R E K L A M AMIASTO SIEDLCE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

IV Diecezjalny Kongres Różańcowy
2019-03-07 12:36:39 Artykuł czytany 173 razy


Zbliża się IV Diecezjalny Kongres Różańcowy. Diecezjalne spotkanie z udziałem Biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy odbędzie się 16 marca w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim.


W programie znajdą się  konferencje: o. Stanisława Przepierskiego, dominikanina, moderatora Żywego Różańca w Archidiecezji Warszawskiej i Piotra Kozioła – zelatora męskiego Koła Żywego Różańca a także modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia. Centralnym punktem Kongresu Różańcowego będzie Eucharystia o godz. 12:45  pod przewodnictwem biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy.

List ks. Grzegorza Koca – Diecezjalnego Moderatora Kół Żywego Różańca.

IV Kongres Różańcowy Diecezji Siedleckiej w Radzyniu Podlaskim
16 marca 2019


Drodzy Zelatorzy i Zelatorki oraz wszyscy członkowie Kół Żywego Różańca!

Tematem programu pracy formacyjnej na 2019 rok jest hasło: „W mocy Bożego Ducha”. To On ożywia miłość, daje pokój i radość. Celem Kongresu różańcowego jest odkrywanie Tej, która jest pełnią charyzmatycznych skarbów Ducha Świętego. Tak mocno musiała przyjąć Ducha Świętego, że aż stało się to wcieleniem. Jak urodziła ciało fizyczne Chrystusa, tak też jest przy narodzeniu Mistycznego Ciała Chrystusa – Kościoła. Była w wieczerniku i jest przy nas kiedy przyjmujemy Ducha Świętego, aby Jezus uobecniał się w naszym życiu. Dlatego zwracamy się do Maryi o Jej wstawiennictwo, by moc Ducha św. nam towarzyszyła w życiu codziennym.

W tym roku tematem kongresu będzie „Jak z Maryją poznawać Jezusa w tajemnicach Różańca?”. W litanii loretańskiej do 1961r. było wezwanie naczynie duchowe, wtedy zmieniono na Przybytek Ducha Świętego. Wcześniejsze wezwanie było aluzją do czegoś, co stało przed świątynią Jerozolimską. Chodzi o kadź o lustrzanej powierzchni, gdzie można było zobaczyć twarz i obmyć się z brudu. Nikt nie mógł wejść, kto nie obmył się przy naczyniu. Nikt nie może ominąć Maryi, jeśli zbliża się do Świętego Świętych. Nie da się Jej ominąć, gdyż On Jej nie ominą kiedy stał się człowiekiem. Zatem  nikt nie może Jej ominąć kiedy chce być z Chrystusem. To zostało pokazane Mojżeszowi w figurze myjni. Nikt nie mógł wejść do świątyni kto się nie obmył w tej myjni. Nie mogę się zbliżyć do Jezusa jeśli nie oddam się Maryi. My w niej się oczyszczamy z wszelkich namiętności, gdyż ona nie była żadnej poddana. Maryja powoduje tak wiele procesów oczyszczających, że mamy z głowy czyścieć. Ten kto się Jej oddaje niech się nie boi o swój czyścieć. Ona załatwi wszystko na ziemi. Lepiej tu się oczyszczać niż po śmierci, bo po śmierci to już sama ekspiacja. Człowiek oczyszczony ma większe światło w poznawaniu Chrystusa.

Dlatego zgromadźmy się w Jej Sanktuarium zawierzając Jej siebie i swoje rodziny, abyśmy w pełni mogli zrodzić się dla nieba, odnosząc zwycięstwo w walce duchowej. Nikt z ludzi nie ma takiego podejście do Boga jak Ona i Bóg do nikogo z ludzi nie ma takiej słabości jak do niej, a jedną z największych łask jaką wyświadcza nam Maryja to zwycięska walka z szatanem.

Wraz z moderatorami rejonowymi i Radą Żywego Różańca polecamy to wydarzenie Waszej modlitwie i już dzisiaj prosimy o zarezerwowanie czasu i obecność wszystkich czcicieli Maryi w kołach Różańcowych. Każdy z uczestników otrzyma materiały formacyjne na temat oddania się Maryi.

Celem pokrycia kosztów kongresu – agapy, materiałów formacyjnych, prelegentów będzie zbierana kolekta 10 zł. od osoby.

Program Kongresu:

od 9.15 – recepcja,
10.00 – rozpoczęcie – zawiązanie wspólnoty, wprowadzenie moderatora,
10.15 – konferencja pt. jak z Maryją poznawać Jezusa w tajemnicach Różańca?”, o. Stanisław Przepierski, dominikanin, moderator Żywego Różańca w Archidiecezji Warszawskiej, rekolekcjonista, autor wielu tekstów o charakterze duchowo-modlitewnym, opiekun cyklu mariologicznego „Oto Matka twoja” organizowanego w parafii na Służewie w Warszawie.
11.00 – przerwa
11.30 – modlitwa różańcowa,
12.15 – świadectwo Pana Piotra Kozioła – zelatora męskiego koła Żywego Różańca
12.35 – przygotowanie do Eucharystii,
12.45 – Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy,
14.00 – agapa,
15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia i zakończenie.

Podczas kongresu będzie rozprowadzany „Przewodnik zelatora” opracowany przez ks. prof. Kazimierza Matwiejuka, dla naszej diecezji, ze słowem wstępu ks. bp Kazimierza Gurdy, aby ujednolicić spotkania na miesięcznych zmiankach. Znajdą się w nim praktyczne informacje na temat miesięcznej zmianki, rozważania biblijne na cały rok liturgiczny oraz dobór pieśni. Dobrze, aby w razie nieobecności zelatora, zastępca odebrał tą praktyczną pomoc. Przewodnik będzie liczył ok. 200 stron – w cenie 15 zł.
Do zaproszenia dołączam kartę zgłoszeniową. W karcie zgłoszeniowej jest prośba o aktualizację danych zelatora parafialnego oraz podanie ilości Kół Żywego Różańca w parafii, aby wydrukować odpowiednią liczbę egzemplarzy „Przewodnik zelatora”. Za wszelką pomoc serdecznie dziękują, a Maryja niech hojnie wynagrodzi za trud organizacji.

Grupę z podaniem ilości osób oraz ilość kół w parafii należy zgłosić telefonicznie do 12 marca 2019 pod nr tel. 696502852. Proszę dzwonić w dni powszednie. Wypełnioną kartę zgłoszeniową należy zabrać ze sobą na spotkanie i przekazać w rejestracji.Z darem modlitwy ks. Grzegorz Koc
Diecezjalny Moderator Kół Żywego Różańca [ja]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Adam Białczak
tel. 500 187 558
a.bialczak@radiopodlasie.pl
|
|
|
Monika Jabłkowska
tel. 512 111 737
jablkowska.m@radiopodlasie.pl
|
|
|
Andrzej Ilczuk
tel. 502 173 757
andrzej.ilczuk@radiopodlasie.pl
|
|
|
Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl

Komentarze

  • Piotr
    2019-03-21 19:14:03

    arrow

    Zaskoczony jestem liczebnością uczestników, pozytywnie oczywiście.

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
foto

5 sytuacji, w których warto udać się do ginekologa
2019-07-16 11:21:15 Kategoria:

Wizytę kontrolną u ginekologa należy umawiać przynajmniej raz do roku. Między kolejnymi spotkaniami z lekarzem może jednak okazać się, że ze zdrowiem intymnym kobiety...

więcej »
foto

Gdy zarabiasz w euro a płacisz w PLN
2019-07-15 09:58:57 Kategoria:

Odkąd Polska przystąpiła do Unii Europejskiej otrzymywanie wynagrodzenia w euro stało się dość powszechne, zwłaszcza wśród przedsiębiorców oraz osób podejmujących...

więcej »
foto

Bajkowa Wyspa - przedszkole i żłobek w Pruszynie-Pieńkach
2019-07-01 07:26:27 Kategoria:

W Pruszynie-Pieńkach powstaje Bajkowa Wyspa - najwspanialsze przedszkole i żłobek. Bajkowa wyspa to niepowtarzalne miejsce na żłobkowo przedszkolnej mapie Siedlec i...

więcej »

Siedlce

w lewoLipiec 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

MIASTO SIEDLCE, 03.07 18:00

Wystawa grafiki i rysunku Bożeny Skoczeń-Ceranki w Galerii Teatralnej CKiS

więcej »
4 5 6

POWIAT SIEDLECKI, 06.07

II Dzień Muchawki

więcej »
7

POWIAT SIEDLECKI, 07.07

Koncert muzyki klasycznej w dąbrowskim dworze

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 07.07

Festyn Rodzinny w Kotuniu

więcej »
8 9 10 11 12

MIASTO SIEDLCE, 12.07

GUITAR WORKSHOP na scenie LETNIEGO FESTIWALU POD MURALEM!

więcej »
13 14

POWIAT SIEDLECKI, 14.07

Wiśniew: VII Bieg Uliczny Z WISIENKĄ W TLE

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 14.07

XII Festiwal Kuchni Regionalnej - Z Wiśniowym smakiem

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 14.07

XII Festiwal Kuchni Regionalnej - Z Wiśniowym smakiem

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 14.07

Bieg uliczny z wisienką w tle

więcej »
15 16

MIASTO SIEDLCE, 16.07

KINO PRZYJAZNE SENSORYCZNIE

więcej »
17

POWIAT SIEDLECKI, 17.07

Świadczenie 500+ na pierwsze dziecko – busy informacyjne na Mazowszu

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 17.07

Sparing z Hapoelem i spotkanie z kibicami

więcej »
18 19 20

POWIAT SIEDLECKI, 20.07

Dni Gminy Wodynie /zapowiedź/

więcej »
21

POWIAT SIEDLECKI, 21.07

Wystawa papug i ptaków egzotycznych w Ujrzanowie

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 21.07

Dni Gminy Wodynie /zapowiedź/

więcej »
22 23 24 25 26 27 28

MIASTO SIEDLCE, 28.07

VI Piknik Historyczny w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 28.07

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 28.07

Jubileuszowy XX Festyn „Słoneczne Lato” w Mordach

więcej »
29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje