R E K L A M AŁOSICE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Siódmy dzień Nowenny w Szpakach
2018-03-17 13:02:02 Artykuł czytany 1601 razy


W parafii Szpaki trwa nowenna do Świętego Józefa. 16 marca, w siódmym dniu Nowenny modlitwie przewodniczył ks. Józef Gierczyński.
Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ
Relacja z siódmego dnia nowenny nadesłana do naszej redakcji przez parafian ze Szpaków:

Wieczór rozpoczął się od spotkania z Jezusem cierpiącym na Drodze Krzyżowej. Wszak to piątek! Piękne rozważania przygotowane przez młodzież poruszyły nasze serca i wskazały na cnoty i owoce działania Ducha Świętego, które powinniśmy pielęgnować w naszym życiu.

A potem był jeszcze czas na modlitwę tradycyjną pieśń: ”Józefie, Józefie jak cudnie imię twe brzmi…”
I chwila na wspólne powitanie i ciepłe słowo od księdza Proboszcza kierowane do wszystkich pielgrzymów. A tę część spotkania przybywający cenią sobie bardzo. Atmosfera się ociepla, uczestnicy się uśmiechają do siebie i przekazują sobie słowa: „Dobrze że Jesteś… Tego wieczoru brzmiały one szczególnie, ponieważ obawialiśmy się o podróż uczestników - pogoda zimowa, wietrznie, śnieżnie i droga nieciekawa! Mimo to przybyło wielu pielgrzymów z dalekich i bliższych miejscowości – od Swór, Siedlec, Skórca, po Białą Podlaską, Międzyrzec Podlaski, Janów Podlaski, Leśna Podlaską , Konstantynów i okoliczne miejscowości.

Eucharystię pod przewodnictwem ks. Józefa Gierczyńskiego sprawowali kapłani ks. dziekan Stanisław Grabowiecki, ks. Józef Mironiuk, ks. Marek Chojnowski, ks. Sławomir Gnyszka, ks. Bogusław Sieńczewski, ks. Jacek Nazaruk. Słowo skierował do nas rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach ks. Piotr Paćkowski. Odnosząc się do czytanej Ewangelii  przypomniał nam, że działalność Jezusa tu na ziemi wspomagająca, uzdrawiająca i nauczająca służyła budowaniu dobra. I prowadziła ludzi do Boga. Człowiek którego stworzył Bóg był stworzeniem bardzo dobrym, ale często staje się zaprzeczeniem tego. Dzieje się tak - mówił dalej ksiądz rektor - wtedy, gdy człowiek w centrum swego życia postawi siebie zamiast Boga. Wtedy wyrządza zło, staje się nienawiścią i wyrządza innym krzywdy.
My tak nie chcemy czynić. Chcemy być dobrymi jak chleb - jak mówił o tym błogosławiony Albert Chmielowski. Niech nas Duch Święty w tym umacnia i wspiera byśmy byli i dobrzy i łagodni. Bo ważna jest również łagodność w codziennym życiu!Marianna Patralska

__________________

Nowenna do Św. Józefa w parafii Szpaki transmitowana jest codziennie o godz. 19.30 przez Katolickie Radio Podlasie (101,7 FM lub 106,0 FM)[MSz]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.
REKLAMA
foto

Innowacyjna Szkoła Muzyki Rozrywkowej w Bielanach
2018-04-20 18:09:00 Kategoria:

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem dzieci muzyką, w Gminie Bielany powstała Innowacyjna Szkoła Muzyki Rozrywkowej. Warto wspomnieć, że w tej gminie realizowany...

więcej »

Łosice

w lewoKwiecień 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11

ŁOSICE, 11.04

XVII Przegląd Piosenki Dzieci i Młodzieży

więcej »
12 13 14 15

ŁOSICE, 15.04

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w Łosicach

więcej »
16 17 18 19 20

MIASTO SIEDLCE, 20.04

Spotkania z Małgosią Szumską w Siedlcach i Łosicach

więcej »
21

ŁOSICE, 21.04

W sobotę grają młodzi piłkarze KS Łosice

więcej »

ŁUKÓW, 21.04 19:00

Ojcowski Poligon Duchowy

więcej »

ŁOSICE, 21.04 19:00

„Ojcowski Poligon Duchowy”

więcej »
22
23 24 25 26

ŁOSICE, 26.04

II Powiatowy Festiwal Piosenki Ekologicznej w Starej Kornicy

więcej »
27 28 29
30

Kondolencje

Najnowsze Informacje