R E K L A M AŁUKÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Łuków: bulwar nad Krzną z kolejną nową nazwą
2018-10-18 07:20:19 Artykuł czytany 856 razy


Droga rowerowa nad Krzną, która miała się nazywać „Bulwarem 100-lecia Niepodległości”, ma nową nazwę. Teraz ma się nazywać „Bulwarem 100-lecia Odzyskania Niepodległości”. Zmiany wprowadzono na sesji Rady Miasta, która odbyła się w środę 17 października.


Przypomnijmy. Na sesji Rady Miasta, która odbywała się 27 września, radni większością głosów zdecydowali, że droga rowerowa nad Krzną będzie nazywać się „Bulwarem 100-lecia Niepodległości”. Ta nazwa wzbudziła wówczas kontrowersje. Swoje zastrzeżenia zgłaszał radny Piotr Płudowski. Chciał aby ten projekt został zdjęty z porządku obrad. Argumentował, że nadanie tej drodze nazwy „100-lecie Niepodległości” sugeruje, że nasz kraj już od 100 lat jest niepodległy. Wniosek radnego został odrzucony. I kiedy już dyskutowano nad tą uchwałą, te same argumenty podnosił radny Ryszard Smolarz: „Nie było 100 lat niepodległości. Mamy rocznicę 100-lecia odzyskania niepodległości”. Większość radnych nie podzieliła tych argumentów. Za przyjęciem takiej nazwy wystąpił też burmistrz Dariusz Szustek. I ostatecznie 11 radnych zagłosowało za przyjęciem uchwały. Przeciw było pięciu, a trzech wstrzymało się od głosu.

Nazwa „Bulwar 100-lecia Niepodległości” nadana powstającej właśnie nad Krzną drodze rowerowej wywołała szereg komentarzy. Dyskusje toczyły się m.in. na naszym portalu oraz na portalach społecznościowych. Jak wynika z naszych informacji w sprawę zaangażował się również Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Łuków. W efekcie, na sesji, którą zwołano 17 października, i podczas której planowano tylko podsumować mijającą kadencję, temat powrócił. Na wniosek burmistrza do porządku obrad wprowadzono dodatkowy punkt mówiący o podjęciu uchwały w sprawie nadania nazwy drodze rowerowej nad Krzną. W tym projekcie radnym zaproponowano, aby droga ta nazywała się „Bulwarem 100-lecia Odzyskania Niepodległości”. - Mieszkańcy pytają o jaką niepodległość chodzi. Wychodzę więc im naprzeciw – argumentował wprowadzenie tego punktu pod obrady burmistrz Szustek.

Podczas dyskusji głos zabrał m.in. radny Mariusz Chudek, który mówił: „Przypominam, że nad tą nazwą już dyskutowaliśmy. I wtedy siłowo przegłosowano tą niegramatyczną nazwę, którą mamy dzisiaj zmieniać. Ja osobiście nie mam zamiaru być marionetką, która skasuje uchwałę, przy głosowaniu której brałem udział, bo komuś się coś odmieniło. Trochę szacunku dla nas jako dla radnych”. Natomiast radny Piotr Płudowski złożył wniosek aby zmienić nazwę na „Bulwar Niepodległości”. Za jego propozycją zagłosowało 10 radnych. 11 było przeciw. Kiedy natomiast przyszło do głosowania nad projektem uchwały zgłoszonym przez burmistrza, za nową nazwą zagłosowało 13 radnych. Pięciu było przeciw, a jeden wstrzymał się od głosu. Dwóch radnych nie wzięło udziału w głosowaniu.

Ostatecznie powstająca droga rowerowa, nazywana potocznie Bulwarem nad Krzną, ma kolejną nową nazwę: „Bulwar 100-lecia Odzyskania Niepodległości”.

AKup/DJ
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Anna Kupińska
tel. 509 310 762
lukow@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • llu
  2018-10-18 19:02:04

  arrow

  Mam tylko jedno pytanie do osób dobrze zorientowanych. Ile w ciągu dwóch kadencji obecny burmistrz Pan Dariusz Szustek, sprowadził do Łukowa firm, jakie dla tych firm stworzył warunki i ile w tym okresie powstało nowych miejsc pracy.

 • No jestem , jestem
  2018-10-18 18:39:50

  arrow

  Pani redaktor inwestycja nad Krzną nieukończona. Każdy kto orientuje się w nazewnictwie miejsc publicznych wie ,że miejsce rekreacyjne , utwardzone z lampami itp to b u l w a r.I tak chcielibyśmy żeby było i wychodząc oczekiwaniom mieszkańców na przeciw rada nazwę dała doskonałą i poprawną dla bulwaru i tu Miodka nie trzeba pytać bo każdy dzieciak wie , że nasz bulwar : ,,Stulecia Niepodległości,, miał nazwę poprawną i bezbłędną. Niestety to nie jest bulwar wg.nomenklatury urzędniczej tylko c i ą g r o w e r o w o pieszy lub droga. I dla niej nadano nazwę : ,, Bulwar stulecia odzyskania niepodległości,, To nie bulwar to ciąg rowerowo pieszy i tak się może nazywać.Jako bulwar tak nazywać się nie może. Dla mnie to jest bulwar i już, o nazwie pierwotnej ,,Stulecia Niepodległości,,

 • wyborca
  2018-10-18 18:30:04

  arrow

  Pan Płudowski jeszcze nie jest burmistrzem,ale z oczu mu patrzy ,że sympatycznym urzednikiem nie będzie,na sesjach też te jego wypowiedzi były czepliwe,z nerwami. Komentarz "widzę" też jest czepliwy.Na pewno jest w wykonanych inwestycjach wiele niedociągnięcW e własnym domu po remoncie czy budowie widzimy usterki,a co mówic w takich dużych inwestycjach,pewnie,że saTylko przez tyle lat nikt nie zajął sie ul Okrzei,zalewem idt.,a ten burmistrz dostrzegł czego chca mieszkańcy.Najlepiej nic nie zrobic,a tylko krytykowacTo każdy umie.

 • Aqq
  2018-10-18 12:41:09

  arrow

  Po pierwsze można sobie bulwar nazywać jak się chce i tak większość powie, że jest to bulwar nad Krzną czy scieżka rowerowa nad Krzną podobnie jak są ponazywane ronda czy ktoś używa tych nazw - nie każdy mówi rondo na
  siedleckiej, rondo na Warszawskiej itp.
  Po drugie czytałem ostatnią wspólnotę i oprócz rozdmuchanego tytułu o przegranym procesie niczego się nie dowiedziałem oprócz tego, że oddalony został wniosek Pana Płudowskiego o zniesławieni- gdzie tu przegrany i wygrany ???

 • Widze
  2018-10-18 12:08:02

  arrow

  Ubzdurali sobie ze jak ktos punktuje bledy to sie czepia i narzeka. Pludowski nie musial by tego robic gdyby burmistrz porzadnie wykonywal swoje obowiazki. To trzeba byc slepym zeby nie widziec fuszerki na kazdym kroku.

 • Krok do przodu
  2018-10-18 11:13:53

  arrow

  To w TS czy wLukowie nie pracują bezstronni apolityczni niezależni dziennikarze? To już nie czytam tego

 • Do lukowiak
  2018-10-18 10:54:21

  arrow

  Prawdą jest przegrał jeden z kandydatów z D. Szustek jest o tym materiał w gazecie Wspólnota bo w innych miejscach tego nie przeczytasz wiadomo kto pisze w portalach typu TS, wLukowie czy innych. Co innego gdyby to był przegrany D. Szustek wtedy byś miał materiał na 1 stronę

 • Wiem to
  2018-10-18 10:37:39

  arrow

  Pludowski tylko krzyczy a nic nie robi. Chcecie takiego burmistrza? Trudno znaleźć bardziej czepliwa i wredna osobę

 • Mieszkaniec z ul Koziej
  2018-10-18 10:29:45

  arrow

  Nie na mieście się mówi tylko w redakcji tego śmiesznego portalu w lukowie coś tam bla bla bla czyli tubie propagandowej Alteratywnej zguby Łukowa czy jak tam oni się nazywają

 • Juz wiem
  2018-10-18 09:47:07

  arrow

  Patrzac na kandydatow to jedyny ktory robi kampanie i wie o czym mowi to ten Pludowski. Widac ze mu zalezy i chce zmian.

 • Widze
  2018-10-18 09:37:33

  arrow

  Samo to ze Pludowski zmusil Szustka do wycofania sie z glupiej nazwy czyni Pludowskiego wygranym, z reszta potwierdza sie to co sie mowi na miescie - to jego czas i dobrze go wykorzystuje. Zmiana burmistrza juz na horyzoncie.

 • Urzednik na urlopie
  2018-10-18 09:32:28

  arrow

  NIe piszcie komentarzy bo znów wiadomo że klakierzy klikają za Dariuszem. Prawda jest taka ze Bulwar najpierw powinien być zobiony a ewentulanie pozniej nazwany a nie szopka wyborcza. 3 tygodnie temu przyjęli z błędem i jak jeszcze bronił i historię towrzył jeden ów. a teraz co? skulone ogony, ale wraz nie zagłosowali za czymś mądrym. Szkoda gadać, trzeba głosować za wymianą tych semaforów koalicyjnych bez polotu i pojeecia

 • Ruda
  2018-10-18 09:19:14

  arrow

  Który przegrał? Znając ich podejrzewam że to fajtlapa Piotr! Zgadlam?

 • Lukowiak
  2018-10-18 08:44:00

  arrow

  Czy to prawda że jeden z kandydatów przegrał z Szustkiem proces w trybie wyborczym? Może pani redaktor AKup coś wie o co chodziło?

 • wracam z rynku a tu
  2018-10-18 07:53:57

  arrow

  Kolejna porażka Pludowskiego ale do też już się przyzwyczailismy

 • ja
  2018-10-18 07:45:39

  arrow

  miałem nie komentować niczego nie komentować do wyborów ,ale po prostu nie wytrzymałem . Nie ma ważniejszych spraw w Łukowie . Dla Łukowiaków to i tak będzie bulwar nad Krzną lub 'Niepodległości'. A Panu Burmistrzowi życzę wygranej i życzę wymiany swojej ekipy / no może oprócz radnego Suchodolskiego/ . Reszta to 'zmęczona' , 'nie mowy', 'awanturnik','trener' ,któremu zawodnicy się koksują - ogólnie 'maszynki '. A to radni muszą swojemu burmistrzowi pomysły podrzucać i dążyć przez ewentualne kompromisy do ich realizacji.

 • łukowianin
  2018-10-18 07:42:46

  arrow

  Silny jest ten, który do po­pełnione­go błędu przyznać się umie.  Tu błąd był oczywisty.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Rozpocznij pracę w firmie Addit
2019-04-18 17:37:45 Kategoria:

Jako firma Addit jesteśmy jednym z największych producentów elementów i maszyn z blach w Europie. Na rynku istniejemy od 25 lat. Nasz zespól składa się z 700 osób....

więcej »
foto

Jakie jest nowoczesne biuro? Trendy w aranżacji biura w...
2019-04-17 11:30:58 Kategoria:

Polscy pracodawcy przykładają coraz większą wagę do tego, jak wyposażenie biura wpływa na efektywność pracy zatrudnionych w nim osób. Wykorzystują liczne badania...

więcej »

Łuków

w lewoKwiecień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2

ŁUKÓW, 02.04

Łuków: „Niebieski Bieg” dla autyzmu

więcej »

ŁUKÓW, 02.04

Gmina Łuków: Papieski Dzień Pamięci

więcej »
3

ŁUKÓW, 03.04

Przegląd Małych Form Teatralnych w Łukowie

więcej »
4

ŁUKÓW, 04.04

Wielkopostne spotkanie w parafii Świętego Brata Alberta w Łukowie

więcej »
5

ŁUKÓW, 05.04

Papieska Droga Krzyżowa w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 05.04

Czy uda się wybrać prezesa i zarząd łukowskich Orląt

więcej »

ŁUKÓW, 05.04

ŁOK: najpiękniejsza kartka wielkanocna wybrana

więcej »

ŁUKÓW, 05.04

Święto piłki siatkowej w Stoczku Łukowskim

więcej »
6

ŁUKÓW, 06.04

Łuków: Halowy Turniej Piłki Nożnej pamięci Żołnierzy Wyklętych

więcej »

ŁUKÓW, 06.04

Święto piłki siatkowej w Stoczku Łukowskim

więcej »
7

ŁUKÓW, 07.04

Święto piłki siatkowej w Stoczku Łukowskim

więcej »

ŁUKÓW, 07.04

„Tęczowy Kocyk” w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 07.04

Kreatywne Kobiety z Łukowa zapraszają na targi

więcej »

ŁUKÓW, 07.04 10:00

Łuków: Giełda Kolekcjonerów

więcej »
8

ŁUKÓW, 08.04

Z Bogiem wszystko jest możliwe

więcej »

ŁUKÓW, 08.04

Koncert muzyki klezmerskiej w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 08.04

Dni Kultury Żydowskiej w Łukowie

więcej »
9

ŁUKÓW, 09.04

Dni Kultury Żydowskiej w Łukowie

więcej »
10

ŁUKÓW, 10.04

Gmina Adamów: konkurs na „Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną”

więcej »
11 12

ŁUKÓW, 12.04

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 12.04 20:45

Kino Łuków na weekend

więcej »
13 14

ŁUKÓW, 14.04

„Niedziela z Teatrem” w Łukowskim Ośrodku Kultury

więcej »

ŁUKÓW, 14.04

Gmina Łuków: Jarmark Wielkanocny już w niedzielę

więcej »

ŁUKÓW, 14.04 17:00

Pokutna Droga Krzyżowa w Łukowie

więcej »
15

ŁUKÓW, 15.04

„Nowa Piątka” w gminie Krzywda

więcej »

ŁUKÓW, 15.04

Program Ograniczania Niskiej Emisji dla Łukowa

więcej »

ŁUKÓW, 15.04

Łuków: konsultacje w sprawie miejskiej komunikacji

więcej »
16

ŁUKÓW, 16.04 17:00

Łuków: spotkanie z muzyką i poezją Świętego Jana Pawła II

więcej »
17 18

ŁUKÓW, 18.04

ŁOK: Eliminacje do Małego Konkursu Recytatorskiego

więcej »
19 20 21
22 23 24 25

ŁUKÓW, 25.04

Miejska Biblioteka Publiczna w Łukowie ogłasza konkurs czytelniczy

więcej »

ŁUKÓW, 25.04

Zapisy na Biegi 3-Majowe już trwają

więcej »
26

ŁUKÓW, 26.04

ŁOK: wystawa Marcina Ziółkowskiego

więcej »
27 28

ŁUKÓW, 28.04

„Wieczór Maturzysty” w parafii Świętego Brata Alberta w Łukowie

więcej »
29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje