R E K L A M AŁUKÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Zmiany wikariuszy w łukowskich parafiach
2019-07-02 09:23:18 Artykuł czytany 4552 razy


W niedzielę 30 czerwca parafianie z NMP Matki Kościoła oraz z Podwyższenia Krzyża Świętego pożegnali się ze swoimi wikariuszami. Z parafii NMP Matki Kościoła odszedł ksiądz Wojciech Majewski, a z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego – ksiądz Jarosław Kopeć.


Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda z dniem 30 czerwca zwolnił księdza Jarosława Kopcia z urzędu wikariusza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie i z dniem l lipca mianował go dyrektorem ds. ekonomicznych w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Siedleckiej im. Jana Pawła II w Nowym Opolu. W niedzielę 30 czerwca, księdzu Jarkowi parafianie dziękowali za świadectwo wiary i piękną, pełną zaangażowania pięcioletnią posługę w parafii, gratulowali awansu i życzyli Bożego Błogosławieństwa na nowym odcinku kapłańskiego życia.
Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ

Słowa podziękowania i pożegnania rozbrzmiały też w kościele NMP Matki Kościoła, gdzie z funkcji wikariusza zwolniony został ksiądz Wojciech Majewski. Decyzją biskupa ma się on zająć tworzeniem nowej parafii i budową nowej świątyni w Białej Podlaskiej.

W podziękowaniu za czteroletnią posługę, które przygotowali parafianie, czytamy:

Czcigodny księże Wojciechu!

W imieniu całej Wspólnoty Parafialnej ze smutkiem z powodu twego odejścia i jednocześnie z radością, że podjąłeś się nowego odpowiedzialnego zadania dla Chrystusa dziękujemy Ci za wszystkie lata posługi w naszej parafii.

Za codzienną Eucharystię, obecność w konfesjonale , zaangażowanie w przygotowanie młodzieży do Sakramentu Bierzmowania, za opiekę i przewodnictwo różnym grupom pielgrzymkowym, że byłeś duszpasterzem kolejarzy, strażaków i innych służb mundurowych, dla których Twoja postawa patriotyzmu, odpowiedzialności, obowiązkowości i zaangażowania była inspiracją do działania.

Służba liturgiczna korzystała na co dzień z daru Twojej obecności i doświadczenia.

Wszystkie wspólnoty działające w naszej parafii są Ci wdzięczne za ukazywanie postawy wierności Chrystusowi i przykazaniom oraz stałość w wyznawaniu wiary.

Uczyłeś nas otwartości i wrażliwości na człowieka potrzebującego. Jako wierni dostrzegaliśmy Twoją przyjacielską relację z innymi kapłanami.

W szczególny sposób dziękujemy Ci za to, że na prośbę ks. proboszcza podjąłeś się przewodnictwa duchowego we Franciszkańskim Zakonie Świeckich oraz roli moderatora we Wspólnocie Domowego Kościoła. Byłeś nam przewodnikiem w rozważaniu Słowa Bożego, ubogacałeś nas świadectwem swojego życia i rozwoju duchowego.

Życzymy Ci błogosławieństwa Bożego, mocy Ducha Świętego oraz opieki Maryi - Matki Kościoła na każdy dzień Twojej nowej posługi.

Wytrwałości i odwagi w realizowaniu wyznaczonych celów oraz gorliwości w budowaniu Świątyni w ludzkich sercach i Domu Bożego.

Jesteśmy wdzięczni Bogu za dar Twojej obecności w naszej wspólnocie parafialnej i obiecujemy pomięć w naszej modlitwie.
Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJOd 1 lipca nowym wikariuszem w parafii NMP Matki Kościoła został mianowany ksiądz Paweł Pajdosz, posługujący dotychczas w parafii w Okrzei. Natomiast w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego posługiwać będzie ksiądz Łukasz Wardak. Do zmiany doszło też w parafii Przemieniania Pańskiego, gdzie nowym wikariuszem został ksiądz Arkadiusz Śledź, posługujący do końca czerwca w parafii Świętego Michała Archanioła w Białej Podlaskiej. Zastąpił on księdza Daniela Sałasińskiego, który przeszedł do pracy w parafii Świętego Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim. O pożegnaniu księdza Daniela przez parafian pisaliśmy TUTAJ

zdjęcia: NMP Matki Kościoła/Podwyższenia Krzyża Świętego
AKup [ja]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Anna Kupińska
tel. 509 310 762
lukow@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Parafianka
    2019-07-02 11:16:04

    arrow

    Ksiądz Jarosław to człowiek o wielkim sercu, głosie jak dzwon i niezwykłym podejściu do każdego człowieka. Dziękuję za posługę w naszej parafii i życzę by Dobry Bóg zawsze prowadził Cię drogą wiary, miłości i satysfakcji z wykonywanego powołania. Szczęść Boże

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Czym są suma ubezpieczenia i suma gwarancyjna?
2019-07-22 14:42:09 Kategoria:

W ogólnych warunkach ubezpieczenia spotkać się możesz z terminami „suma ubezpieczenia” i „suma gwarancyjna”, ale również z pojęciem limitu odpowiedzialności....

więcej »
foto

Bajkowa Wyspa - przedszkole i żłobek w Pruszynie-Pieńkach
2019-07-01 07:26:27 Kategoria:

W Pruszynie-Pieńkach powstaje Bajkowa Wyspa - najwspanialsze przedszkole i żłobek. Bajkowa wyspa to niepowtarzalne miejsce na żłobkowo przedszkolnej mapie Siedlec i...

więcej »

Łuków

w lewoLipiec 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

ŁUKÓW, 01.07

„MASKI pamięci emocji” w Galerii PROwizorium w Łukowie

więcej »
2

ŁUKÓW, 02.07

Harcerze w roli odkrywców

więcej »
3 4 5

ŁUKÓW, 05.07 21:30

Łuków: francuska komedia na piątkowy wieczór

więcej »
6 7

ŁUKÓW, 07.07

Święto Jagody w gminie Łuków

więcej »

ŁUKÓW, 07.07 10:00

Giełda kolekcjonerów w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 07.07 12:00

Powitanie nowego proboszcza w łukowskiej Kolegiacie

więcej »
8 9 10 11

ŁUKÓW, 11.07

Orlęta Łuków zapraszają nowych piłkarzy

więcej »
12

ŁUKÓW, 12.07

Łukowscy policjanci będą świętować 100-lecie powstania policji

więcej »

ŁUKÓW, 12.07

Łukowska policja na przestrzeni 100 lat

więcej »

ŁUKÓW, 12.07

Wakacyjne Poranki w Kinie Łuków

więcej »

ŁUKÓW, 12.07

Wieczór w łukowskim parku

więcej »
13 14

ŁUKÓW, 14.07

Łuków: Festiwal Baniek Mydlanych

więcej »
15 16 17 18

ŁUKÓW, 18.07

Łuków: „Wakacje z OSiR-em”

więcej »
19 20 21

ŁUKÓW, 21.07

75. rocznica Bitwy pod Gręzówką

więcej »

ŁUKÓW, 21.07

Letni Koncert Dętej Orkiestry Dętej im. Antoniego Próchniewicza w Łukowie

więcej »
22 23 24 25 26 27 28

ŁUKÓW, 28.07 12:00

Rodzinny Festyn Trzeźwości w Trzebieszowie

więcej »

ŁUKÓW, 28.07 13:30

Łukowska grupa 14B zaprasza na spotkanie

więcej »
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje