R E K L A M AŁUKÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Łuków: „Strzelec” chce wydzierżawić teren strzelnicy na Łapiguzie
2021-07-21 09:28:34 Artykuł czytany 873 razy


Do Urzędu Miasta w Łukowie wpłynęło pismo od Łukowskiego Stowarzyszenia Strzeleckiego „Strzelec”. Jego członkowie chcą wydzierżawić na 30 lat teren strzelnicy znajdującej się na Łapiguzie.


Łukowskie Stowarzyszenie Strzeleckie „Strzelec” powstało na początku tego roku. Jak mówi nam jego prezes Maciej Sulej (na zdjęciu) cel jest jeden: wydzierżawienie i zagospodarowanie terenu strzelnicy znajdującej się na Łapiguzie. W tej sprawie stowarzyszenie złożyło już odpowiednie dokumenty. Chcą wydzierżawić teren o powierzchni około 10 hektarów na okres 30 lat. Planują osobiście zająć się tym miejscem, zagospodarować je i organizować tam m.in. zawody strzeleckie.

Dokumenty trafiły już na biurko burmistrza Piotra Płudowskiego. Jego zdaniem to bardzo dobry pomysł. Zgodę na dzierżawę musi wyrazić Rada Miasta. Projekt uchwały o wyrażeniu zgody burmistrz zamierza przedstawić radnym na wrześniowej sesji.

O tym, aby zagospodarować teren strzelnicy mówi się w Łukowie od lat. Był nawet projekt i pozwolenie budowlane. Projekt powstał w 2017 roku. Koszty oszacowano na 2,4 mln zł. Rok później władze miasta złożył wniosek o dofinansowania tego zadania z programu, który wówczas ogłosiło Ministerstwo Obrony Narodowej. Pieniędzy nie otrzymano. Z planów modernizacji strzelnicy zrezygnowano. Teraz tym terenem chcą zając się członkowie stowarzyszenia. Potrzebna tylko zgoda radnych.

AKup/DW
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Anna Kupińska
tel. 509 310 762
lukow@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Dlaczego pani redaktor
  2021-07-23 07:47:53

  arrow

  nie publikuje komentarzy? Matołki burmistrzowe mogą obrażać i głupoty płudolić i nie można ripostować? Rozumiem medialna kasta w obronie absurdu alternatywnych rządów.

 • do Krzysia
  2021-07-22 16:19:14

  arrow

  Gdzie z smród.Nie rozsiewaj plotek .To może twój smród.Mieszkamy blisko i nie ma żadnego smrodu. Z zakładów miesnych czy oczyszczalni to tam dopiero smród.Smrod ze do Łukowa nie przychodzi żaden inwestor .W GRĘZÓWCE OPRÓCZ SMALCU PAPIER TOALETOWY PRODUKUJA I LUDZIE MAJĄ PRACE WIDAĆ ŻE WÓJT DBA O SWÓJ TEREN I NIE AFISZOWAŁ SIĘ ŻE BEDZIE UCZCIWIE I PIĘKNIE.

 • Jędrek@ bòl d......?
  2021-07-22 11:18:25

  arrow

  Strzelnica nasza to historyczny i zabytkowy obiekt.To jedyne miejsce przystosowane do strzelania z broni ciężkiej .Obiekt ściśle związany z ośrodkiem zapasowym kawalerii wielkopolskiej przed wojną , miejsce gdzie Łukowianie i nie tylko przysposobione
  się do strzelectwa , gdzie trenowały służby wszelakie. Obiekt ten był wpisany w plan rewitalizacji , powszechny plan , strzelnica w każdym mieście powiatowym. Był projekt , był plan , niestety pandemiæ i zmiana rządöw na alternatywne pogrzebały te plany. Sprzedać można , wydzierżawić też .Przykład zajazdu na zalewie pokazuje , że zła to była decyzja .Teraz są rządowe środki to i na remont, i pozyskanie miejsc noclegowych by starczyło .Pośpieszyliśmy się to mamy , niezależną , prywatną wyspę w centrum pięknego kompleksu rekreacyjnego.Nie zbywajmy tego co miejskie , co służy społeczeństwu , złòżmy wnioski , włączmy naszæ strzelnicę w plan obronny państwa .Strzelcem nie czyni mundur ale doświadczenie i środki finansowe , ktòre podołają wyzwaniom tego typu obiektom , aczkolwiek są agresorzy , plujki, nienawistnicy , ktòrzy z nienawiści do społeczeństwa , czy jak wyżej z powodu ułomności zdrowotnych , doprowadzą do nieprzemyślanej i złej decyzji .Rządził by PIS to strzelnica by była , rządzi popierwszeuczciwość to wszystko jest alternatywne wobec planòw państwa , potrzeb społeczeństwa czy wreszcie logice. Nie mierz swoją miarą czopkowy snajperze.

 • bar
  2021-07-22 08:42:36

  arrow

  Rewitalizację terenu oraz budowę strzelnicy powinno przeprowadzić miast z wykorzystaniem środków z tzw. 'Planu odbudowy" a nie stowarzyszenie, które niewiele zrobi poza uniemożliwieniem wejścia mieszkańcom Łukowa i okolic.

 • Krzyś
  2021-07-21 15:31:55

  arrow

  Nie dość że smród z tej nieszczęsnej wytwórni paszy, to jeszcze hałas pistolecików :/

 • Katarzyna
  2021-07-21 15:00:40

  arrow

  Lepsza strzelnica prywatna niż miejska bo jak Wam Płudowski ją zbuduje to znów zaleje albo coś innego się przytrafi XD

 • @Mieszkaniec okolic
  2021-07-21 14:20:53

  arrow

  Mam nieodparte wrażenie, że jest Pan tym samym Panem który sadził roślinki na terenie nadleśnictwa i potem ich bronił. Nie jest Pan wiarygodny z tymi pszczołami. Ale mogę się mylić - ale nie muszę. Pozostawmy budowę strzelnicy ludziom, którzy siedzą w strzelectwie i nie róbmy z siebie fachowców. Z tego co wiem osoby zrzeszone w tym stowarzyszeniu mają dużą wiedzę na ten temat i odpowiednie uprawnienia.

 • @Kylo
  2021-07-21 14:10:44

  arrow

  To wszystko nie ma znaczenia, pan jest zły na mieszkańców że go nie wybrali w ostatnich wyborach i robi wszystko aby blokować dobre działania w mieście. Zobaczymy czy w tym głosowaniu radni PiS i Przymierza zagłosują ZA czy posłuchają pana z pietra wyżej i zagłosują znów na złość mieszkańcom.

 • gość
  2021-07-21 13:45:42

  arrow

  Takie obiekty powinny być prywatne, wtedy jest szansa, że się utrzymają a mieszkańcy nie bedą musieli do tego dokładać

 • @Dobry pomysł , aczkolwiek
  2021-07-21 13:21:32

  arrow

  w tym przypadku nie wystarczy wybudować obiekt ale trzeba mieć odpowiednie jednostki i przede wszystkim stosowne uprawnienia. No i ani miasto ani powiat takowych nie będzie miał. Chyba że Darek komentujący juz szykuje kolejny etacik dla antyterrorysty Rysia Pysia. żeby nawet temat strzelnicy upolityczniać? Łuków pisowy przybrał już himalaje hipokryzji.
  A tak poważnie to panie komentujący właśnie strzelnice prowadzone przez stowarzyszenia i podmioty prywatne w Polsce maja się najlepiej i są w najwyższych standardach (oczywiście pomijając te wojskowe)

 • Kylo
  2021-07-21 13:11:50

  arrow

  Celem stowarzyszenia jest uruchomienie strzelnicy, ma ona służyć mieszkańcom,
  Panie Darku niech przeczyta Pan statut Stowarzynia, jest dostępny fragment we wpisie do KRS. Myślę że wspólnymi siłami z miastem i powiatem zbudyjemy super obiekt

 • Do Dobry pomysł , aczkolwiek
  2021-07-21 11:40:43

  arrow

  No i odezwał co się lokalny malkontent który wszystko krytykuje czego nie robi PiS i z Ryśka umową zleceniem.

 • Obywatel
  2021-07-21 11:06:37

  arrow

  Ja nie wyrażam zgody. Strzelnica winna być miejska.
  Po zmodernizowaniu może na siebie nie tylko zarobić ale i zarobić.

 • Jędrek
  2021-07-21 10:57:47

  arrow

  Anżej andrju - tabletki wzięte rano ? Czy tylko popitka była? Ogarnij się typie bo żałosnyś tak , że nawet Roberta woleli hahahah

 • Mieszkaniec okolic
  2021-07-21 10:54:59

  arrow

  Strzelnica to fascynujące biologicznie miejsce. Polecam artykuł na stronie
  https://dzicyzapylacze.pl/na-styku-potrzeb-ludzi-i-pszczol/
  Ja wstrzymałbym się z pracami nad strzelnicą sportową do czasu oceny tego siedliska zapylaczy z perspektywy ewentualnej ochrony. Myślę, że jest możliwy kompromis pomiędzy oczekiwaniami strzelców, a potrzebami tych zwierząt i reszty społeczeństwa.

 • Dobry pomysł , aczkolwiek
  2021-07-21 10:19:05

  arrow

  strzelnica musi pozostać miejska , powiatowa .Musi pozostać w kształcie takim jakim jest jednak wyremontowana ,wyposażona na poziomie podobnych placòwek w Polsce i w Europie .Nie można tego zbywać podmiotowi , ktöry jest niewydolny finansowo i blokować wszelkie inwestycje remontowo-rewitalizacyjne tego miejsca .Czas zmienić strzelnicę nakładem poważnego projektu oraz poważnych środków finansowych .Ma być miejska , powiatowa , ogölnodostępna. Trzymać się polityki państwa co do tego typu obiektów a nie jakieś alternatywne , szkodzące działania .Przypominam że jest to obiekt historyczny.W mundurkach już zadeptujecie jatę , wystarczy.

 • Mieszkaniec
  2021-07-21 10:11:33

  arrow

  Zaraz się zaczną tiry z dziwnymi substancjami

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Dawne gry i zabawy na antenie Katolickiego Radia Podlasie
2021-08-04 17:30:59 Kategoria:

„Dawne gry i zabawy” to cykl audycji poświęconych dawnym, nierzadko zapomnianym grom i zabawom, w które bawili się nasi dziadkowie i rodzice. W każdym odcinku...

więcej »


foto

5 cech dobrze dopasowanego materaca
2021-09-17 19:36:01 Kategoria:

Dobry sen to podstawa zdrowego samopoczucia i właściwego funkcjonowania człowieka za dnia. Odpowiednie wyspanie może umożliwić dobrze dobrany materac. Jest wiele kwestii,...

więcej »
foto

TOP 5 męskich butów trekkingowych
2021-09-17 19:26:38 Kategoria:

To, że dobrze dobrane buty trekkingowe to podstawa, jeśli planujemy jakiekolwiek wędrówki po górach, nie ulega wątpliwości. Nawet jeśli planujemy amatorskie wyprawy, nie...

więcej »
foto

Sklep z meblami online - dobry pomysł dla każdego
2021-09-17 09:19:28 Kategoria:

Każdy kto ma własny dom albo mieszkanie dokłada wszelkich starań, by wnętrza tych lokali wyglądały jak najlepiej. Istotną sprawą jest także ich funkcjonalność, bo...

więcej »
foto

Fotopułapki i kamery leśne – jak działają i kiedy...
2021-09-17 08:31:47 Kategoria:

Fotopułapki wykorzystuje się do nagrywania zdarzeń z ukrycia. Używa się ich w miejscach rzadko uczęszczanych, takich jak lasy, łąki czy tereny zielone wokół posesji....

więcej »
foto

Kuchnia retro – jak ją urządzić?
2021-09-15 19:31:36 Kategoria:

Coraz więcej osób decyduje się na aranżację wnętrz w stylu retro. Ten styl idealnie sprawdzi się przede wszystkim w kuchni. Sprawdź, jak urządzić kuchnię w klimacie...

więcej »
foto

Jak łatwo i bezbłędnie rozliczyć się z podatku od...
2021-09-15 10:49:55 Kategoria:

Podatek od środków transportowych jest jednym z podatków lokalnych. Muszą opłacać go m.in. właściciele i posiadacze pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej...

więcej »
foto

Jak korzystnie i szybko sprzedać używane auto?
2021-09-13 10:46:42 Kategoria:

Masz już dość swojego samochodu? Potrzebujesz pieniędzy i zależy Ci na szybkiej sprzedaży auta? Wygodnym rozwiązaniem jest pozostawienie samochodu w komisie, jednak...

więcej »
foto

Złota jesień w Magicznych Ogrodach
2021-09-10 15:45:00 Kategoria:

Wyjątkowy, baśniowy ogród, leżący w turystycznym sercu Lubelszczyzny we wrześniu czeka na Was od piątku do niedzieli.

więcej »
foto

Jak zacząć przygodę z kolarstwem amatorskim?
2021-08-31 14:56:00 Kategoria:

Kolarstwo to sport, który wielu nazywa jednym z najbardziej wymagających. Ale jest on również jednym z najlepszych pod kątem budowania odporności organizmu. Kondycja,...

więcej »
foto

Dodatkowe białko w diecie sportowca. Czy jest niezbędne?
2021-08-29 15:21:00 Kategoria:

Sportowcy bardzo chętnie korzystają z różnorodnych suplementów diety, z których najpopularniejszymi zdecydowanie są odżywki białkowe. W końcu to właśnie białko jest...

więcej »

Łuków

w lewoWrzesień 2021w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

ŁUKÓW, 01.09

Łukowskie obchody 82. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

więcej »
2

ŁUKÓW, 02.09 16:30

Fabryka Piosenki ŁOK czeka na nowych uczniów

więcej »
3

ŁUKÓW, 03.09

Casting w Domu Kultury w Woli Gułowskiej

więcej »

ŁUKÓW, 03.09

Jeszcze jeden seans w łukowskim parku

więcej »
4

ŁUKÓW, 04.09

Powiat łukowski: Narodowe Czytanie w Radoryżu Smolanym

więcej »

ŁUKÓW, 04.09 11:00

Łukowska edycja Narodowego Czytania

więcej »

ŁUKÓW, 04.09 16:00

Gmina Łuków: wesele w Gręzówce

więcej »
5

ŁUKÓW, 05.09

Łuków: Seniorada odbędzie się w innym miejscu

więcej »

ŁUKÓW, 05.09

Seniorada w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 05.09

Mobilny Punkt Spisowy w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 05.09 10:00

Łuków: Giełda Kolekcjonerów

więcej »

ŁUKÓW, 05.09 14:30

Dzień Zdrowia dla Łukowa

więcej »
6

ŁUKÓW, 06.09

ŁOK: zapisy na zajęcia taneczne

więcej »
7 8

ŁUKÓW, 08.09

Ze światłem - Najnowszy tomik Zofii Kamoli

więcej »

ŁUKÓW, 08.09

ŁOK: nauka gry na instrumentach

więcej »

ŁUKÓW, 08.09 12:00

Dożynki Diecezjalne w Woli Gułowskiej

więcej »
9 10

ŁUKÓW, 10.09

Łuków: Klub Biznesu

więcej »

ŁUKÓW, 10.09

Galeria PROwizorium ŁOK: Dzisiaj - Jestem

więcej »
11

ŁUKÓW, 11.09

Piknik Country nad łukowskim zalewem

więcej »

ŁUKÓW, 11.09

Gmina Trzebieszów: odjazdowy bibliotekarz

więcej »
12

ŁUKÓW, 12.09

Łuków: zawody wędkarskie o puchar burmistrza

więcej »

ŁUKÓW, 12.09

Łuków: prosto z Nowego Jorku

więcej »

ŁUKÓW, 12.09 18:00

Łuków: Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie

więcej »
13

ŁUKÓW, 13.09

Łuków: kryta pływalnia rusza wcześniej niż planowano

więcej »

ŁUKÓW, 13.09

Van Gogh na ekranie Kina Łuków

więcej »
14 15 16 17 18

ŁUKÓW, 18.09

Łuków: ruszyły zapisy na Bezpieczny Peleton

więcej »
19

ŁUKÓW, 19.09

Łuków: Msza Święta w intencji rodziców, którzy utracili swoje dzieci

więcej »

ŁUKÓW, 19.09

Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 19.09 14:00

Gmina Łuków: Złoty Kur Ziemi Łukowskiej

więcej »
20

ŁUKÓW, 20.09 17:00

Łuków: inauguracja roku akademickiego

więcej »
21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje