R E K L A M AŁUKÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Powiat łukowski: kto zostanie starostą?
2018-11-19 07:13:02 Artykuł czytany 2010 razy


Dziś, w poniedziałek 19 listopada odbędzie się pierwsza sesja nowej kadencji Rady Powiatu Łukowskiego. Obrady rozpoczną się o godzinie 13.00. Poznamy nazwiska starosty, członków zarządu i skład prezydium.


Przed nami pierwsza sesja nowo wybranej Rady Powiatu Łukowskiego. Zasiadać w niej będzie 11 radnych PiS, 6 radnych PSL i 6 radnych Przymierza dla Ziemi Łukowskiej. Według informacji, jakie pojawiły się zaraz po wyborach, w powiecie współrządzić będzie nadal koalicja PiS - Przymierze. Ma podobno tylko dojść do zmiany na stanowisku starosty. Z naszych informacji wynika, że przewodniczącym zarządu, czyli starostą ma zostać przedstawiciel PiS, a stanowisko wicestarosty ma przypaść w udziale przedstawicielowi Przymierza. Z nieoficjalnych zapowiedzi wynika, że starostą ma zostać dotychczasowy burmistrz Łukowa Dariusz Szustek, a wicestarostą Janusz Kozioł.

Na dzisiejszej sesji poznamy też skład prezydium rady. Według nieoficjalnych informacji wynika, że przewodniczącym ma zostać Karol Ciołek, a wiceprzewodniczącymi Andrzej Wisiński i Marcin Mateńko.

W nowej Radzie Powiatu nie będzie już Krzysztofa Tymoszuka, który starostował do Sejmiku Województwa Lubelskiego, Henryka Lipca, który został radnym Rady Miasta, Karola Ponikowskiego, który został wójtem gminy Adamów, Krzysztofa Szcześniaka, który kandydował na wójta gminy Wojcieszków oraz radnych, którzy nie dostali się do Rady: Józefa Płudowskiego i Ryszarda Żurka.

W porządku obrad sesji zaplanowano nie tylko złożenie ślubowania przez radnych i wybór prezydium oraz Zarządu Powiatu. Już na pierwszym spotkaniu radni mają podjąć cztery uchwały. Jedna z nich będzie dotyczyła zmian w statucie. Te zmiany dotyczą wprowadzenia zapisów o możliwości powołania kolejnego urzędującego członka Zarządu Powiatu. Będzie to oznaczało, że na etacie w Starostwie będą nie tylko starosta i jego zastępca, ale również dwóch członków zarządu.


Porządek obrad I sesji Rady Powiatu Łukowskiego:

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Wręczenie radnym zaświadczeń o wyborze.
3. Złożenie ślubowania przez nowo wybranych radnych.
4. Uchwalenie porządku obrad.
5. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia regulaminu wyboru Komisji Skrutacyjnej na sesji Rady Powiatu Łukowskiego w dniu 19 listopada 2018 r.
6. Podjęcie uchwały w sprawie określenia składu i powołania Komisji Skrutacyjnej ds. przeprowadzania głosowań na I sesji VI kadencji Rady Powiatu Łukowskiego.
7. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia regulaminu tajnego głosowania obowiązującego przy wyborze Przewodniczącego i Wiceprzewodniczących Rady Powiatu Łukowskiego.
8. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru Przewodniczącego Rady Powiatu Łukowskiego.
9. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru Wiceprzewodniczących Rady Powiatu Łukowskiego.
10. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia regulaminu tajnego głosowania obowiązującego przy wyborze Starosty, Wicestarosty i członków Zarządu Powiatu Łukowskiego.
11. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru Starosty Łukowskiego.
12. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru Wicestarosty i pozostałych członków Zarządu Powiatu Łukowskiego.
13. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia na 2019 rok wysokości opłat za usunięcie pojazdu z drogi, przechowywanie pojazdu na parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów związanych z dyspozycją usunięcia pojazdu z drogi w przypadku odstąpienia od usunięcia.
14. Podjęcie uchwały o zmianie uchwały w sprawie uchwalenia Statutu Powiatu Łukowskiego.
15. Podjęcie uchwały w sprawie zmian budżetu Powiatu Łukowskiego na 2018 r.
16. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Łukowskiego.
17. Zakończenie obrad.


