R E K L A M A



ŁOSICE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Zbliża się przysięga w Łosicach
2018-02-14 19:11:00 Artykuł czytany 2254 razy


25 lutego w Łosicach odbędzie się Przysięga Żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej. Wydarzenie będzie miało miejsce na placu przy kościele Trójcy Świętej.


Przysięga rozpocznie się o godz. 13.00. Wcześniej o 11.00 odprawiona zostanie uroczysta Msza św. Organizatorami wydarzenia są: Dowódca 5.Mazowieckiej Brygady Terytorialnej w Ciechanowie, Burmistrz Miasta i Gminy Łosice i Starosta Powiatu Łosickiego.

 - W związku z uroczystościami nastąpi zmiana organizacji ruchu w obrębie ulicy Kolejowej. Zmiana obowiązuje w dniu uroczystości w godzinach 9.00 – 15.30.Ruch drogowy samochodów osobowych zostanie kierowany ulicami Stanisława Staszica, Szkolną, Floriańską i Czarkowskiego a ciężarowych (z przyczepami i autobusów) ulicami; Siedlecką, Floriańską i Juliusza Słowackiego. Parking rodzin żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej i publiczności na ul. Czarkowskiego obok galerii ‘’ M ’’ i ul. Szkolnej obok stadionu miejskiego. Parking dla gości ul. Krasickiego i parking Komendy Powiatowej Policji w Łosicach. Samochody pozostawione w miejscach, gdzie jest to zabronione i utrudniające ruch będą usuwane. Służbą porządkową będzie kierował Komendant Straży Miejskiej Tomasz Zienkiewicz - informuje w komunikacie Burmistrz Miasta i Gminy Łosice.



Inf. UMiG Łosice

KSkor  [MSz]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Nie wierzę
    2018-02-21 02:02:45

    arrow

    Podobno "Żołnierze" beda podczas mszy siedzieć w ławkach. Nie dadzą rady postać przez msze ?

  • Boryna
    2018-02-18 22:47:28

    arrow

    Poczytaj i posłuchaj xyz i zejdź na ziemię "Prawda o jednostce wojskowej w PRL?" radio Trójka, a tu Gazeta Prawna i tysiące innych opowieści, o moich nie wspomnę znasz.
    "Deprawacja i jeżdżenie na szmacie

    Opowieść o powszechnym poborze toczy się w naszym kraju dwoma torami. W relacji jednej strony było to gwałcenie wolności i godności młodych ludzi, wzięta wprost z więziennej grypsery fala, jeżdżenie na szmacie, pogrzeby słomki urządzane przez kaprali sadystów (pluton zrywano w nocy, aby urządzić pochówek paprocha znalezionego przez zbyt skrupulatnego dowódcę). Do tego zapijaczona kadra, od której nie sposób się było czegokolwiek nauczyć, i długie miesiące wyrwane z życiorysu. Inni opowiadają o męskiej przygodzie, emocjach towarzyszących udziałowi w manewrach czy zawodach strzeleckich. O przyjaźniach, które zostają na całe życie. I o tym, jak z chłopca stać się żołnierzem, a więc mężczyzną. Nie ma tutaj jednej prawdy, zapewne było i tak, i tak."

  • xyz
    2018-02-18 18:56:27

    arrow

    Boryno zejdź na ziemię, do czego potrzebny ten patos? Ciekawe w jakim Ty wojsku byłeś za komuny i czy w ogóle byłeś? Pili i balowali? Chyba coś Ci zaszkodziło, albo zjadłeś za mało albo wypiłeś za dużo. Walnij się w głowę jeżeli masz coś takiego. 24 miesiące ciężkiej służby, dwa poligony,nocne alarmy z wymarszem z pełnym wyposażeniem, półtora miesiąca przy granicy z Czechosłowacją, śpiew w maskach gazowych. A dzisiaj koszary są pilnowane przez ludzi - rencistów z agencji ochrony, a gdzie kompanie wartownicze? O czym człowieku bredzisz?

  • Zprocywjaja
    2018-02-18 17:54:56

    arrow

    A jednak nie było Zygmunta z siwa brodą i to jest poważny problem właśnie dlaczego nie było??

  • Boryna
    2018-02-18 12:33:53

    arrow

    Córka, żono żołnierza, powtórzę jeszcze raz, nie ma w Tobie wiary za grosz, skoro nie widzisz żołnierza. Wstyd i hańba, i nie ma usprawiedliwienia. Pomni córko "Twierdzą nam będzie każdy próg!..." tak każdy karabin w domu, a w nim przeszkolony "sokół" nawet nie żołnierz, jak ty mówisz, i gdy stanie u progu wróg nie spotka bezbronnego i mordować nie będzie bezkarnie, bo wcześniej dostanie kulkę w łeb. Każdy Polak powinien mieć w domu broń i być gotowym do obrony siebie i kraju, a nie czekać na takich żołnierzy jak za komuny, co raczej, jak pamiętam, duża część z nich to pili i balowali, a nie bronili obywateli, bo wróg był w Polsce po II WS, do lat dziewięćdziesiąty. O jakich ty żołnierzach mówisz? Czas opamiętać się i ogarnąć, a nie tkwić w komunie i żyć w zakłamaniu.

  • Marcin OT
    2018-02-17 11:31:50

    arrow

    Do zobaczenia na przysiędze! Zapraszamy!

  • taka prawda
    2018-02-17 10:30:37

    arrow

    Lepszy "z grubsza przeszkolony" cywil niż taki komentator z forum, którego wysiłek ogranicza się do narzekania i hejtu.

  • Do Że żwirowni
    2018-02-17 10:13:59

    arrow

    Jaki znowu żwir?Co ma do tego żwir?

  • @Magdalena
    2018-02-17 06:20:29

    arrow

    A ty wogóle masz pojęcie co to jest "wojsko"?
    Czy "wojskiem" można nazwać zlepek cywilów z grubsza przeszkolonych?
    Nie obrażaj prawdziwych żołnierzy porównując do nich tę zbieraninę.
    Pisze to jako córka, siostra i żona prawdziwych żołnierzy.

  • Że żwirowni
    2018-02-16 18:51:53

    arrow

    Jak tu myśleć o darmowych kiełbasie i piwie skoro żwir z pod nóg się osuwa...

  • Do Moniki
    2018-02-16 18:17:31

    arrow

    Monika, masz rację! Jakim trzeba być maruderem i nie nazwę brzydko kim jeszcze trzeba być, żeby w tym widzieć problem! Ale niestety, tak już u nas jest,to przykre, bo zawsze znajdą się tacy co im nigdy nic nie pasuje. Przecież przy takim nagłośnieniu przysięga i wizyty łącznie z Ministrem MON, na pewno będzie transmisja TVP. W Polsce w końcu zobaczą nasze miasto, które wcale nie jest brzydkie. Nawiasem mówiąc, pewnie będzie coś dla wojskowych, chociażby bigos wojskowy, czy grochówka.

  • dziad losicki
    2018-02-16 16:13:32

    arrow

    No I szafa gra nie pomysleli tylko o darmowym piwie I kielbaskach.

  • MONika
    2018-02-16 16:08:42

    arrow

    Takiego wydarzenia w Łosicach jeszcze nie było i szybko nie będzie. Kim trzeba być aby widzieć w takiej uroczystości problem?

  • do poprzednika
    2018-02-16 15:25:23

    arrow

    A czyli MON korzysta z prawa do demonstracji, czyli to demonstracja, a nie przysięga.

  • do poprzednika
    2018-02-16 14:11:08

    arrow

    A czy KOD płaci za "wynajęcie" Warszawy urządzając spacery korkujące centrum 2 milionowego miasta?

  • do miejscowego
    2018-02-16 13:38:45

    arrow

    Masz rację, jak ktoś chce zrobić imprezę np. w ŁDK, albo w prywatnej sali to musi za to zapłacić. Ciekawe czy MON płaci Łosicom za wynajęcie części miejscowości?

  • Magdalena
    2018-02-16 09:44:25

    arrow

    Mój brat też będzie miał przysięgę w Łosicach. Bardzo się cieszę że będzie tu na miejscu.

    Współczuję tym maruderom, którzy w życiu nie byli w wojsku za to są mocni w gębie na forum.

  • żona wojaka
    2018-02-16 09:33:01

    arrow

    Mój mąż będzie na tej przysiędze. Jestem dumna z Niego i naszego miasteczka. To wielka radość. Dziękuję organizatorom!

  • miejscowy
    2018-02-16 08:55:12

    arrow

    Mnie polityka nie interesuje, patrzę na to pragmatycznie, jaka korzyść dla miasta i mieszkańców będzie z tego, że przez parę godzin będzie zablokowane część miasta bo duzi chłopcy będą się bawić w wojnę. A dla burmistrza to żadna kampania, bo ja np. uważam to za głupotę i utrudnienia dla mieszkańców i stawiam burmistrzowi wielki minus za tą imprezę. Burmistrz ma za zadanie ułatwiać życie mieszkańcom,a nie je utrudniać.

  • skwerr
    2018-02-16 07:46:53

    arrow

    Ten skwer to będzie największa porażka o jakiej kiedykolwiek słyszałem. Będzie tylko kupa betonu a nic wspólnego z parkiem

  • mieszkaniec Łosic
    2018-02-15 21:29:28

    arrow

    Do miejscowego. To przecież zaplanowany następny fajerwerk jako przyczynek do kampanii wyborczej. Trzej Królowie - orszak, koncert P. Macieja Miecznikowskiego, to ciąg dalszy przedsięwzięć pijarowych obecnego włodarza miasta i gminy. Jeszcze upiększy (zabetonuje, utwardzi) skwer w Rynku i druga kadencja murowana i jakoś to będzie. Niestety Łosice nie mają szczęścia do włodarzy. Przykre ale prawdziwe.

  • z tego co wiem
    2018-02-15 20:09:01

    arrow

    Z tego co wiem Antoniego nie będzie.

  • Zprocywjaja
    2018-02-15 17:58:53

    arrow

    Najważniejsze że będzie Zygmunt z siwa brodą

  • do miejscowego
    2018-02-15 15:59:38

    arrow

    Korki w Łosicach w NIEDZIELĘ? Żartujesz?
    Pomysł bardzo dobry. To będzie wyjątkowe wydarzenie!

  • miejscowy
    2018-02-15 11:30:19

    arrow

    Po co to ciągnąć do Łosic, chyba żeby ludziom utrudnić życie. Zablokowane ulice i korki. Ciekawe kto wpadł na taki głupi pomysł - starosta czy burmistrz.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Zgodnie z orzeczeniem NSA, redakcja portalu podlasie24.pl, zastrzega sobie prawo udostępnienia IP użytkownika sieci, na żądanie osoby pokrzywdzonej.