R E K L A M A


MIASTO BIAŁA PODLASKA

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util

Biała Podlaska i działania w dobie walki z koronawirusem
2020-03-30 15:22:25 Artykuł czytany 220 razy


Wprowadzenie ograniczeń poruszania się z dostosowaniem do zaleceń ogłoszonych przez Prezesa Rady Ministrów sprawiło, że również w Białej Podlaskiej trzeba było odpowiednio zareagować.


Prezydent Michał Litwiniuk polecił przede wszystkim opracowanie planu przez MZK (decyzję o ograniczeniach od północy 25 marca ogłoszono w południe 24 marca, zaś oficjalna informacja na stronach ministerialnych ukazała się 24 marca o godz. 21.00). Prezydent Michał Litwiniuk zwrócił się z apelem do mieszkańców o dyscuplinę i dbałość o bezpieczeństwo i zlecił uruchomienie kolejnej akcji informacyjnej na temat nowych zaleceń.
Decyzja prezydenta Michała Litwiniuka o zakupie respiratorów dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego.

Jako pierwszy samorządowiec z naszego regionu prezydent Michał Litwiniuk wystosował pismo do Prezesa Rady Ministrów z apelem o zmianę terminu wyborów Prezydenta RP.
Decyzja prezydenta Michała Litwiniuka o zmniejszeniu opłaty podstawowej za czas zawieszenia zajęć w Zespole Żłobków Miejskich o 50% i o zawieszeniu opłaty za pobyt dziecka dłuższy niż 5 godzin w przedszkolach samorządowych.
Decyzja prezydenta Michała Litwiniuka o możliwości zawieszenia biletów długookresowych przez osoby, które nie korzystają z nich w czasie stanu epidemicznego. Wartość niewykorzystanego biletu zostanie przekodowana na czas po odwołaniu tego stanu.

Dostosowanie kursów autobusów komunikacji miejskiej do ograniczeń – na polecenie prezydenta Michała Litwiniuka MZK dokonał pomiaru strumieni pasażerów w tych godzinach, gdy z komunikacji miejskiej korzysta najwięcej osób. Aby była zachowana odległość bezpieczeństwa pomiędzy pasażerami (2 m) przy najpopularniejszych kursach  - np. linii H – podstawiane są dodatkowe pojazdy.

Pomoc Urzędu Miasta w dystrybucji paczek żywnościowych z UE dla potrzebujących rodzin. W obecnej sytuacji PCK nie miałby możliwości dostarczenia ich do beneficjentów, którzy zazwyczaj odbierali je osobiście. Prezydent Michał Litwiniuk zdecydował o stworzeniu magazynu na paczki w siedzibie ZGL, skąd są one rozwożone przez Straż Miejską i pracowników MOPS z wykorzystaniem pojazdów instytucji miejskich do potrzebujących rodzin. W akcji biorą też udział bialskie szkoły, ZHP i WOT. Pomoc otrzymuje prawie 400 rodzin (ponad 1000 osób). Każda paczka waży ok. 18 kog i jest dowożona pod wskazany adres. Pracownik MOPS dzwoni do rodzinny, gdy pojazd Straży Miejskiej jest na miejscu. Dostarczanie paczek odbywa się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

Prezentacja dobrych praktyk stosowanych i wdrażanych w bialskich szkołach – od chwili podjęcia zdalnego nauczania prezydent Michał Litwiniuk koordynuje wraz z dyrektorami szkół działania na rzecz kontynuacji procesu edukacyjnego i realizowanie programów. Celem jest stworzenie efektywnej strategii, możliwej do zrealizowania w trudnej sytuacji, gdy całkowicie zmienił się sposób uczenia. Obecnie jego podstawą jest nie tylko zapewnienie sprzętu i narzędzi online, ale współpraca pomiędzy szkołą, rodzicami i uczniami. Taka jest intencja prezydenta Michała Litwiniuka. W ciągu ostatnich dwóch tygodni gromadzone były pierwsze Dobre praktyki, które teraz będą publikowane. Przykładem są prezentacje lekcji online czy nagranie audiobooka  - „Dżumy" A. Camusa (nauczyciele i uczniowie IV LO im. Stanisława Staszica).


Gabriela Kuc-Stefaniuk
Rzecznik UM Biała Podlaska
[MSz]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Izabela Chajkaluk
tel. 500 106 004
biala@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
REKLAMA
NASI PARTNERZY
SAS


- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Transmisje Duchowej Pielgrzymki na antenie Radia Podlasie
2020-07-30 12:04:17 Kategoria:

Od 2 do 13 sierpnia w ramach 40. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę Katolickie Radio Podlasie będzie transmitować nabożeństwa i konferencje Duchowej...

więcej »


foto

Opieka koordynowana w Przychodni Centrum Pilotaż POZ PLUS
2020-08-07 12:15:07 Kategoria:

Opieka koordynowana w Przychodni Centrum Pilotaż POZ PLUS to program realizowany w terminie do 30 czerwca 2021 roku.

więcej »
foto

Wsparcie samodzielności społecznej osób z zaburzeniami...
2020-08-07 09:39:15 Kategoria:

Publikujemy kolejny materiał filmowy promujący dobry wizerunek osób z zaburzeniami psychicznymi w społeczeństwie w ramach projektu pn. „Wsparcie samodzielności...

więcej »
foto

Poznaj korzyści kształcenia w Siedleckim Medyku
2020-08-06 11:39:51 Kategoria:

Siedlecki Medyk to niekwestionowany lider w kształceniu kadry medycznej i społecznej, a od kilku lat również w branży kosmetycznej. W 2020 roku otrzymał status laureata w...

więcej »
foto

Siedlecka Klinika Ekspresów zaprasza klientów i...
2020-08-05 07:42:11 Kategoria:

W 2019 r. sprzedało się w Polsce prawie 500 tys. ekspresów, a kawę w ziarnach kupuje już 30 proc. gospodarstw domowych. Rynek kawowy w naszym kraju rozwija się bardzo...

więcej »
foto

Tani kredyt konsolidacyjny - jak szukać?
2020-08-04 08:18:04 Kategoria:

Zobowiązanie kredytowe posiada już co drugi dorosły Polak. Okazuje się, że kredyty różnego rodzaju są wręcz powszechne. Wszystko za sprawą coraz lepszych ofert...

więcej »

Biała Podl.

w lewoSierpień 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2
3 4

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 04.08

Biała Podlaska: Rozbudowa ul. Warszawskiej i utrudnienia w ruchu

więcej »
5

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 05.08

Biała Podlaska: Rozbudowa ul. Warszawskiej i utrudnienia w ruchu

więcej »
6

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 06.08

Biała Podlaska: Rozbudowa ul. Warszawskiej i utrudnienia w ruchu

więcej »
7

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 07.08

Biała Podlaska: Rozbudowa ul. Warszawskiej i utrudnienia w ruchu

więcej »
8 9
10 11 12 13 14

POWIAT BIALSKI, 14.08

Uroczystości odpustowe Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Sanktuarium Leśniańskim

więcej »
15

POWIAT BIALSKI, 15.08

Uroczystości odpustowe Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Sanktuarium Leśniańskim

więcej »
16
17 18 19 20 21 22 23

POWIAT BIALSKI, 23.08

19 lipca i 23 sierpnia na Placu Partyzantów w Janowie Podlaskim odbędzie się Pchli Targ

więcej »
24 25 26 27 28 29 30
31

Kondolencje

Najnowsze Informacje