Skład nowo wybranej Rady Powiatu Łukowskiego przedstawia się następująco:


Okręg nr 1 – miasto Łuków:

Tomasz Sych (PSL) - 739
Władysław Karaś (PiS) - 765
Marcin Mateńko (PiS) - 1 522
Bartłomiej Bryk (PiS) - 834
Zbigniew Zemło (Przymierze dla Ziemi Łukowskiej) - 834
Karol Ciołek (Przymierze dla Ziemi Łukowskiej) - 1 522

Okręg nr 2 – gminy: Łuków i Trzebieszów:

Krzysztof Fornal (PSL) - 1 059
Krzysztof Woliński (PSL) - 688
Andrzej Soćko (PiS) - 967
Jacek Krzyszczak (PiS) - 1 031
Józef Głuchowski (PiS) - 936
Janusz Kozioł (Przymierze dla Ziemi Łukowskiej) - 862

Okręg nr 3 – gminy: Adamów, Krzywda, Serokomla i Wojcieszków:


Henryk Tymosz (PSL) - 847
Włodzimierz Wolski (PiS) - 1 464
Danuta Bosek (PiS) - 655
Karol Raczyński (PiS) - 784
Wojciech Czerniec (Przymierze dla Ziemi Łukowskiej) - 1 218
Aneta Mazur (Przymierze dla Ziemi Łukowskiej) - 634

Okręg nr 4 – gminy: Stanin, Stoczek Łukowski, Wola Mysłowska oraz miasto Stoczek Łukowski:

Leszek Świętochowski (PSL) - 1 081
Tomasz Kruk (PSL) - 1 123
Andrzej Wisiński (PiS) - 1 705
Władysław Mika (Przymierze dla Ziemi Łukowskiej) - 656

Jak już wiemy, na dzisiejszej sesji mandatu radnego nie przyjmie Jerzy Siwiec. Złożył on już rezygnację, bowiem zdecydował się nadal pełnić stanowisko sekretarza powiatu. Jego miejsce w radzie będzie mógł zająć Krzysztof Gajowy.

AKup [ja]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Anna Kupińska
tel. 509 310 762
lukow@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • ad zigi
  2018-11-19 12:00:36

  arrow

  Czemu DS przegrany? dostał 6 tys. głosów, wprowadził do rady 10 radnych w mieście plus w powiecie. PP dostał średnio 5 tys. głosów i wprowadził do rady miasta siebie i dwójkę innych radnych przy czym i Pogonowski i Pszczółkowska zawdzięczają swój wybór samym sobie.
  PP będzie burmistrzem z trzema radnymi i ewentualnie wsparciem trzech innych od Lipca, przy czym to nie jest też takie pewne. Inaczej rzecz ujmując jest skazany na współpracę z DS i nie ma w tym nic moim zdaniem złego, czy nagannego. Mają pracować na rzecz Łukowa, a nie własnych emocji. Kto pierwszy się pozbiera i wyciągnie rękę? Ktokolwiek to będzie, to będzie miał u mnie plus. A że będzie kilkunastu małomiasteczkowych pyskaczy ujadać, że im się to nie podoba? To dla ich podobania mamy mieć w plecy 5 lat?

 • Zigi
  2018-11-19 11:08:38

  arrow

  Nie jestem z żadnej partii, jestem mieszkańcem Łukowa i nie podoba mi się że przegrany za wszelką cenę dalej chce rządzić miastem i powiatem Skoro część mieszkańców wybrała go na radnego to niech uszanuje tą decyzję i realizuje program wyborczy a powiat niech zostawi w spokoju!

 • @Kamil
  2018-11-19 10:42:26

  arrow

  Oj Darek darek :D

 • mieszkaniec
  2018-11-19 10:29:42

  arrow

  Komentarze piszą różne osoby, zarówno ci od Płudowskiego jak i Szustka i takie święte prawo demokracji. Pan SZ. nie dostał poparcia od mieszkańców, to powinien uszanować ich wybór i nie przeszkadzać panu P. Krytyka jak najbardziej mile widziana, ale nie czekanie aż się wyłoży. Poza tym moim zdaniem pan P. nie wygrał bo był lepszy, tylko pan Sz. przestał szanować mieszkańców i dostał czerwoną kartkę, ale chyba Pan SZ. nie zrozumiał tego i dalej za wszelką cenę chce rządzić. Dla własnego dobra i formacji z której pochodzi powinien się usunąć i dać szansę innym osobom.

 • łukowiak
  2018-11-19 10:16:41

  arrow

  i jak widać następny stole za koalicje pieniążki za siedzie nie cicho w ciepłym pokoiku a my na to musimy wypracować

 • Kamil
  2018-11-19 10:03:44

  arrow

  Drodzy czytający komentarze. Zapewniam Państwa że większość z nich jest pisana przez ludzi Piotra Pludowskiego. Są dwa powodu. Po pierwsze - Pan Płudowski od 2 tygodni kłamał Państwa że koalicja PiS-Przymierze upadła, a do niego dołączyło 3 radnych z PiS. Tak samo kłamał podczas debaty. Więc oto proszę Państwa- koalicja nie upadła, radni nie przeszli, a więc zostali Państwo okłamani po raz pierwszy (na pewno nie ostatni, wszak po pierwsze uczciwość hahah). Po drugie obecność Szustka w łukowskim samorządzie wraz z dwiema koalicjami (miasto+powiat) sprowadzi Pana Pludowskiego na ziemię. Nie będzie miał on takiej super wolnej ręki do rozdawania stołków. A tych tyle obecial że już dawno ich brakuje. A tu jeszcze się okazuje że Szustek nadal zostaje w grze w dodatku z dwiema koalicjami. I gdzie tutaj upchnąć Lipca, Krasuskiego, Stępniewskiego &Pszczółki i resztę ekipy? O tym Państwo dowiedzą się wkrótce. Polecam kupić popcorn, rozsiasc sie w fotelu i rozkoszowac sie kabaretem. Na poczatek mozna poczytac komentarze z początku tygodnia jak to alternatywni ogłosili upadek koalicji. Tyle śliny ulecialo a jednak tak łatwo tylkow na dyrektorach i prezesach nie posadza. Dlatego drodzy Państwo znaczący Szustek w Powiecie jest świetna opcja dla społeczeństwa celem równowagi dla rozgrzanego do czerwoności Pludowskiego. Sam zresztą na okładce gazety przyznał że niedługo wybuchnie. Czyż nie?

 • Zaskoczony
  2018-11-19 09:43:49

  arrow

  Z ramienia PiS do prezydium sami spadochroniarze? Szok!

 • Zigi
  2018-11-19 09:40:31

  arrow

  Ludzie nie chcieli go w mieście to pcha się na sile do powiatu dla mnie to jest zwykła nieporadność zyciowa ale widać dobrze się żyje za panstwowe... To teraz które działki pójdą na sprzedaż?

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Zwiedzanie Lublina wynajętym samochodem - poznaj nasze...
2019-05-22 13:03:35 Kategoria:

Lublin jest coraz popularniejszą destynacją wśród podróżujących po całym kraju. Stolica Lubelszczyzny ma swój wyjątkowy klimat, który kusi zarówno do dłuższych...

więcej »
foto

Międzynarodowy Dzień Mycia Samochodów
2019-05-19 00:01:00 Kategoria:

W związku z Międzynarodowym Dniem Mycia Samochodów warto przyjrzeć się swojemu pojazdowi i poświęcić mu trochę czasu. Czyste auto ma znaczący wpływ na bezpieczną...

więcej »
foto

Jak sprytnie wybrać ubezpieczenie domu i mieszkania?
2019-05-16 16:33:43 Kategoria:

Ubezpieczenie mieszkania lub domu w dzisiejszych czasach nie stanowi żadnego problemu. Na brak ofert nie sposób narzekać, jednakże trzeba wiedzieć, jak wybrać tę...

więcej »

