galerii Kotłownia

więcej »

GARWOLIN, 13.12

Garwolin: w rocznicę stanu wojennego

więcej »

POWIAT BIALSKI, 13.12

Kodeń: nocne czuwanie młodych

więcej »

ŁUKÓW, 13.12

Świąteczny konkurs łukowskiego muzeum

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 13.12

Dla tych, których bolą plecy

więcej »

WĘGRÓW, 13.12

Węgrów: Dzień Integracji z Osobami z Niepełnosprawnością

więcej »
14

ŁOSICE, 14.12

Trwają zgłoszenia wystawców do VI Łosickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego

więcej »

ŁUKÓW, 14.12

Łuków: wieczór uwielbienia

więcej »

GARWOLIN, 14.12

Fala ludzkich serc – Wojtek Baduchowski i Przyjaciele

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 14.12

Motowigilia 2019 w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 14.12

Dla tych, których bolą plecy

więcej »

WĘGRÓW, 14.12

W Węgrowie i Czerwonce Liwskiej wystąpią artyści z Polski i Ukrainy

więcej »

GARWOLIN, 14.12

Piłkarski weekend w Garwolinie! Turniej im. Jana Piesiewicza

więcej »

SIEMIATYCZE, 14.12

Kiermasz Bożonarodzeniowy w Siemiatyczach

więcej »

GARWOLIN, 14.12

Kiermasz bożonarodzeniowy na maciejowickim rynku

więcej »

RADZYŃ, 14.12

Podczas Spotkania u Hrabiego będą promować „Kozirynek”

więcej »
15

POWIAT SIEDLECKI, 15.12

IX Jarmark Bożonarodzeniowy w Wiśniewie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 15.12

Koncert Grupy Piosenki Poetyckiej i Kwartetu Smyczkowego Aleksandria

więcej »

GARWOLIN, 15.12

Piłkarski weekend w Garwolinie! Turniej im. Jana Piesiewicza

więcej »

KRAJ, 15.12

Rozkład jazdy pociągów KM edycji 2019/2020

więcej »

WĘGRÓW, 15.12

W Węgrowie i Czerwonce Liwskiej wystąpią artyści z Polski i Ukrainy

więcej »

ŁUKÓW, 15.12

Zimowy cyrk na scenie Łukowskiego Ośrodka Kultury

więcej »

GARWOLIN, 15.12 14:00

Pilawa: jarmark jakiego jeszcze nie było...

więcej »
16 17

MIASTO SIEDLCE, 17.12

Zbliża się III edycja Turnieju Matematycznego Matemaxus

więcej »
18 19

MIASTO SIEDLCE, 19.12

Piosenki Osieckiej na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce!

więcej »
20

POWIAT BIALSKI, 20.12

Jarmark Świąteczny w Janowie Podlaskim

więcej »
21

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 21.12

Jarmark Bożonarodzeniowy w Białej Podlaskiej

więcej »

POWIAT BIALSKI, 21.12

Jarmark Świąteczny w Janowie Podlaskim

więcej »
22

SOKOŁÓW, 22.12

19. Jarmark Bożonarodzeniowy w Sokołowie Podlaskim

więcej »
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Najnowsze Informacje

foto

Biżuteria na prezent. Co kupić dla mamy, żony,...
2019-12-10 08:07:35 Kategoria:

Powszechnie uważa się, że biżuteria jest zawsze sprawdzonym i polecanym pomysłem na prezent dla kobiety. To prawda – pod warunkiem, że wiemy, jaki styl ona posiada, co...

więcej »
foto

Dlaczego lepiej wynajmować niż kupować mieszkanie?
2019-12-10 07:57:47 Kategoria:

Rynek nieruchomości stale się rozwija. Praktycznie na każdym kroku spotykamy nowe inwestycje. Rozbudowane osiedla z wysokimi blokami, pasmo domów szeregowych, biurowce itp....

więcej »