R E K L A M AMIASTO SIEDLCE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Spotkanie Dekanalnych Duszpasterzy Rodzin i Doradców Życia Rodzinnego
2020-02-22 20:54:55 Artykuł czytany 1151 razy


Osoby odpowiedzialne za Duszpasterstwo Rodzin w diecezji siedleckiej spotkały się dziś, 22 lutego w Centrum Charytatywno – Duszpasterskim w Siedlcach. Na spotkanie formacyjno – organizacyjne przyjechali Dekanalni Duszpasterze Rodzin i Doradcy Życia Rodzinnego.


Ks. kan. Jacek Sereda, Diecezjalny Duszpasterz Rodzin, rozpoczął spotkanie modlitwą, a następnie z konferencją wystąpił ks. Andrzej Karwowski, który wprowadzał zebranych w tematykę nowych przepisów dotyczących kanonicznego przygotowania do małżeństwa. Więcej na ten temat piszemy TUTAJ

Podczas sobotniego spotkania osób posługujących w duszpasterstwie rodzin diecezji siedleckiej, miało miejsce wręczenie Misji Kanonicznych Dekanalnym Doradcom Życia Rodzinnego. Wręczył je Ksiądz Biskup Kazimierz Gurda.

Po krótkiej przerwie, o Hospicjum perinatalnym mówił ks. mgr lic. Paweł Siedlanowski – dyrektor Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci. Nietypowe zagadnienia w kartach NPR przedstawiła  Luiza Marzęcka – Strzałek, a na zakończenie omówione zostały ważne sprawy związane z poradnictwem rodzinnym, główne projekty pastoralne w 2020 roku.

Spotkanie zakończyła agapa.Większe zdjęcia można zobaczyć tutaj


______________________

W Diecezji Siedleckiej funkcjonują 22 poradnie życia rodzinnego zlokalizowane najczęściej przy parafiach dekanalnych, w których posługuje ponad 40 doradców życia rodzinnego. Większość doradców życia rodzinnego to osoby z wyższym wykształceniem, pracujące na co dzień jako nauczyciele, katecheci, pracownicy służby zdrowia, pedagodzy, psycholodzy, terapeuci, mediatorzy rodzinni itp. Poza wykształceniem kierunkowym, posiadają odpowiednie kwalifikacje z zakresu psychologii i teologii małżeństwa i rodzinny potwierdzone dyplomami oraz misję kanoniczną otrzymaną od Biskupa Diecezjalnego, upoważniającą do posługiwania w poradni rodzinnej z mandatu i w imieniu Kościoła. Wszyscy doradcy są też nauczycielami metod naturalnego rozpoznawania płodności: pracują w oparciu o metodę angielską (tzw. metodę podwójnego sprawdzenia), metodę dr T. Kramarek (tzw. metodę polską) oraz metodę prof. J. Rötzera. Doradcy mają obowiązek stałej formacji duchowej i podnoszenia kwalifikacji merytorycznych poprzez m.in. uczestniczenie w spotkaniach i szkoleniach organizowanych przez Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Siedleckiej. Poradnia dekanalna współpracuje ściśle z kapłanem specjalne delegowanym w dekanacie do zadań duszpasterstwa rodzin – dekanalnym duszpasterzem rodzin.

Warto dodać, że w diecezji siedleckiej działają Dom Rekolekcyjny w Siedlanowie i Dom Rekolekcyjny w Seminarium Duchownym w Nowym Opolu gdzie odbywają się kursy, spotkania i rekolekcje dla narzeczonych i małżeństw.

Info: MJa i drsiedlce.pl

DW

wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Adam Białczak
tel. 500 187 558
a.bialczak@radiopodlasie.pl
|
|
|
Monika Jabłkowska
tel. 512 111 737
jablkowska.m@radiopodlasie.pl
|
|
|
Andrzej Ilczuk
tel. 502 173 757
andrzej.ilczuk@radiopodlasie.pl
|
|
|
Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
NASI PARTNERZY
Mostostal Siedlce
- 101,7fm / 106,0 fm - ONAIR


Zapraszamy na audycje:

foto

6 kwietnia, audycje poniedziałkowe Wielkiego Tygodnia
2020-04-05 18:11:00 Kategoria:

Katolickie Radio Podlasie zaprasza na poniedziałkowe audycje:

więcej »


foto

Podziel się dobrem
2020-04-02 13:00:14 Kategoria:

W dobie szalejącej pandemii koronawirusa, pacjenci Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Centrum czekają na Twoją pomoc. Zapraszamy do współpracy osoby wykonujące zawody medyczne.

więcej »
foto

Dlaczego zawód medyczny? cz. 2
2020-04-01 15:57:50 Kategoria:

Technik farmaceutyczny wykonuje czynności polegające na sporządzaniu, wytwarzaniu, wydawaniu produktów leczniczych i wyrobów medycznych oraz współuczestniczy w...

więcej »
foto

Wielkanoc za pasem - podpowiadamy jakie dekoracje...
2020-03-31 15:45:42 Kategoria:

Wielkanoc tuż tuż, pora więc na przygotowanie świątecznych ozdób. Niektóre można kupić, inne warto zrobić samemu. Podpowiadamy, czego nie powinno zabraknąć wśród...

więcej »

Siedlce

w lewoKwiecień 2020w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1 2 3 4

MIASTO SIEDLCE, 04.04

Siedlce: Męski Różaniec w ograniczonym składzie

więcej »
5

MIASTO SIEDLCE, 05.04

Niedziela Palmowa: Transmisja Mszy św. i Drogi Krzyżowej

więcej »
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Kondolencje

Najnowsze Informacje