Łuków

w lewoMaj 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

ŁUKÓW, 01.05

„Smykolandia” w łukowskim parku

więcej »
2 3

ŁUKÓW, 03.05

3-maj się, Konstytucjo

więcej »

ŁUKÓW, 03.05

Łuków: rusza czwarta edycja „Jetro Cinema Summer”

więcej »

ŁUKÓW, 03.05

Łuków: obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

więcej »
4 5

ŁUKÓW, 05.05

Wola Okrzejska: Dzień Konia w Sienkiewiczówce

więcej »
6 7 8

ŁUKÓW, 08.05

Gmina Adamów: Tydzień Bibliotek

więcej »
9

ŁUKÓW, 09.05 10:00

Łukowscy policjanci zapraszają na debatę

więcej »
10

ŁUKÓW, 10.05

Wieczór w łukowskim amfiteatrze

więcej »
11

ŁUKÓW, 11.05

Dzień Zdrowia dla Łukowa

więcej »

ŁUKÓW, 11.05

Łuków będzie gościł zapaśników z całego województwa

więcej »
12

ŁUKÓW, 12.05

Złoty wiek w Kinie Łuków

więcej »

ŁUKÓW, 12.05 15:00

Łuków: Wiosenny Piknik dla Mai Przegalińskiej

więcej »
13

ŁUKÓW, 13.05

Gmina Stanin: płukanie sieci wodociągowej

więcej »
14

ŁUKÓW, 14.05 17:00

Wojewoda lubelski przyjedzie do Serokomli

więcej »
15 16

ŁUKÓW, 16.05 17:00

Spotkanie założycielskie Łukowskiego Towarzystwa Strzeleckiego

więcej »
17 18

ŁUKÓW, 18.05

Łuków: Noc Muzeów

więcej »

ŁUKÓW, 18.05

Łuków: Przegrani Zwycięzcy

więcej »

ŁUKÓW, 18.05

Zlot Foodtrucków na Placu Solidarności i Wolności w Łukowie

więcej »
19

ŁUKÓW, 19.05

Zlot Foodtrucków na Placu Solidarności i Wolności w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 19.05

Łuków: podejmij „wyzwanie wilka”

więcej »

ŁUKÓW, 19.05

Bóg nadzieja w nas

więcej »

ŁUKÓW, 19.05 12:00

Będzie Bieg Kolarski, będą utrudnienia w ruchu

więcej »

ŁUKÓW, 19.05 15:00

Wyścigi wózków w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 19.05 16:00

ŁOK: „Niedziela z teatrem”

więcej »

ŁUKÓW, 19.05 19:00

Koncert organowy w Łukowie

więcej »
20

ŁUKÓW, 20.05

Sesja Rady Miasta w Łukowie

więcej »

ŁUKÓW, 20.05

Zwycięzcy z Zalesia

więcej »
21

ŁUKÓW, 21.05 18:00

ŁOK: wystawa Jerzego Majka

więcej »
22

ŁUKÓW, 22.05

Radoryż Smolany: I Turniej Proobronny

więcej »
23

ŁUKÓW, 23.05

Sztafeta Niepodległości Łuków – Sokołów Podlaski

więcej »
24

ŁUKÓW, 24.05

Zawodnicy KSW Łuków w Kadrze Narodowej

więcej »

ŁUKÓW, 24.05

Dni Łukowa na sportowo

więcej »

ŁUKÓW, 24.05

Dni Łukowa 2019. Szczegółowy program

więcej »

ŁUKÓW, 24.05

Powiat łukowski: Dzień Radości i Zabawy w Zespole Placówek

więcej »
25

ŁUKÓW, 25.05

Zawodnicy KSW Łuków w Kadrze Narodowej

więcej »

ŁUKÓW, 25.05

Dni Łukowa 2019. Szczegółowy program

więcej »
26

ŁUKÓW, 26.05

Łuków: oddaj krew – uratuj życie

więcej »

ŁUKÓW, 26.05

Dni Łukowa 2019. Szczegółowy program

więcej »

ŁUKÓW, 26.05

Girls Riders z Łukowa zapraszają do Pratulina

więcej »
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje