R E K L A M A


MIASTO BIAŁA PODLASKA

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Plan lekcji jako narzędzie kampanii wyborczej
2018-09-12 14:05:49 Artykuł czytany 459 razy


Czy plan lekcji może być narzędziem w kampanii wyborczej? Okazuje się, że w Białej Podlaskiej tak... Prezydent miasta Dariusz Stefaniuk na swoim profilu na portalu społecznościowym umieścił post, w którym informuje o tym, że była dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 zostawiła uczniom „niemiłą niespodziankę” w postaci niekorzystnego planu lekcji, przewidującego zajęcia do godz. 18:00. Michał Litwiniuk, kontrkandydat na prezydenta Białej Podlaskiej, były wiceprezydent uważa, że jest to przejaw brudnej kampanii wyborczej obecnego włodarza, ponieważ była dyrektor Marta Cybulska – Demczuk startuje do rady miasta z listy przeciwnika politycznego Dariusza Stefaniuka - Koalicji Obywatelskiej.


W poniedziałek, 10 września na profilu społecznościowym prezydent Dariusz Stefaniuk umieścił post w którym napisał: "Mieszkańcy zasygnalizowali mi, że POPRZEDNIA dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3, Marta Cybulska-Demczuk, przed odejściem na emeryturę, zostawiła rodzicom i dzieciom mało przyjemną "niespodziankę" w postaci planu lekcji, który kończy się o godzinie 18.00. Takie działanie jest bardzo smutne, szczególnie, że pani walczy o głosy rodziców z tego osiedla, startując z komitetu sygnowanego przez byłego wiceprezydenta odpowiadającego za OŚWIATĘ. Nowa dyrektor objęła stanowisko 1 września i została postawiona przed faktem dokonanym. Chciałbym uspokoić Państwa. W porozumieniu z prezydentem Henrykiem Grodeckim i nowymi władzami szkoły, ten temat już załatwiliśmy. Trwa zmiana planu i nie będzie już on tak absurdalny. Plany muszą być dostosowane do potrzeb dzieci i rodziców. To priorytet!”

Odnosząc się do słów krytyki, Marta Cybulska – Demczuk, była dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 powiedziała, że post umieszczony przez prezydenta Stefaniuka bardzo ją zaskoczył. Zapewniła, że przez ostatnie lata wspierała działalność obecnego włodarza miasta m.in. działając w radzie sportu czy komitecie ds. rewitalizacji. – Ze względu na liczbę uczniów oraz liczbę sal przygotowanie planu lekcji w minionych latach rozpoczynaliśmy już w sierpniu. Tak było i w tym roku, na długo przed przybyciem do szkoły obecnej pani dyrektor. Ponieważ nie miałam z nią kontaktu do 20 sierpnia, prosiłam o spotkanie przez sekretariat UM, aby przyszła do szkoły i wyraziła swoje oczekiwania, bo przecież każdy dyrektor ma swoje pomysły na szkołę – powiedziała Marta Cybulska – Demczuk.

Dodała, że obecna dyrektor szkoły pojawiła się w pracy na krótko, po raz pierwszy 22 sierpnia. Zmian w planie i przydziałach godzin nowa dyrektor zaczeła dokonywać dwa dni później. Marta Cybulska – Demczuk twierdzi, że nie zgadzała się na zatrudnienie nowego nauczyciela na rok czasu, ale jednak podpisała umowę. – 27 sierpnia dalej były prowadzone zmiany w planie lekcji. Zapraszałam panią dyrektor na podsumowującą radę pedagogiczną, żeby zapoznała się z problemami, wynikami minionego roku szkolnego, ale nie przyjęła naszego zaproszenia. Tak się stało, że we wtorek, 28 sierpnia dokonane zostały zmiany w przydziałach nauczycieli, a co za tym idzie zaistniała konieczność dokonania totalnej ruiny planu zajęć. Ponowne zmiany nastąpiły już po 29 sierpnia, a zatem było za mało czasu, aby ułożyć zdroworozsądkowy plan – wyjaśniła Marta Cybulska – Demczuk.

Wojciech Chilewicz, zastępca przewodniczącego Rady Rodziców podkreślił, że bardzo dobrze współpracowało się i rodzicom, i dzieciom z byłą dyrektor szkoły, która, jak zaznaczył, zawsze miała dla nich czas. – Nigdy nie odmówiła nam pomocy, ani wsparcia. Wiem, że i dla rodziców, i dla dzieci miała czas, bo nierzadko dzieci o tym mówiły. Ubolewam, że taki post został zamieszczony. To post chyba wynikający z tego, że komuś troszeczkę puszczają nerwy i nie potrafi pogodzić wyborów z pracą. Ja ten post odbieram jako walkę wyborczą – stwierdził Wojciech Chilewicz.W podobnym tonie wypowiadał się kandydat na stanowisko prezydenta Białej Podlaskiej, Michał Litwiniuk. Uważa on, że jest to kolejny element walki wyborczej. – Trudno wobec powyższego, nie odnieść wrażenia, że zachowanie pana prezydenta Dariusza Stefaniuka to brutalny i oparty na manipulacji atak i wykorzystywanie zajmowanego stanowiska do brudnej gry w kampanii wyborczej. Niewątpliwie jedyną dostrzegalną motywacją, co sam przyznał w tym poście, jest to, że była dyrektor szkoły startuje w wyborach do Rady Miasta z listy Koalicji Obywatelskiej – powiedział Michał Litwiniuk.

Michał Litwiniuk dodał, że prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk oraz były naczelnik Wydziału Edukacji, obecnie wiceprezydent Henryk Grodecki musieli wiedzieć o całej sytuacji, choć zasłaniają się niewiedzą. – Czy w takim razie przyznaje się do tego, że nie ma pojęcia, co dzieje się w jednym z najważniejszych obszarów zarządzanego przez niego miasta? – pytał Michał Litwiniuk

- Myślę, że słabość pana prezydenta w pełnieniu urzędu obnaża fakt, że przez trzy miesiące nie znalazł czasu, aby porozmawiać z byłą dyrektor szkoły Martą Cybulską – Demczuk – podkreślił Litwiniuk.

ICH/Biała Podlaska/Js
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Izabela Chajkaluk
tel. 500 106 004
biala@radiopodlasie.pl
|
|
|
Sławomir Karczewski
tel. 500 106 003
miedzyrzec@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • grosz
  2018-09-13 15:01:53

  arrow

  źle patrzy z oczu temu który zdradził...

 • dziecinada
  2018-09-12 20:53:44

  arrow

  Po reformach PiSu w oświacie jest bałagan. Prezydent Stefaniuk mierzy się z tym bałaganem na facebooku zamiast na początku swojej kadencji zatrudnić w urzędzie ludzi kompetentnych. H. Grodecki nie dawał rady, wszystko go przerosło, oświata go męczyła i takie są teraz skutki.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
REKLAMA
foto

Fachowa regeneracja turbosprężarek w Bielsku Podlaskim
2019-02-18 18:02:29 Kategoria:

Turbosprężarka to niezastąpione urządzenie wyposażające liczne pojazdy mechaniczne. Głównym zadaniem turbosprężarki jest wspomaganie działania silnika (układ...

więcej »
foto

Rośliny w akwarium – efektowne, zielone mchy
2019-02-14 12:30:48 Kategoria:

Dla akwarystów oraz amatorów podwodnego świata wygląd roślin w akwarium ma ogromne znaczenie. Bogata oferta mchów i wątrobowców obejmuje gatunki przeznaczone do...

więcej »
foto

Jak urządzić salon w stylu eko
2019-02-13 14:36:49 Kategoria:

Każdy, kto kocha naturę, stara się przemycić choć jeden element do swojego mieszkania, który będzie stylistycznie się z nią wiązał. Może to być dekor, drewniana...

więcej »

Biała Podl.

w lewoLuty 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

POWIAT BIALSKI, 03.02 10:00

Jubileuszowa pielgrzymka Amazonek do Matki Bożej Kodeńskiej

więcej »
4 5 6

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 06.02 18:45

Seminarium Odnowy Wiary w Białej Podlaskiej

więcej »
7 8 9 10

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 10.02

Spotkanie z Wojciechem Sumlińskim

więcej »
11

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 11.02

Tydzień ferii z Caritas

więcej »
12

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 12.02

Tydzień ferii z Caritas

więcej »
13 14

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 14.02 17:00

Spotkanie „Poezja i Malarstwo czyli Akomodacja” w Białej Podlaskiej

więcej »
15

POWIAT BIALSKI, 15.02

Rekolekcje dla mężczyzn w Kodniu

więcej »
16

POWIAT BIALSKI, 16.02

Rekolekcje dla mężczyzn w Kodniu

więcej »
17
18 19 20

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 20.02 20:30

Koncert Apostolis Anthimos Quartet w Białej Podlaskiej

więcej »
21

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 21.02 17:00

Spotkania z archeologią. Tajemnice podlaskich rezydencji

więcej »
22 23

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 23.02

Turniej halowej piłki nożnej w Białej Podlaskiej

więcej »
24

POWIAT BIALSKI, 24.02

Koncert Noworoczny w Terespolu

więcej »

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 24.02

Turniej halowej piłki nożnej w Białej Podlaskiej

więcej »
25 26 27 28

MIASTO BIAŁA PODLASKA, 28.02

Biała Podlaska: Bal karnawałowy 2019

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje