R E K L A M A



MIASTO SIEDLCE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Koncert Laureatów festiwalu „Kolędowe Serce Mazowsza” /ZDJĘCIA/
2015-02-01 20:23:59 Artykuł czytany 3951 razy


Koncert Laureatów VII Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Kolędowe Serce Mazowsza” odbył się 1 lutego w Sali Widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach. Kolędy i pastorałki zaprezentowali nagrodzeni i wyróżnieni soliści oraz chóry i zespoły wokalno – instrumentalne.


W festiwalu wzięło udział 150 podmiotów wykonawczych reprezentujących ponad 50 miejscowości województwa mazowieckiego (ponad 1100 uczestników) podzielonych na 6 kategorii: szkoły podstawowe kl. I-III, szkoły podstawowe kl. IV-VI, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, rodziny i dorośli, chóry. Uczestników oceniała komisja konkursowa w składzie: prof. Krzysztof Kusiel-Moroz – przewodniczący (Warszawa), ks. prof. Michał Roman Szulik (Siedlce), Izabella Jaszczułt-Kraszewska (Pułtusk), Barbara Żarnowiecka (Legionowo).

W tym roku festiwal rozbrzmiewał w 11 miejscowościach województwa mazowieckiego w:Garwolinie, Górze Kalwarii, Kałuszynie, Mińsku Mazowieckim, Mrozach, Sokołowie Podlaskim, Sulejówku, Warszawie, Węgrowie, Zegrzu, Siedlcach.

Głównym organizatorem festiwalu był Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach przy współpracy ośrodków kultury miast naszego regionu, w których odbyły się przesłuchania konkursowe: Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii, Domu Kultury w Kałuszynie, Miejskiego Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim, Gminnego Centrum Kultury w Mrozach, Sokołowskiego Ośrodka Kultury, Miejskiego Domu Kultury w Sulejówku, Mazowieckiego Instytutu Kultury w Warszawie, Węgrowskiego Ośrodka Kultury, Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Festiwalu „Kolędowe Serce Mazowsza” jest Krzysztof Grzegorz Boruta – zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach.

LISTA LAUREATÓW


Nagrody specjalne dla wyróżniających się akompaniatorów:

Robert Gryczka (Siedlce), Damian Kryński (Siedlce),Alina Małachowska (Warszawa), Łukasz Potera (Siedlce),Maja Rumocka (Węgrów), Jakub Uziębło (Siedlce), Krzysztof Wilusz (Chotomów)
 
GRAND PRIX FESTIWALU:

Zuzanna Bomze (śpiew), Alina Małachowska (fortepian)
Artystyczny Dom Animacji, Filia Domu Kultury Włochy w Warszawie Opiekun: Alina
Małachowska

Kategoria: Szkoły Podstawowe kl. I-III

 
III miejsca:

 Adriana Masiak, Olga Masiak, Wiktoria Świerczewska
 Świetlica Stowarzyszenia Dobroczynnego w Skórcu
 
Opiekun: Ewa Masiak
 
Zespół Wokalny

(Nadia Bronisz, Amelia Kowal, Lena Łozowska, Magda Matusik,
Julia Matusik, Kornelia Oleszczuk, Anna Piotrowska, Anna Rudaś,
Maria Rychlik, Patryk Wrzeszcz)
Węgrowski Ośrodek Kultury
 Opiekun: Maja Rumocka
 
II miejsce:

Karolina Ilnicka
Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie
Opiekun: Marek Pawłowicz

 I miejsce:

Liwia Długosz
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Sterdyni

Opiekun: Bożena Kaczmarek

Kategoria: Szkoły Podstawowe kl. IV-VI
 

Wyróżnienie:

Julia Wiśniewska
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Markach
Opiekun: Bożena Suwała
 
III miejsca:

Olga Jagieło
Zespół Oświatowy w Pruszynie, Szkoła Podstawowa
Opiekun: Maciej Turkowski
 
Jakub Wronkowski (śpiew), Krzysztof Rumocki (fortepian) - Węgrowski Ośrodek Kultury
Opiekun: Maja Rumocka
 
II miejsca:

Aleksandra Tudek - Zespół Szkół nr 5 im. Janusza Korczaka w Garwolinie, Szkoła Podstawowa
Opiekunowie: Barbara Kotlarska, Radosław Mitura
 
Zespół DUET Katarzyna Pasierbowicz i Magdalena Pasierbowicz - Gminne Centrum Kultury i Sportu w Chotomowie

Opiekun: Krzysztof Wilusz
 
I miejsce:

Adriana Masiak - Świetlica Stowarzyszenia Dobroczynnego w Skórcu
Opiekun: Ewa Masiak


Kategoria: Gimnazja
 

III miejsca:

Zespół Kantyczki (Katarzyna Lipska, Julia Pawlak, Paulina Śledziewska)
Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Serocku
Opiekun: Monika Misiura
 
Marcelina Mrazek, Artystyczny Dom Animacji, Filia Domu Kultury Włochy w Warszawie
Opiekun: Alina Małachowska
 
II miejsca:

Olga Ślepowrońska (śpiew), Damian Kryński (fortepian), Paweł Rymuza (gitara basowa)
Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Siedlcach
Opiekunowie: Małgorzata Rudnicka, Maciej Turkowski

Agnieszka Skup (śpiew, gitara), Wiktoria Teperek (śpiew)
Publiczne Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w
Siedlcach

Opiekunowie: Elżbieta Chachaj, Wioletta Skup
 
I miejsce:

Społeczne Ognisko Muzyczne Stanisława Kadłubowskiego w Wyszkowie
Aleksandra Beszterda, Kinga Beszterda, Kalina Kędzior, Paulina Kowalska, Paulina Kluczek,
Barbara Kwaśny, Hanna Kwaśny, Kalina Kur, Szymon Kurowski, Karolina Liśkiewicz,
Alicja Mąka, Kacper Piątek, Radosław Piątek, Szymon Piątek, Maria Siembor,
Zofia Siembor, Angelika Wawryła, Dawid Zwoliński, Karolina Zwolińska

Opiekun: Stanisław Kadłubowski

Kategoria: Szkoły Ponadgimnazjalne

 
Wyróżnienie:

Milena Możdżonek (śpiew), Weronika Gochnio (skrzypce)
I Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny w Siedlcach
Opiekun: Magdalena Ostas
 
III miejsce:

Maria Zielińska
II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. Świętej Królowej Jadwigi w Siedlcach

Opiekun: Robert Gryczka
 
II miejsce:

Zespół Wokalno-Instrumentalny
Katarzyna Adamowicz, Justyna Kowalczyk, Emilia Mucha,
Piotr Odoszewski, Paweł Odoszewski
Parafia Trójcy Świętej w Łosicach

Opiekun: Mirosław Odoszewski
 
I miejsce:

Monika Ratuska (śpiew) – Wołyńce, Damian Kryński (fortepian) – Siedlce
I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Siedlcach

Opiekun: Wojciech Ciekom


Kategoria: Rodziny i Dorośli
 

Wyróżnienia:
 

Zespół MROKOWIACY
Mroków

Teresa Biniecka, Aleksander Borkowski, Hanna Dąbrowska, Urszula Fijałkowska, Justyna Kurzepa, Barbara Ostrowska, Halina Pakuła, Kazimiera Perzyna, Henryk Popławski,Krystyna Romanowska, Barbara Rosik, Albin Rydzewski,Marian Satniec, Janina Sokołowska, Jadwiga Szyszkowska, Anna Żelazowska

Opiekun: Henryk Popławski
 
Żaneta Badełek z Zespołem - Parafia św. Stanisława i Aniołów Stróżów w Zbuczynie
Opiekun: Łukasz Orzełowski
 
III miejsce:
 
Alicja Danielska (śpiew), Bożena Kaczmarek (fortepian) Sokołów Podlaski
Opiekun: Alicja Danielska
 
II miejsce:

Regionalny Zespół Pieśni i Tańca ,,Młode Kurpie”
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Adama Chętnika w Jednorożcu

Wiktoria Dębek, Weronika Jóżwik, Weronika Koziatek, Anna Kubiak, Izabela Małkowska, Maria Małkowska, Karolina Mydło, Adriana Olender, Patrycja Olender, Angelika Opalach, Michalina Orzechowska, Martyna Panuś, Izabella Piotrak, Patrycja Staszewska, Gabriela Świderska, Szymon Świderski, Natalia Tańska, Wiktor Więckowski, Joanna Wilga,
Aleksandra Wódkiewicz, Adam Zwierzchowski

Opiekunowie: Barbara Nizielska, Edward Koziatek
 
I miejsce:

Nela Zawadzka (śpiew), Alicja Zawadzka (fortepian)
Węgrów

Opiekunowie: Aneta Mroczek, Anna Stokalska

Kategoria: Chóry

 
III miejsce:

Chór Dziewczęcy - Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rzekuniu
Dyrygent: Agnieszka Majewska

II miejsce:

Chór Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Sulejówku

Dyrygent: Małgorzata Barcik
 
I miejsce:

Warszawski Chór Międzyparafialny Cantores Sanctae Barbarae

Dyrygent: Artur Backiel




Zobacz zdjęcia w większym rozmiarze

 



Zobacz zdjęcia w większym rozmiarze

Festiwal „Kolędowe Serce Mazowsza” odbył się pod patronatem medialnym Katolickiego Radia Podlasie i portalu podlasie24.pl.


DJ
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Adam Białczak
tel. 500 187 558
a.bialczak@radiopodlasie.pl
|
|
|
Monika Jabłkowska
tel. 512 111 737
jablkowska.m@radiopodlasie.pl
|
|
|
Andrzej Ilczuk
tel. 502 173 757
andrzej.ilczuk@radiopodlasie.pl
|
|
|
Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl

Komentarze

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.




foto

Ciekawa lektura na wakacje? Dowiedz się, jak tanio...
2019-08-20 11:57:27 Kategoria:

Lato to czas błogiego relaksu i odpoczynku. Najchętniej spędzamy wówczas czas na świeżym powietrzu – w tym celu nie trzeba nawet wyjeżdżać z Podlasia. Leżak czy koc...

więcej »
foto

Bajkowa Wyspa - przedszkole i żłobek w Pruszynie-Pieńkach
2019-07-01 07:26:27 Kategoria:

W Pruszynie-Pieńkach powstaje Bajkowa Wyspa - najwspanialsze przedszkole i żłobek. Bajkowa wyspa to niepowtarzalne miejsce na żłobkowo przedszkolnej mapie Siedlec i...

więcej »

Siedlce

w lewoSierpień 2019w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIASTO SIEDLCE, 01.08

Filmowe Lato z NK Siedlce

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 01.08

MOK: Lato w mieście 2019

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 01.08 17:00

Oddadzą cześć Powstańcom

więcej »
2 3

POWIAT SIEDLECKI, 03.08

„Zielony Korczew” już w ten weekend

więcej »
4

MIASTO SIEDLCE, 04.08

Otwarta scena MOK. Summer on the street

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 04.08

Pod Siedlcami w Wiśniewie...

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 04.08

„Zielony Korczew” już w ten weekend

więcej »
5 6

MIASTO SIEDLCE, 06.08

Filmowe Lato z NK Siedlce

więcej »
7 8

MIASTO SIEDLCE, 08.08

Filmowe Lato z NK Siedlce

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.08 19:00

MOK Summer Music Festival - The Best of Queen

więcej »
9 10 11

POWIAT SIEDLECKI, 11.08

Zbuczyn: piknik rodzinny i spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 11.08

Piknik Strażacki w Skórcu

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 11.08 10:00

Piknik Strażacki OSP Skórzec

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 11.08 12:00

Piknik i turniej siatkarski w Kotuniu

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 11.08 12:00

Obchody święta Przemienienia Pańskiego w kościele w Budzieszynie

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.08 19:00

MOK Summer Music Festival - Ballady Leonarda Cohena

więcej »
12 13

MIASTO SIEDLCE, 13.08 18:00

Fatum w Siedlcach

więcej »
14

MIASTO SIEDLCE, 14.08

Doroczna Wystawa Prac Pracowni Rysunku i Malarstwa

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 14.08

Dwa jubileusze w „Królówce”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 14.08 10:00

Święto Wojska dzień wcześniej

więcej »
15

POWIAT SIEDLECKI, 15.08

Zbliża się Disco Mazovia w Mościbrodach

więcej »
16 17 18

POWIAT SIEDLECKI, 18.08 14:00

Festiwal pieroga w Pierogu

więcej »
19 20

MIASTO SIEDLCE, 20.08

Kolejna odsłona cyklu Kino Sensoryczne już 20 sierpnia

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 20.08

Towarzyskie granie ze Szwedami

więcej »
21

MIASTO SIEDLCE, 21.08

Towarzyskie granie ze Szwedami

więcej »
22

MIASTO SIEDLCE, 22.08 19:00

MOK Summer Music Festival - Tribute to Sting

więcej »
23

MIASTO SIEDLCE, 23.08

Siedlce: weekend z siatkówką

więcej »
24

MIASTO SIEDLCE, 24.08

Siedlce w programie „TVP INFO w Twoim mieście”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 24.08

Koncert muzyki klezmerskiej na scenie Letniego Festiwalu pod Muralem!

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 24.08

Siedlce: weekend z siatkówką

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 24.08 15:00

Wakacyjna Kraina Zabawy

więcej »
25

MIASTO SIEDLCE, 25.08

Bieg Jacka po raz dziesiąty!

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 25.08 12:00

Msza o beatyfikację Sługi Bożego Biskupa Ignacego Świrskiego

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 25.08 12:00

Powiatowe dożynki w Krzesku-Majątku

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 25.08 16:00

Każdy ma swoje Westerplatte…

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 25.08 18:00

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę /zapowiedź/

więcej »
26 27

MIASTO SIEDLCE, 27.08

W życiu dróg wiele jest.. Którą iść ?... Nie wiemy...

więcej »
28

MIASTO SIEDLCE, 28.08

W życiu dróg wiele jest.. Którą iść ?... Nie wiemy...

więcej »
29 30 31

MIASTO SIEDLCE, 31.08

V Rodzinny Piknik Trzeźwościowy

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 31.08

2. Plogging Siedlce

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 31.08 15:00

Koncert charytatywny w Gręzowie

więcej »

Kondolencje

Najnowsze Informacje