R E K L A M AŁOSICE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Dziewiąty dzień nowenny w Szpakach
2017-03-20 07:58:10 Artykuł czytany 2042 razy


W dziewiątym dniu nowenny do św. Józefa w parafii Szpaki, Eucharystii przewodniczył ksiądz kanonik Piotr Paćkowski - rektor Seminarium Duchownego w Siedlcach.


Relacja z IX dnia nowenny:

W ostatnim dniu nowenny zgromadziliśmy się u stóp Świętego Józefa, aby przede wszystkim podziękować za ten błogosławiony czas modlitw, wspólnych spotkań i przeżytych doświadczeń Łaski Bożej. Wspólnie dziękowaliśmy wraz z tymi, którzy przybyli  do naszej świątyni, jak i z tymi, którzy łączyli się z nami poprzez Katolickie Radio Podlasie oraz przez łącza internetowe. Dziękujemy  szczególnie za tą duchową łączność, o której wiemy z rozmów telefonicznych i   kontaktów internetowych. Zapewniamy  wszystkich czcicieli świętego Józefa, że pamiętamy i będziemy o Was pamiętać w modlitwie przed naszym Świętym Patronem. A sądząc po frekwencji  w czasie tej nowenny rodzina czcicieli  Świętego Józefa rozrosła się bardzo i sięga od Białegostoku, Bielska Podlaskiego  po Neple, Horodyszcze, Łomazy,  Białą Podlaską, Siedlce, Warszawę, Międzyrzec Podlaski,  Łódź i Śląsk. Czujemy, że w ten sposób spłacamy dług wdzięczności wobec Świętego Józefa za łaski otrzymane od Niego, za rozbudowę naszego kościoła, za cuda, które Pan Bóg czyni za Jego wstawiennictwem. Spłacamy również dług wdzięczności wobec księdza kanonika Karola Harazina, któremu kult Świętego Józefa zawdzięczamy.

W ostatnim spotkaniu nowennowym, podsumowując całą nowennę, w czasie której uczyliśmy się jak być prawym uczniem Chrystusa  wyróżniającym  się  głęboką wiarą, ufną nadzieją i miłością, która jest roztropna, sprawiedliwa, pełna umiaru i męstwa, przypomnieliśmy o jeszcze jednej ważnej sprawie, jaką jest rzetelność w wykonywaniu swoich obowiązków. A Słowo Boże czytane w ten  niedzielny wieczór przypomniało nam scenę z Samarytanką i Jezusem przy studni Jakubowej. Wychodząc od tego obrazu  ksiądz kanonik Piotr Paćkowski - rektor Seminarium Duchownego w Siedlcach pokazywał nam, jak w naszym życiu mają  podobne spotkania przebiegać. Nasze spotkania podczas tej nowenny były spotkaniami z Jezusem , spotkania bardzo osobiste, w których za pośrednictwem Świętego Józefa odkrywaliśmy przed najświętszym Bogiem swoje serca, swoje słabości i prosiliśmy jak ta Samarytanka: „Panie daj nam wody żywej”, ulecz nas, nasze zranienia, uzdrów nas i spraw, byśmy zachowywali cnoty roztropności i umiaru, postępowali sprawiedliwie i mężnie wyznawali swoją wiarę.

Niech nas Święty Józef wspiera w wypełnianiu  tych  dobrych postanowieniach!Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj


Dziś, 20 marca o godzinie 12:00, w Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, w parafii MB Częstochowskiej w Szpakach zostanie odprawiona Msza św., której przewodniczył będzie Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda. Katolickie Radio Podlasie przeprowadzi transmisję tej Eucharystii.
Tekst/Foto: Parafia Szpaki

DJ
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
REKLAMA
foto

Oferty pracy w firmie VITO POLSKA
2018-06-11 12:15:00 Kategoria:

Firma Vito Polska, lider stolarki otworowej zatrudni monterów, szklarzy i okuwaczy. Praca od zaraz. Szukamy pracowników, współpracowników, osób prowadzących własną...

więcej »

Łosice

w lewoCzerwiec 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8

ŁOSICE, 08.06

Kadra narodowa wieloboistów w Starej Kornicy

więcej »
9

ŁOSICE, 09.06

Piknik Rodzinny w Łosicach

więcej »
10

ŁOSICE, 10.06 12:00

Uroczystości odpustowe w parafii w Huszlewie

więcej »
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23

ŁOSICE, 23.06

74. rocznica Bitwy pod Jeziorami - zapowiedź

więcej »
24

ŁOSICE, 24.06

74. rocznica Bitwy pod Jeziorami - zapowiedź

więcej »
25 26 27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje