R E K L A M AMIASTO SIEDLCE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Siedlce: Miejska Droga Krzyżowa bez udziału wiernych
2020-04-06 07:06:37 Artykuł czytany 633 razy


W Niedzielę Palmową 5 kwietnia w katedrze siedleckiej była celebrowana Miejska Droga Krzyżowa, która co roku wieczorem odbywała się ulicami miasta. Ze względu na zakaz zgromadzeń, tym razem odbyła się stacjonarnie, a diecezjanie mogli w niej uczestniczyć poprzez transmisję radiową i internetową.


Przeszliśmy tę drogę krzyżową duchowo, nie mogąc przejść ulicami miasta, powiedział Biskup Siedlecki. Wpatrzeni byliśmy w Krzyż Chrystusa, który każdego roku przez przedstawicieli parafii dekanatu siedleckiego był noszony w czasie drogi krzyżowej ulicami Siedlec. W ten krzyż został wmontowany mniejszy, który znajdował się na trumnie Bł. ks. Jerzego Popiełuszki, podkreślił  Biskup Kazimierz Gurda. Krzyż Chrystusa, przed którym stawali nasi błogosławieni i święci, chociaż okupiony cierpieniem i śmiercią jest krzyżem  zwycięstwa. Zwycięstwa życia nad śmiercią, zwycięstwa dobra nad złem, zwycięstwa prawdy nad kłamstwem, zwycięstwa nadziei nad rozpaczą.

Przed krzyżem Chrystusa, pragnę zanosić razem z wami modlitwę w tej trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się ludzkość w tym czasie. Sytuacji spowodowanej  rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa. Jak słyszymy pustoszy ona coraz większe obszary naszego globu. Sieje cierpienie i śmierć tam gdzie się pojawi. Sami w naszej Ojczyźnie odczuwamy jej śmiercionośne dotknięcie, zaznaczył Pasterz diecezji siedleckiej.

Odczuwamy sutki epidemii w naszym życiu rodzinnym, społecznym, państwowym i kościelnym.  Dla wielu z nas trudno jest przyjąć ograniczenia, z jakimi się spotykamy, chociaż jesteśmy przekonani, że służą one naszemu dobru i ich ustanowienie wypływa z troski o nasze życie, o życie naszych najbliższych, szczególnie dzieci i osób starszych. Bo tu naprawdę chodzi o życie.

Doświadczamy tego ograniczenia także w naszym życiu religijnym. Jest to bolesne dla biskupów, księży jak i dla naszych wiernych. Ale nie popadamy w zwątpienie. Uczymy się tworzyć miejsca naszej modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w naszych domach.

Przed nami liturgie Wielkiego Tygodnia, najważniejsze dni w naszym kalendarzu liturgicznym. Prosimy Cię Jezu, nasz Zbawicielu pomóż nam tak zorganizować sobie czas abyśmy mogli w liturgii tych dni uczestniczyć -podkreślił Biskup Gurda.

Trwający stan epidemii to także trudny czas dla osób chorych, starszych, samotnych, dla tych, ale przede wszystkim dla osób związanych ze służbą zdrowia. To właśnie te osoby: lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, personel szpitali i przychodni, z narażaniem własnego życia i zdrowia spieszą z pomocą wszystkim osobom dotkniętych koronawirusem. Pamiętamy także o księżach kapelanach i pracujących duszpasterzach w parafiach, wyrażamy im ogromną wdzięczność za tę samarytańską posługę oraz zapewniamy o naszym wsparciu duchowym. Nie zapominany także o wolontariuszach, pracownikach Caritas, Policji, Straży, Wojska  i modlimy się aby nie ulegli zniechęceniu ze względu na wielość zadań, jakie mają każdego dnia do zrobienia.

Maryjo Niepokalana, Patronko parafii katedralnej, prosimy Cię bądź z nami, tak jak byłaś z Jezusem w Jego drodze krzyżowej.  Bądź blisko nas gdy przychodzą na nas doświadczenia życiowe, które nas przerastają. Wlewaj w nas zaufanie do Twojego Syna i sama upraszaj nam u Niego potrzebne łaski - mówił na zakończenie drogi krzyżowej,  Biskup Kazimierz Gurda.

MJa [ja]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Adam Białczak
tel. 500 187 558
a.bialczak@radiopodlasie.pl
|
|
|
Monika Jabłkowska
tel. 512 111 737
jablkowska.m@radiopodlasie.pl
|
|
|
Andrzej Ilczuk
tel. 502 173 757
andrzej.ilczuk@radiopodlasie.pl
|
|
|
Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
NASI PARTNERZY
Mostostal Siedlce
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

Sekretariat Katolickiego Radia Podlasie wznawia...
2020-05-12 17:17:26 Kategoria:

Po przerwie, wznowił swoje funkcjonowanie sekretariat Katolickiego Radia Podlasie. Niektóre sprawy można już załatwiać osobiście od godz. 9.00 do 15.00 w budynku Radia...

więcej »


foto

Hilding to lider w produkcji materacy w Polsce. Sprawdź,...
2020-05-25 13:18:21 Kategoria:

W ofercie Hilding znajdziemy udoskonalone materace sprężynowe, wkłady piankowe o rewolucyjnych właściwościach i luksusowe rozwiązania hybrydowe. Jak, spośród tylu...

więcej »
foto

Generator ozonu OTS-15 – nowe urządzenie w ofercie...
2020-05-20 10:58:25 Kategoria:

Zarodniki pleśni i grzybów, roztocza, wirusy, a także nieprzyjemne zapachy – można się ich skutecznie pozbyć z pomieszczeń, korzystając z generatora ozonu. Model...

więcej »
foto

W Galerii Siedlce otwarte są już wszystkie sklepy
2020-05-15 13:39:24 Kategoria:

Galeria Siedlce zaprasza na zakupy. Wszystkie sklepy są już otwarte.

więcej »

Siedlce

w lewoMaj 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3

POWIAT SIEDLECKI, 03.05

Seroczyn: wirtualne świętowanie

więcej »
4

MIASTO SIEDLCE, 04.05

Siedlce: Wirtualne Dni Otwarte na UPH

więcej »
5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16

MIASTO SIEDLCE, 16.05

Noc Muzeów online

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 16.05

Siedlce: Noc Muzeów w Internecie

więcej »
17

MIASTO SIEDLCE, 17.05

Śpiewnik Papieski online

więcej »
18 19 20 21 22 23 24

MIASTO SIEDLCE, 24.05 12:00

Gramy dla Mamy - koncert dostępny online

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 24.05 12:00

Koncert online - Anna Przedlacka, Maciej Turkowski, Małgorzata Grochowska

więcej »
25

MIASTO SIEDLCE, 25.05 12:00

Msza św. o beatyfikację Sługi Bożego Biskupa Ignacego Świrskiego

więcej »
26

MIASTO SIEDLCE, 26.05 18:00

Koncert online Studia Piosenki Singers

więcej »
27 28 29 30 31

Kondolencje

Najnowsze Informacje