R E K L A M A



ŁUKÓW

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Podsumowanie roku w łukowskich klubach sportowych
2019-12-12 08:41:34 Artykuł czytany 912 razy


Łukowska Rada Sportu dokonała analizy wyników jakie osiągnęły w mijającym roku miejskie klubu sportowe. Zaprezentowane zestawienie zostało opracowane na podstawie danych pochodzących z Systemu Sportu Młodzieżowego.


W Systemie Sportu Młodzieżowego ujęte są tylko te sporty, dla których Minister Sportu i Turystyki wyraził zgodę na utworzenie polskiego związku sportowego. Wykaz takich związków zamieszczony jest na stronie internetowej Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wyniki łukowskich klubów we Współzawodnictwie Sportowym Dzieci i Młodzieży za 2019 rok przedstawiają się następująco:

klasyfikacja klubów:
499 miejsce - ŁKS Orlęta Łuków - 78,5 pkt (boks 16; podnoszenie ciężarów 30,5; zapasy 32)
573 miejsce - KSW Łuków - 69 pkt (kickboxing 69)
1881 miejsce - UKS Jedynka Łuków - 15 pkt
2083 miejsce - SPR Łukovia Łuków - 12 pkt
2239 miejsce Olimpijczyk Łuków - 11 pkt
3455 miejsce - ŁSR AMPlus Łuków – 2,23 pkt

klasyfikacja dyscyplin:
kickboxing - 69 pkt (KSW Łuków)
podnoszenie ciężarów - 41,5 pkt (ŁKS Orlęta - 30,5 pkt, Olimpijczyk - 11 pkt)
zapasy - 32 pkt (ŁKS Orlęta)
piłka ręczna - 27 pkt (UKS Jedynka, SPR Łukovia)
boks - 16 pkt (ŁKS Orlęta)
piłka nożna - 2,23 (ŁSR AMPlus Łuków)
piłka siatkowa - 0
pływanie - 0
szachy - 0
warcaby - 0

Analiza została przeprowadzona przez Radę Sportu w Łukowie.

zdjęcie: Rada Sportu w Łukowie
AKup  [MSz]

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Anna Kupińska
tel. 509 310 762
lukow@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Nie
    2019-12-20 16:26:43

    arrow

    Nie do końca tak jest ! KO Fight Club płaci choć dopisał się do klubu Olimpijczyka który zdobył 11 pkt .Chociaż ciężarowcy mają nieodpłatnie ! To że to inna sekcja w Orlętach nie robi problemu piłkarze podłączają się do innych sekcji i mają nieodpłatnie . A sami też nic nie zdobyli !

  • Mama
    2019-12-20 12:49:57

    arrow

    To trzeba żeby Orlęta też płaciły grubą kasę . A jednak po sprawdzeniu - da to się zrobić - wszystkie stowarzyszenia które zdobyły powyżej 10 pkt we współzawodnictwie korzystają nieodpłatnie .

  • rodzic
    2019-12-19 23:06:24

    arrow

    Czy to prawda że Orlęta korzystają z róznych obiektów w naszym mieście za darmo a inne stowarzyszenia płaca słoną kasę. Gdzie są te równe szanse w dochodzeniu do sukcesu.Czy to jest legalne?

  • Wie
    2019-12-19 12:34:59

    arrow

    Wystarczy zobaczyć na srtonie miasta. Podpowiem , że niestety 0 zł .

  • Strzał
    2019-12-18 11:42:58

    arrow

    Jak jest napisane 2,23 pkt ( MMplus) w tamtym roku 2,5 Orlęta . Poziom bardzo wyrównany .

  • Strzał
    2019-12-18 11:42:47

    arrow

    Jak jest napisane 2,23 pkt ( MMplus) w tamtym roku 2,5 Orlęta . Poziom bardzo wyrównany .

  • Michał
    2019-12-17 20:37:11

    arrow

    Ile dotacji dostała elitarna szkółka trenera Kezika ? Wie ktoś ?

  • Samobój
    2019-12-17 16:00:00

    arrow

    Ten sam poziom? Czyli ile tych punkcików uciułali?

  • Gol
    2019-12-17 15:06:32

    arrow

    Piłka nożna na tym samym poziomie .

  • Fakty
    2019-12-17 12:26:27

    arrow

    To klasyfikacja ministra niezależna od naszych miejskich upodobań. W porównaniu z poprzednim rokiem widzę że zapasy, kopy i boksy na tym samym poziomie ale reszta to chyba duże doły, spadki.....

  • Do Sebixe
    2019-12-17 08:09:14

    arrow

    To komu jest łatwiej ? Tym co każdy może grać ale jest dużo sztuk czy tam co jest 30 w wadze ale odważnych co się nie boją ? Pewnie dlatego w grach jest więcej punktów ale czy to sprawiedliwie?

  • AT
    2019-12-16 20:53:30

    arrow

    AMplus jakoś dał radę .

  • No tak
    2019-12-16 20:50:52

    arrow

    Bo niektórzy chcą mieć ciastko i zjeść ciastko. Czyli oprócz piłki niech będą inne sporty, wtedy będzie komu zabrać w razie czego. A co?! Kto zabroni?! A czemu KSW ma kilka tys. dotacji, jak taką dobrą robotę robią... Skończmy z trendami i przyzwyczajeniami.

  • Sebixe
    2019-12-16 20:43:34

    arrow

    Masz rację jednym jest łatwiej , jak już ktoś napisał za mistrzostwo województwa 25 w piłce i 9 za medal Mistrzostw Polski w boksie . A myślę , że każdy by wybiegł pokopać w piłkę a mało kto wszedł do ringu .

  • Seba
    2019-12-16 18:32:56

    arrow

    Punkty za współzawodnictwo to nie wszystko. Bo jednym jest łatwiej, drugim trudniej je zdobywać.

  • Do R . D
    2019-12-16 17:34:29

    arrow

    Panie Robercie pilka seniorska jest i będzie a miasto będzie to utrzymywało .Mimo , że to nie jest zgodne z prawem , wszyscy o tym wiedzą , to prawie wszędzie tak jest . Nawet drużyny ekstraklasy są utrzymywane przez miasto .
    Ppnadto te drużyny co są przyjmowane to dzieci ich może finansować miasto .

  • Do kto
    2019-12-16 14:53:34

    arrow

    Takie są realia. Jak klubu nie stać na piłkę seniorską, to się jej nie utrzymuje. Bo to może doprowadzić znowu do ... zmiany nazwy. Przepisy jasno mówią, że z dotacji finansuje się sport do kat. senior. Kibice i przedstawiciele innych klubów i sportów tych przepisów nie tworzyli. Powołuje się kolejne drużyny w piłce nożnej, a środków brakuje na sporty, które także istnieją w strukturach, a na które brakuje środków.

  • Sportowy Przegląd
    2019-12-16 10:16:04

    arrow

    Czyli na wsparcie Ministerstwa zasłużyły tylko 2 kluby Orlęta i KSW. Bo tam trzeba przekroczyć 30 pkt . Może jeszcze jeden klub w powiecie . Ogólnie to ze sportem bardzo słabo i co raz gorzej . Trzeba to widzieć i doceniać to co mamy bo to praca kilku osób .Trzeba coś robić bo dzieci coraz słabsze i bardziej otyłe :( .

  • Kto
    2019-12-16 09:12:52

    arrow

    A skąd ci seniorzy mają brać ? Raptem znalazł się sponsor na 2 miesiące wypłaty dla trenera . Nie ma i nie będzie sponsora strategicznego . Ci sponsorzy drobni to z 20% potrzeb drużyny zapewniają a duża część z nich myśli , że sponsorują młodzież . Za darmo mają chłopaki grać ? Treningi , mecze w weekendy kto tak by chciał ?

  • trafnie
    2019-12-15 22:27:42

    arrow

    Właśnie, trafne spostrzeżenia mają przedmówcy. Gdzie oficjalne rozliczenie Orląt? Zróbmy z tym porządek. Wszyscy wiedzą, że pieniądze są wydawane na seniorów w piłce nożnej, a przez lata nikt z tym nic nie robi!

  • Skoczek do Jacka
    2019-12-15 21:46:56

    arrow

    Pewnie za zimowe mistrzostwa województwa nie ma punktów tylko za te prawdziwe. Odwrotnie jak w skokach .

  • @Pawle
    2019-12-15 21:32:20

    arrow

    Tym bardziej trzeba spojrzeć w rozliczenie i będzie wszystko jasne. Czekamy na upublicznienie sprawozdania z rozliczenia dotacji Orląt Łuków za I, II i III kwartał 2019 r.

  • Pawle
    2019-12-15 21:01:06

    arrow

    To pewnie ci bokserzy , ciężarowcy i zapaśnicy nawydawali tych pieniędzy inaczej by nie mieli wyników . Teraz nie chcą się rozliczyć !

  • Do Jacek
    2019-12-15 20:57:01

    arrow

    Nie widziałem nic takiego ale rozgrywki kończą się przeważnie po rundzie wiosennej .

  • ?
    2019-12-15 20:52:45

    arrow

    A co się dzieje z sekcją pływacką ? Kieduś zdobywali mistrzostwa polski zimowe i letnie i korespondencyjne itp . Nawet nie wspomniane w tym roku .

  • Jacek
    2019-12-15 16:58:45

    arrow

    Mistrzowie woj. w piłce nożnej otrzymują 25 pkt. Ostatnio nasze miasto obiegła wiadomość, że jedna z drużyn łukowskich Orląt wygrała rozgrywki wojewódzkie. Zastanawia mnie czemu te punkty nie są dopisane?

  • Paweł
    2019-12-15 11:21:20

    arrow

    W 2018 Orlęta dostały 290 000 zł. W 2019 już 350 000 zł. Burmistrz zobowiązał władze klubu do rozliczeń co 3 miesiące. Rozliczenia miały być upublicznione. Proszę o link do rozliczeń.

  • za Orłami
    2019-12-14 20:00:05

    arrow

    Po co tak na Orlęta napadać ? Coś wygrali tych punktów . A np taki DAF nic a dotacja duża . Orły zostawcie w spokoju .

  • ekonom
    2019-12-14 19:48:45

    arrow

    drugi najpopularniejszy sport w Łukowie to karate . Czy kluby karate dostają dofinansowanie w setkach tysięcy ?
    Sami sobie radzą jeszcze zarabiają nieźle .Za popularne sporty które nie mają wyników trzeba płacić .

  • do Artuś
    2019-12-14 19:41:25

    arrow

    piłka to też sport olimpijski i tam można zdobyć bardzo dużo pkt np 25 za mistrzostwo województwa zdobył aktualny Prezes kilka lat temu .Za medal Mistrzostw Polski juniorów w sportach indywidualnych 9 pkt .

  • tak !
    2019-12-14 17:20:16

    arrow

    Orlęta ciągle najlepsze w mieście .trzeba się więcej postarać" bo depczą nam po piętach " . Brać się do roboty .Szczególnie ciężary ,boks i zapasy .możecie więcej .

  • Aruś
    2019-12-14 14:42:02

    arrow

    Nie bądźmy przeciwnikami pi£ki nożnej. To najpopularniejszy sport nie tylko w naszym mieście ale w też w kraju. Piszący poniżej mają rację, że domagają się godnego traktowania innych sportów i ludzi uprawiających tzw. niszowe sporty, ale w większości olimpijskie i zdobywające spore punkty we wspó£zawodnictwie.

  • Kibic
    2019-12-14 11:08:24

    arrow

    Czy pan Zenon P robi sobie kampannie na trenera roku ? Najlepszy trener Robert R ewentualnie Piotrek W . Piłka jest najważniejsza

  • Ty ?
    2019-12-13 16:19:17

    arrow

    Ale co nie jest jasne i przejrzyste ? Finansowo 80% to piłka nożna sportowo w tym roku 0 % . Co nie jest jasne ?

  • ja
    2019-12-13 14:01:21

    arrow

    nic nie zamykać tylko ŁKS / STOWARZYSZENIE/ ORLĘTA prowadzi tylko i wyłącznie seniorską piłkę nożną na które nie może iść dofinansowanie miejskie i UKS Orlęta wszystkie sekcje dzieci i młodzieży i mamy WSZYSTKO JASNE I PRZEJRZYSTE

  • ja
    2019-12-13 14:01:19

    arrow

    nic nie zamykać tylko ŁKS / STOWARZYSZENIE/ ORLĘTA prowadzi tylko i wyłącznie seniorską piłkę nożną na które nie może iść dofinansowanie miejskie i UKS Orlęta wszystkie sekcje dzieci i młodzieży i mamy WSZYSTKO JASNE I PRZEJRZYSTE

  • Do Bronek
    2019-12-13 13:31:18

    arrow

    Kto umie czytać to widzi , że najlepszy klub to Orlęta . Najlepszy trener - Różalski .

  • Bruce
    2019-12-13 13:19:55

    arrow

    A karate nie miesza się w takie przepychanki .Zawodnicy sami finansują treningi i nie muszą startować we współzawodnictwie . Podobnie 2 kluby kickboxingu ,jeden piłkarski ( a nie ci mają dotację i to całkiem sporą - ) da się robić interes na sporcie i nie trzeba mieć wyników . Ps zarabiają Ci co nie mają wyników .

  • Bronek
    2019-12-13 11:06:22

    arrow

    Brawo dla KSW za wygranie współzawodnictwa w naszym mieście. Bo przeliczając wysokość dotacji do ilości wywalczonych punktów są bezsprzecznymi zwycięzcami. Czekamy co na to władze miasta. Czy powtórka z rozrywki i nic nie robienie? Czy może dokonanie reformy finansowania sportuw naszym mieście?

  • Czytam
    2019-12-12 21:48:33

    arrow

    Brawo panie Zenku za pracę z dziećmi na treningach i przygotowanie tego podsumowania .
    Wynika z tego , że jakaś sęsowna praca w Kickboxingu , ciężarach,zapasach , piłce ręcznej i boksie .Reszta to zabawa i rekraacja .
    W wielu miastach właśnie ta punktacja determinuje rozdzielanie dotacji z samorządu .

  • Do czyt
    2019-12-12 20:47:48

    arrow

    Kolego Ci młodzi też nic nie zrobili całe 0 jedynie Amplus 2,23 pkt nie 223 tylko dwa dwadzieścia trzy dziesiąte . Chyba jest słabo trzeba komercyjnie tylko trenować podobnie jak karate trenuje bardzo duża grupa , płacą za zabawę i też 0 pkt . Szkoda .

  • Do czyt
    2019-12-12 20:45:27

    arrow

    Kolego Ci młodzi też nic nie zrobili całe 0 jedynie Amplus 2,23 pkt nie 223 tylko dwa dwadzieścia trzy dziesiąte . Chyba jest słabo trzeba komercyjnie tylko trenować podobnie jak karate trenuje bardzo duża grupa , płacą za zabawę i też 0 pkt . Szkoda .

  • Baron
    2019-12-12 18:04:59

    arrow

    Tendencja spadkowa ŁKS Orlęta Łuków we współzawodnictwie dzieci i młodzieży. W 2018 roku największy klub w Polsce wywalczył 117,33 pkt. Teraz wynika z powyższego artykułu, że jest 38,83 pkt., czyli spadek aż o ponad 30%. Nie mówmy, że jest aż tak dobrze. Zabiera się biednym i dodatkowe środki przeznacza się na piłkarzy i kolejne tworzenie grup piłkarskich i zatrudnianie trenerów do piłli nożnej. To raz. A drugi, to czy za pieniądze miasta utrzymuje się pilkarzy seniorów, co jest zabronione przepisami?

  • Łukowiak
    2019-12-12 14:39:41

    arrow

    Orlęta najlepsze mimo bardzo dużych problemów na początku roku .

  • czyt
    2019-12-12 14:29:16

    arrow

    po ch... ta seniorska piłka.zostawić młodych a ten pożeracz klubowy zamknąć raz na zawsze.

  • Bany
    2019-12-12 13:55:00

    arrow

    Wychodzi na to, że nowe władze Orląt i duży spadek w punktacji.

  • Prawdziwy kibic
    2019-12-12 13:16:35

    arrow

    Orły najlepsze !!!

  • Gol
    2019-12-12 12:34:51

    arrow

    I co by nie gadać Orlęta zawsze najlepsze . . Najwięcej miejskiego dofinansowania dla najlepszych .

  • Kibic 4
    2019-12-12 12:25:38

    arrow

    Mamy w mieście 3 kluby kickboxingu dlatego takie dobre wyniki . A co z karate ? Jakieś mistrzostwa świata zdobywają ciągle itp a tu nawet nie wspomniane .

  • Statystyk
    2019-12-12 12:00:16

    arrow

    Zdobyte punkty odwrotnieproporcjonalnie do poniesionych nakładów . Jakby zabrać pieniądze z piłki to by było 200 pkt .

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.


 

REKLAMA
foto

Narty Head dla każdego – przegląd najpopularniejszych...
2020-01-23 13:25:35 Kategoria:

Jeśli poszukujesz wysokiej jakości sprzętu, warto zwrócić uwagę na narty Head. Marka ma w swojej ofercie modele dla każdego, które zachwycają zarówno w testach, jak i...

więcej »
foto

Sprawdź, w jaki sposób możesz wykonać prezent...
2020-01-23 10:58:53 Kategoria:

Decoupage, scrapbooking, quilling - skądś znasz nazwy technik tworzenia ozdób handmade, ale nie wiesz, czym się różnią? Chcesz spróbować, ale nie wiesz od czego...

więcej »
foto

Monitoring i alarm – skuteczny dozorca w domu
2020-01-22 14:55:31 Kategoria:

Rozwój technologii nie tylko ułatwia życie, ale też poprawia nasze bezpieczeństwo. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się systemy alarmowe i monitoringu, a...

więcej »
foto

Narzędzia ręczne do domu. Jak je wybierać mądrze?
2020-01-22 14:50:25 Kategoria:

Jest mnóstwo przedmiotów, bez których ciężko wyobrazić sobie komfortowe mieszanie w domu. Takimi przedmiotami są miedzy innymi narzędzia ręczne. To przydatne...

więcej »
foto

Krótka historia rumieńców