R E K L A M AŁUKÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Łuków: nowe zasady sprzedaży napojów alkoholowych
2018-05-15 11:28:45 Artykuł czytany 1794 razy


Każdy samorząd musi na nowo ustalić zasady sprzedaży alkoholu. Wynika to z zapisów znowelizowanej ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Nowy projekt uchwały przygotowano właśnie w łukowskim magistracie. Zakłada on m.in. wzrost liczby punktów sprzedaży wysokoprocentowego alkoholu z 22 na 30.


Zgodnie ze znowelizowaną ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi samorządy zostały zobowiązane do wyznaczenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż wszelkiego rodzaju napojów alkoholowych, zarówno tych wysokoprocentowych, jak i tych, zawierających poniżej 4,5 procenta alkoholu, czyli na przykład piwa – czego dotychczas nie było. Zgodnie z zapisami ustawy zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych będą ważne maksymalnie 2 lata. Samorządy mogą też ograniczać godziny nocnej sprzedaży alkoholu między godziną 22.00 a 6.00. Nowelizacja wprowadza także zakaz picia alkoholu w miejscach publicznych, z wyjątkiem miejsc do tego przeznaczonych. Obecnie taki zakaz obowiązuje w konkretnych miejscach, m.in. na ulicach, placach, w parkach. Nowe regulacje wprowadzają szerszy, generalny zakaz picia alkoholu w miejscach publicznych, jednocześnie dając samorządom możliwość wyznaczania miejsc przeznaczonych do jego spożywania. Nowelizacja wprowadza też zmiany w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych. Zgodnie z nowymi przepisami, sprzedaż i podawanie alkoholu w czasie trwania imprezy masowej będą mogły być prowadzone wyłącznie przez podmioty posiadające jednorazowe zezwolenie. Przepis w nowym brzmieniu ma objąć również tzw. usługi cateringowe.

Dostosowując się do nowych przepisów, w Urzędzie Miasta w Łukowie przygotowano projekt uchwały o ustaleniu maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży i w miejscu sprzedaży oraz zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych na terenie miasta. W projekcie określono maksymalną liczbę zezwoleń na sprzedaż alkoholu poniżej 4,5 procent alkoholu na 50. Obecnie sprzedaż takich napojów odbywa się w blisko 70 punktach. Wprowadzono również nową maksymalną liczbę zezwoleń na sprzedaż wysokoprocentowego alkoholu, podnosząc ją z 22 na 30. Jak argumentuje burmistrz Dariusz Szustek, ta propozycja wynika z tego, że na jego biurku już od dawna jest 11 nowych wniosków o przyznanie zezwoleń. Chce w ten sposób wyjść naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców.


Projekt uchwały zostanie poddany pod głosowanie podczas sesji, która odbędzie się w czwartek, 17 maja. Obecnie jest on poddawany ocenie na posiedzeniach poszczególnych komisji Rady Miasta. W poniedziałek 14 maja projektem zajmowali się radni z Komisji Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Działalności Gospodarczej i negatywnie zaopiniowali oni projekt uchwały. A jak przebiegać będzie głosowanie podczas sesji? Dowiemy się już w czwartek.

Projekt uchwały

AKup/DJ
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Anna Kupińska
tel. 509 310 762
lukow@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • szkalowanie
  2018-05-17 10:39:13

  arrow

  Radny głosował jak go nie było? Nie głosował. Burmistrz zdjął wniosek z obrad? Zdjął , bo większość tego chciała, pisowska większość chciała aby wniosek o podwyżkach wody i ścieków nie procedować na sesji. W takim razie ci co się wstrzymali i głosowali przeciw o co im chodziło ?.Jak kogoś nie ma na sesji to głosował czy nie ? Proszę zadać to pytanie wnuczętom, dzieciom z przedszkola,swoim maluchom na pewno zyskaCię wyczerpującą wypowiedź. Mój radny głosujejak ja chcę na tej sesji mógł spokojnie chorować.

 • Z gminy
  2018-05-17 08:51:07

  arrow

  Wierzę że nasz wójt nie pozwoli ów internaucie na dalsze obrażanie instytucji wójta naszej gminy. Panie Mariuszu proszę zgłosic sprawę do organów za jeden czy dwa komentarza szkalujace Pana osobę. Trzeba ukrócic nadaktywnosc chamstwa internauty!

 • jakie szkalowanie
  2018-05-16 22:28:42

  arrow

  'na szczęście w internecie nic nie ginie: "Za przyjęciem nowych stawek opłat za wodę i ścieki głosowało 14 radnych. Jeden z nich - Piotr Płudowski - był przeciw. Czterech radnych wstrzymało się od głosu. Byli to: Robert Dołega, Marcin Wysokiński, Mateusz Popławski i Krzysztof Okliński." Ani słowa że radny AT głosował przeciw. Frekwencja radnych była mała bo na 21 tylko 14 obecnych? Czy na zdjęciu nie widać czyje krzesło wolne? Czyżby rozgadanemu na wszelkie tematy na forach radnemu strach nie pozwolił wziąć wówczas udziału w sesji? Źródło informacji http://www.lukow24.pl/wiadomosci/informacje/podwyzka-cen-wody-uchwalona,p98145153' - preciez tu jest podane jak 'pan obrazony mijał się z prawdą . i nie nie trzeba Sądu tylko internet zeby to potwierdzić ..... Powodzenia , nie tylko w trybie wyborczym

 • uhaha
  2018-05-16 21:40:10

  arrow

  balonik pękł , czy taboret się złamał ...... no cóż ale prawda zawsze boli, uderz w stół a nożyce się odezwą ......

 • obserwator 2
  2018-05-16 19:42:47

  arrow

  Proponuję zobaczyć jak ów niby pokrzywdzony człowiek opluwał inne osoby /w tym również publiczne/ przy innych wątkach na portalu. Mam nadzieję, również te osoby zechcą podjąć odpowiednie kroki. Warto pamiętać, że miecz jest obosieczny.

 • Uuuuu
  2018-05-16 17:19:38

  arrow

  No wybacz ktoś ma być pokorny i spokojny jak mu wciskają ściemę,kłamstwa i to czego nie zrobił? Wybacz ten człowiek masochistą nie jest a i ja nie pozwoliłbym na szkalowanie mojej osoby. Trzeba przytrzeć co niektórym rozbuchane ego.

 • Do AT podjełem....
  2018-05-16 17:05:11

  arrow

  .....odpowiednie kroki prawne i niebawem odszczekasz swoje kalumnie.Trochę to potrwa ale jak nas wybory zastaną będzie szybciej bo w trybie wyborczym.Dosyć tego kłamstwa i mordowania ludzi poza ich plecami jestem człowiekiem , sąsiadem szanowanym przez przyjaciół a dopiero później radnym .Udowodnię ci że to co mówię jest zawsze zgodne z rzeczywistością , ty kłamiesz , kłamałaeś ale już kłamać nie będziesz , dość.Śmiej się śmiej.

 • ludku
  2018-05-16 16:55:30

  arrow

  wypij za nas.I coś na rozdwajanie jaźni.

 • normalny
  2018-05-16 16:38:17

  arrow

  Burmistrz dostaje na biurko i musi przyjąć.NIE MA CO BIADOLIC.Ważne co zostanie przegłosowane i oby nie zostało bo to jest niebezpieczne,a alkocholizm to nie są żarty.

 • AT
  2018-05-16 12:58:35

  arrow

  tak jak pańskie gadanie o wszystkim i o niczym , komuś zarzuca Pan kłamstwa , a tu mamy jasno na białym ze to pan kłamie . A tam między nami nie jestem stałym bywalcem na sesjach , w ostatnim czasie bylem dwa razy , no i pech i na jednej i na drugiej sesji pana nie spotkałem . Wiem i rozumiem ze rożne są sprawy losowe rodzinne , ale trochę więcej pokory z pana strony , bo jadem w większości / choć nie tylko/ to Pan pluje . Pozdrawiam 'obserwator' i inni co widzą

 • ludek
  2018-05-16 12:20:30

  arrow

  Mniej nerwów i może ....melisę tak dla jednej jak i drugiej strony?

 • obserwatorze
  2018-05-16 11:13:03

  arrow

  problem polega na tym ,ze ktoś inny zalewa wam sadła za skórę a czepiacie się mnie. Ostrożnie nie rozzuchwalajcie się bo może się to dla was skończyć przykro. Więcej zaangażowania w rozpracowywanie autorów opinii . Wychodzi to wam bardzo blado a dla mnie jest to pocieszające, że to co piszę od czasu do czasu spotyka się ze zrozumieniem i reakcją na hejtujących i obrażajacych się na moje opinie .Schemat jest prosty ja coś pozytywnego o zmianach w mieście piszę zaraz muszki plujki swoimi trąbkami użytek robią. Proste, nie wszystkim się to wasze plujkowanie podoba.

 • obserwaator
  2018-05-16 10:16:19

  arrow

  no to panie radny AT czekamy na odpowiedz tylko nie z tego typu ze pozwoli pan ze zacytuje pana ostatnio ulubiony komentarz ' no to teraz szczeka,u -hau, hau , hau'

 • ???
  2018-05-16 06:15:46

  arrow

  Marek czemu się wstydzisz swojego prawdziwego imienia?

 • ?? Leosiu kłamczuchu??
  2018-05-15 23:47:22

  arrow

  Czy radny o którym mowa głosował za podwyżką? Nie i sprawa jasna. A sprawa głosowania na wniosek burmistrza nie była procedowana i dobrze o tym wiesz , nie manipuluj.Ty leoś na każdej sesji jesteś ? I może przypomnij jak głosowałeś na komisjach. Może przypomnij następne podwyżki.To ci przypomnę ,że ostatnią najwyższą podwyżkę wody i najbardziej dotkliwą tylko głosowali przeciw Tomasiak i Rybnicka , wstyd , no pewnie ,że dla ciebie wstyd.Co ty wiesz o strachu chyba teraz cię ogarnia bo ludzie pamiętają oj pamiętają i nie radzę tego kłamstwa wobec radnego powielać , nie radzę tym wszystkim zwolennikom dziel i rządź.

 • ??leosiu pytajniku??
  2018-05-15 21:58:13

  arrow

  na szczęście w internecie nic nie ginie: "Za przyjęciem nowych stawek opłat za wodę i ścieki głosowało 14 radnych. Jeden z nich - Piotr Płudowski - był przeciw. Czterech radnych wstrzymało się od głosu. Byli to: Robert Dołega, Marcin Wysokiński, Mateusz Popławski i Krzysztof Okliński." Ani słowa że radny AT głosował przeciw. Frekwencja radnych była mała bo na 21 tylko 14 obecnych? Czy na zdjęciu nie widać czyje krzesło wolne? Czyżby rozgadanemu na wszelkie tematy na forach radnemu strach nie pozwolił wziąć wówczas udziału w sesji? Źródło informacji http://www.lukow24.pl/wiadomosci/informacje/podwyzka-cen-wody-uchwalona,p98145153

 • Czerwońcu....
  2018-05-15 21:14:54

  arrow

  ...nie wszystko się da przeliczyć na pieniądze,ty realizujesz projekt niszczenia ja pomagam i wspieram .Powtórzyć ci to publicznie z charakterystycznym wyrzutem ręki prawej , ukośnie do góry? I nie będzie to hajlowanie ? Już raz ci ktoś tak machał,wtedy ci to pomogło teraz niekoniecznie.

 • Marek
  2018-05-15 21:11:14

  arrow

  Pierwszy obywatel ostatnio mocno podenerwowany. Podobno cześć radnych PiSu nie chce ulec i zgodzić się na propozycję zwiększenia liczby punktów. Skąd inąd bardzo słusznie

 • "Czerwony"
  2018-05-15 18:23:01

  arrow

  Panie Radny, dostaje Pan dietę, która w swoim zamierzeniu jest rekompensatą za utracone zarobki....

 • jak czerwone jest zawsze czerwone...
  2018-05-15 18:08:18

  arrow

  ....tak ustawia specjalnie komisje, żeby radny nie mógł przybyć bo się robi ustawie,to na komisje nie przyjdzie bo oprócz obowiązków radnego ma odpowiedzialną pracę za którą kupuje chleb a wystarczy czasami bez złośliwości przesunąć godzinę o czterdzieści minut.I nie chodzi tu ani o Artura ani o Krzysztofa tylko czerwonego ,który czerwonym został.

 • ??leosiu pytajniku??
  2018-05-15 18:01:56

  arrow

  Dobrze wiesz k..... ,że ten radny nigdy nie głosował za podwyżkami wody a na sesji o której wspominasz podwyżki zostały zdjęte z porządku obrad a na komisji radny głosował przeciw.Dobrze wiesz cwaniaczku , że przeciw podwyżkom wody zawsze głosowali Rybnicka i Tomasiak.

 • Obowiązek
  2018-05-15 16:17:23

  arrow

  Radnego to przechodzenie na Sesje Rady Miasta i Komisje... To minimum.

 • ?
  2018-05-15 14:45:26

  arrow

  czy pan andrju znów nie przyjdzie na sesję bo strach mu nie pozwoli zagłosować inaczej niż rekomenduje burmistrz, tak jak to miało miejsce przy głosowaniu nad podwyżkami wody?

 • HEJ
  2018-05-15 14:07:43

  arrow

  A MOŻE COŚ OBIECALI WNIOSKODAWCY KTÓRZY TAK DŁUGO CZEKAJĄ ???

 • abstynent
  2018-05-15 13:49:57

  arrow

  Ja proponuję wprowadzić kartki na alkohol, papierosy itp. A może wprowadzić prohibicję, dopiero wtedy rozkwitnie czarny rynek i meliny. Ilość punktów niema znaczenia tylko świadomość .

 • Matka
  2018-05-15 12:08:06

  arrow

  Wielka hańba to dla ugrupowania, opierającego się na tradycji katolickiej, powiększać ilość punktów sprzedaży alkoholu.

 • Tadeusz
  2018-05-15 11:42:52

  arrow

  L;ość wniosków na biurku burmistrza nie powinien mieć wpływu na ilość punktów sprzedaży wysokoprocentowego alkoholu - na horyzoncie wybory. Zwiększanie liczby punktów wspiera alkoholizm a ustawa jest o: wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi ! Czyżby burmistrz miał problem ze zrozumieniem ???

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

WYGODNIE, STYLOWO, PRAKTYCZNIE
2019-01-17 14:47:00 Kategoria:

Firma Bamar to polski producent odzieży dziecięcej i niemowlęcej. Została założona w 1998 roku. Marka Nicol powstała w 2009 roku i jest już dobrze znana rodzicom i...

więcej »

Łuków

w lewoStyczeń 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4 5

ŁUKÓW, 05.01

Noworoczne turnieje Dziecięcej Akademii Futbolu

więcej »
6

ŁUKÓW, 06.01

Jedlanka: wspólne kolędowanie

więcej »

ŁUKÓW, 06.01

Gmina Stanin: Koncert Kolęd i Pastorałek

więcej »

ŁUKÓW, 06.01 10:00

ŁOK: niedzielna Giełda Kolekcjonerów

więcej »

ŁUKÓW, 06.01 12:00

Przygotowania do Orszaku Trzech Króli w Łukowie

więcej »
7 8 9 10

ŁUKÓW, 10.01

Łuków: „Gramy i śpiewamy dla Andrzeja”

więcej »
11

ŁUKÓW, 11.01

Fabryka Piosenki ŁOK zaprasza na koncert

więcej »
12

ŁUKÓW, 12.01

Koncert z Sydney w Kinie Łuków

więcej »
13

ŁUKÓW, 13.01 10:00

Gmina Adamów: Anielskie Śpiewanie

więcej »
14

ŁUKÓW, 14.01 17:00

Noworoczny koncert uczniów łukowskiej szkoły muzycznej

więcej »
15 16 17 18 19

ŁUKÓW, 19.01

Z Bieszczad do Łukowa

więcej »
20

ŁUKÓW, 20.01

Gmina Adamów: „Noworoczne Spotkanie” w bibliotece

więcej »

ŁUKÓW, 20.01

„Dziadek do orzechów” w Kinie Łuków

więcej »

ŁUKÓW, 20.01

Łuków: Wspólnota Rodziców Dzieci Utraconych zaprasza do wspólnej modlitwy

więcej »
21

ŁUKÓW, 21.01

ŁOK: Krzysztof Kieślowski. Ślady i pamięć

więcej »
22

ŁUKÓW, 22.01

Łukowskie obchody wybuchu Powstania Styczniowego

więcej »
23 24 25

ŁUKÓW, 25.01

Łuków i Wiśniew: IV Rajd Powstańczy im. ks. Brzóski

więcej »

ŁUKÓW, 25.01

„Aniołkowe Granie” w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 25.01 18:00

Msze św. w intencji Ojczyzny w Łukowie i Wiśniewie

więcej »
26

ŁUKÓW, 26.01

Bezalkoholowy Bal Karnawałowy w Łukowie

więcej »
27
28

ŁUKÓW, 28.01

Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na ferie zimowe

więcej »
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje