R E K L A M AMIASTO SIEDLCE

drukuj Prześlij znajomemu zgłoś błąd archiwum Cofnij
util util util
foto

Tchórzewski vs Sitnik. Najważniejsze wątki prezydenckiej debaty
2018-10-29 20:19:46 Artykuł czytany 2116 razy


W drugiej debacie prezydenckiej w Siedlcach zmierzyli się w poniedziałek zwycięzcy pierwszej tury wyborów: Andrzej Sitnik ze stowarzyszenia Bezpartyjne Siedlce i Karol Tchórzewski z Prawa i Sprawiedliwości. Debata odbyła się w Białej Sali Miejskiego Ośrodka Kultury, prowadziły ją wspólnie: Katolickie Radio Podlasie, Telewizja Wschód i Tygodnik Siedlecki. Oto jej najważniejsze wątki.


Pierwsze pytanie dziennikarskie dotyczyło zwiększenia udziału mieszkańców w zarządzaniu miastem. Andrzej Sitnik zamierza to osiągnąć poprzez regularne spotkania z mieszkańcami, publiczny rejestr umów miasta i jego jednostek, zwiększenie budżetu obywatelskiego oraz większe otwarcie na uwagi zainteresowanych do nowych miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Karol Tchórzewski również wskazał wzrost budżetu partycypacyjnego, częstsze korzystanie z referendum lokalnego, docieranie do mieszkańców przez tradycyjne powiadomienia oraz media społecznościowe, wreszcie konsultowanie zarówno miejscowych planów zagospodarowania, jak i największych inwestycji miejskich.

W ramach pytań kandydatów do siebie nawzajem Karol Tchórzewski przypomniał swoją propozycję uzupełnienia publicznego „500+” pomocą samorządową, działającą aż do matury i pytał rywala o jego wizję wsparcia rodzin i młodzieży. Andrzej Sitnik  zadeklarował „dawanie wędki zamiast ryby”, kładąc akcent na rozwój szkolnictwa branżowego. W swoim pytaniu do kontrkandydata wyeksponował jego rodzinne powiązania z ekipą rządową i poddał w wątpliwość perspektywy pozyskiwania środków z zewnątrz, w razie gdyby PiS nie nazbierał większości w sejmiku i nie utrzymał władzy w państwie. Karol Tchórzewski odpadł, że z racji swego doświadczenia w roli radnego wojewódzkiego poradzi sobie w każdej konfiguracji i przeskoczył na kolejny punkt swojego programu, czyli na budowę (przy rządowym wsparciu) kolejnego miejskiego żłobka, którego lokalizację wskazał przy ulicy Jana Pawła II.

W kolejnej rundzie pytań wzajemnych kandydat PiS zapowiedział wprowadzenie w radzie miasta „pakietu dla opozycji” z wiceprzewodniczącymi i konwentem seniorów, który miałby uzgadniać porządek obrad i procedowania uchwał. Lider Bezpartyjnych Siedlec przyjął to z niedowierzaniem, wytykając koalicji PiS-STS proceduralne utrudnianie życia opozycji w ostatnich latach. Stwierdził, że o ile jego rywal będzie związany instrukcjami swojej partyjnej „góry”, on będzie w stanie rozmawiać i współpracować z każdym.

Następna runda poświęcona była miejskim finansom. Andrzej Sitnik skrytykował zapowiedzi Karola Tchórzewskiego dotyczące wypracowania za kilka lat budżetowej nadwyżki. Uznał je za nierealistyczne i dodał, że Wieloletnia Prognoza Finansowa nie przewiduje czegoś takiego aż do połowy lat 30. Kandydat PiS odpierał zarzuty argumentem o wyrywkowym traktowaniu danych, a swoich wyliczeń bronił prognozami instytucji państwowych, które przewidują znaczny wzrost dochodów samorządów z podatków PIT i CIT. Szansę na to ma zwiększyć przewidywane w jego programie wsparcie dla przedsiębiorców.

Dziennikarze kontynuowali ten temat pytając kandydatów o pomysły na zmniejszenie 300-milionowego długu Siedlec. Karol Tchórzewski uznał jego poziom za przeciętny w Polsce i jeden z niższych w Europie, zapowiadając dalsze inwestowanie i sięganie po liczne źródła polskie i zagraniczne. Za swój cel uznał nie tyle ograniczanie kwoty długu, co utrzymywanie jego wielkości w bezpiecznych granicach i stopniowe zmniejszanie jego relacji w stosunku do dochodów. Andrzej Sitnik uznał podawaną kwotę 300 mln zł za zaniżoną, bo uwzględniającą sam kapitał, bez wieloletnich kosztów obsługi. Jego zdaniem, mieszkańcy Siedlec mają do spłacenia blisko pół miliarda złotych. Jako remedium podał oszczędności na administracji (tylko jeden wiceprezydent, zarzucenie planów budowy nowego ratusza) oraz próbę odzyskania 8 mln zł od firmy „Magellan”.

W kolejnej rundzie pytań wzajemnych Karol Tchórzewski pytany o wizję zmniejszenia strat Agencji Rozwoju Miasta uznał ją – podobnie jak instytucje kultury – za z natury deficytową. Jej celem jest bowiem nie zysk, a zapewnianie dostępnych usług mieszkańcom. Andrzej Sitnik odpierał z kolei atak dotyczący finansowania budowy lodowiska za czasów jego zarządzania OSiR-em, a w kontrze zakwestionował pomysł rywala udostępnienia szkolnych stołówek seniorom.

W dalszej części debaty ze strony kandydata PiS padła obietnica wdrożenia „Mieszkania+” w Siedlcach, dzięki czemu w mieście miałoby się pojawić 160 atrakcyjnych cenowo lokali. Karol Tchórzewski przypomniał też deklarację o udostępnieniu pustych pomieszczeń należących do samorządu młodym przedsiębiorcom. Andrzej Sitnik po raz kolejny skrytykował myślenie w stylu rozdawnictwa, podkreślając znaczenie równych szans dla wszystkich prowadzących biznes, z czym – jego zdaniem – nie jest w Siedlcach najlepiej.

Ostatnie pytanie dziennikarskie dotyczyło najpilniejszej potrzeby Siedlec, jaką kandydaci w razie zwycięstwa zamierzają spełnić w pierwszej kolejności. Andrzej Sitnik zapowiedział tutaj audyt finansów oraz stworzenie grupy roboczej do przeorganizowania systemu komunikacji w mieście (przekształcenie części ulic w jednokierunkowe, zmiany w sieci MPK, poszukiwanie nowych miejsc parkingowych itd.). Karol Tchórzewski wskazał natomiast renowację Placu Sikorskiego i ulicy Kilińskiego, a zaraz w następnej kolejności – pierwsze prace w parku „Aleksandria”.

W ostatniej serii pytań wzajemnych kandydaci odpytywali się z propozycji dla seniorów. Andrzej Sitnik nadal kwestionował, a Karol Tchórzewski bronił pomysłu udostępnienia im szkolnych stołówek. Ponadto poruszony został temat inwestycji PEC w puste działki miejskie przy ulicy Jana Pawła II, którą kandydat Bezpartyjnych Siedlec uznał za niegospodarność, a kandydat Prawa i Sprawiedliwości – za przedsięwzięcie rokujące solidny zysk. Ostatnie starcia dotyczyły finansowania kolejnych etapów obwodnicy śródmieścia (którą obaj kandydaci uznali za potrzebną) oraz procedur obsady kierowniczych stanowisk w miejskich spółkach (gdzie obydwaj panowie wyciągali sobie nawzajem swoje mianowania z przeszłości, zgadzając się jednocześnie co do konieczności przejścia na system konkursowy).

W ostatnim słowie Andrzej Sitnik powtórzył zapowiedź zmian w mieście, apelując o poparcie do wszystkich, którzy takich zmian oczekują – m. in. do wyborców kandydatów, którzy odpadli w pierwszej turze. Karol Tchórzewski zachwalał doświadczenie zwycięskiej ekipy PiS-STS w radzie miasta, obiecując harmonijną współpracę z rządem i dalszy rozwój miasta.     Zobacz zdjęcia w większym rozmiarze


Materiał video  dzięki uprzejmości TV Wschód.

AB/ Siedlce  [MSz]
wykop
Nasi reporterzy są do państwa dyspozycji:

Adam Białczak
tel. 500 187 558
a.bialczak@radiopodlasie.pl
|
|
|
Monika Jabłkowska
tel. 512 111 737
jablkowska.m@radiopodlasie.pl
|
|
|
Andrzej Ilczuk
tel. 502 173 757
andrzej.ilczuk@radiopodlasie.pl
|
|
|
Kamil Skorupski
tel. 504 838 118
skorupski@radiopodlasie.pl

Komentarze

 • Ewa
  2018-11-09 10:41:39

  arrow

  Brawo, panie Andrzeju! Bardzo się cieszę, że wygrał :D

 • Duk
  2018-11-02 23:07:11

  arrow

  a nad czym się zastanawiać. Sitnik powinien zrezygnować już dawno po pierwszej turze. Tchórzewski bije go na głowę we wszystkim, także o czym my tu rozmawiamy

 • Siedlce
  2018-11-02 22:47:28

  arrow

  Mam nadzieję, że Tchórzewski wygra bo tylko wtedy Siedlce będą się ciągle rozwijać

 • zenia
  2018-11-01 15:07:48

  arrow

  Czy kiedyś zdarzało się, że jeden z kandydatów rezygnuje z udziału w wyborach? Jeśli nie, to może Andrzej Sitnik chce być pierwszym? Myślę, że nikt by nie płakał z tego powodu.

 • X
  2018-11-01 09:23:27

  arrow

  Głosuję na Karola.

 • Łamignat
  2018-11-01 09:22:17

  arrow

  Ja jako pisowiec mam dylemat: Sitnik odpada ale i Tchórzewski do mnie nie przemawia. Sam nie wiem co robić: pójść czy nie pójść na wybory... A jak głosować na Tchórzewskiego to tylko dlatego że startuje z PiS... Hmm. Dylemat za dylematem

 • Pis
  2018-11-01 08:32:34

  arrow

  Stop!

 • Sitnik - STOP !
  2018-10-31 22:57:13

  arrow

  (po raz drugi ... ) Sitnik - to brak kultury i awantury !

 • Zenek
  2018-10-31 12:55:31

  arrow

  Pytania Sitnika tylko go pogrążyły. I jeszcze jedno - dominuje u niego konfliktowy przekaz, na tym wiele nie zbuduje.

 • i tak
  2018-10-31 11:41:53

  arrow

  Tylko Sitnik

 • Kierowca
  2018-10-31 10:48:00

  arrow

  Propaganda pro Tchórzewski jest tak nachalna, że przekonała mnie do głosowania na Sitnika. Dziękuję!

 • Tchórzewski - STOP!
  2018-10-31 07:59:33

  arrow

  Już wystarczy traktowania miasta jak prywatnego folwarku!

 • Kama
  2018-10-30 22:41:15

  arrow

  Karol Tchórzewski!

 • Optymistka
  2018-10-30 20:13:49

  arrow

  Oczywista oczywistość że tylko pan Sitnik.

 • aaa
  2018-10-30 20:09:22

  arrow

  ..."nepotyzm" n.p. w USA nie przeszkadzał chociażby w karierze rodziny Kennedy , Buschów it.p. , i.t.d. - u nas jak zwykle - zaściankowa zawiść ...

 • Barbara
  2018-10-30 14:50:40

  arrow

  K. Tchórzewski wydaje mi się zdecydowanie lepszym kandydatem. Przemawia za nim młodość, doświadczenie samorządowe, dobre przygotowanie merytoryczne oraz spokojne usposobienie.

 • to ja
  2018-10-30 14:47:26

  arrow

  Karol zdecydowanie lepszy w obu debatach. Jest gwarantem rozwoju, Andrzej natomiast zastoju.

 • ktoś
  2018-10-30 11:59:50

  arrow

  Renowacja Placu Sikorskiego??? a gdzie naprawa ulic- czy to nie jest ważniejsze???

 • do Chyba.
  2018-10-30 11:18:23

  arrow

  do Chyba: Białystok ma już swój Akcent, z Panem Zenkiem Martyniukiem na czele. Więc Pana Karola Tchórzewskiego zostawcie sobie w Siedlcach. :):)

 • do tomi
  2018-10-30 09:36:41

  arrow

  a ja podziękuję tej "niepartii" co zamalowuje banery Tchórzewskiego

 • Dosyc
  2018-10-30 09:05:00

  arrow

  zadluzania miasta i kolesiostwa pisowskiego, a obietnice Tchorzewskiego w stylu obiadow dla seniorow w szkolach, (kiedy rodzice nie moga zapisac dzieci do szkolnej stolowki, bo sa limity) to absurdalny pomysł

 • tommi
  2018-10-30 07:59:26

  arrow

  Ja podziękuję takiej partii która kradnie banery reklamowe kontrkandydata! Głosuję na Andrzeja Sitnika

 • gołąbkowa kampania
  2018-10-30 07:22:36

  arrow

  Tchórzewski niczym Kuroń nakarmi emerytów gołąbkami.
  Cytując klasyka:"ciemny lud wszystko kupi", a obecnego premiera:"ludzie są tak głupi, ze we wszystko uwierzą".

 • Chyba.
  2018-10-30 01:43:48

  arrow

  Pan Tchórzewski ze swoim akcentem na prezydenta Bialegostoku by się nadawał perfekcyjnie.

 • Maksio
  2018-10-29 22:51:45

  arrow

  Sitnik nie ma pomysłu na rozwój miasta. Brak konkretów tylko stare śpiewki o zadłużeniu. Wybieram młodego. Jest dobrze przygotowany do pełnienia funkcji prezydenta.

 • Goga
  2018-10-29 22:40:01

  arrow

  Karol Tchórzewski jest zdecydowanie lepszym kandydatem na prezydenta Siedlec. Świadczy o tym program "Piątka Karola", przebieg obu debat, a przede wszystkim wynik podczas 1 tury wyborów.

 • z Siedlec
  2018-10-29 22:16:15

  arrow

  Andrzej wygrał w cuglach a frazesy o obiadach dla emerytów i o mieszkaniach komunalnych toż to komunizm w czystej postaci... do tego nie odpowiadanie na pytania.. i wywyższanie się na każdym kroku bo PiS u władzy i tata minister... prawda jest taka że PiS ma nóż na gardle przegra Karola może skutkować odwołaniem ojca z ministerialnej teki... także Andrzej Sitnik może i wygra a Karol musi i przegra... dość zadłużania i nepotyzmu czas na zmianę i ja w tą zmianę wierze

 • mm
  2018-10-29 22:11:34

  arrow

  Karol Tchórzewski profesjonalnie, spokojnie, realizował swój plan. Odpowiadał szybko na pytanie, a zaoszczędzony czas wykorzystywał na promowanie swojego programu. Nie dał się sprowokować. Sitnik słabo przygotowany.

 • Ewa
  2018-10-29 22:01:55

  arrow

  Karol to logiczny gość. Całkiem dobrze wypadł

 • ba
  2018-10-29 21:16:20

  arrow

  Bardzo dobrze wypadł w debacie Karol Tchórzewski. Widać, że sporo się nauczył pracując w samorządzie i od znienawidzonego przez niektórych tatusia. Zawiść to bardzo brzydka cecha, podobnie jak szczucie na innych.

 • siedlczanin
  2018-10-29 20:32:17

  arrow

  mam nadzieję, że Tchórzewski przegra. Mam dość nepotyzmu całej rodziny Tchórzewskich

Odśwież obrazek.

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy obraźliwych lub zawierających wulgaryzmy.
SPONSOR GALERII
Zakład Pogrzebowy HADES - Zbuczyn
foto

Prezes Sokołowa: Inwestujemy w młodzież!
2018-11-14 12:04:18 Kategoria:

Grupa Sokołów od lat inwestuje w pracowników poprzez wspieranie różnych form edukacji – od udostępniania platform szkoleniowych, przez finansowanie kursów...

więcej »
foto

Zdrowie prokreacyjne - ważna sprawa. Spotkanie w Białej...
2018-11-06 12:41:18 Kategoria:

Fundacja Świętych Joachima i Anny z Siedlec, na zlecenie Ministerstwa Zdrowia organizuje spotkania szkoleniowo-warsztatowe propagujące zdrowie prokreacyjne w ramach...

więcej »

Siedlce

w lewoListopad 2018w prawo
Pon Wt Śr Czw Pią So Nd
1

MIASTO SIEDLCE, 01.11

Siedlce: Komunikacja miejska 1 i 2 listopada

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 01.11

Kwesta w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 01.11

1 i 2 listopada zmiana organizacji ruchu przy siedleckich cmentarzach

więcej »
2

MIASTO SIEDLCE, 02.11

1 i 2 listopada zmiana organizacji ruchu przy siedleckich cmentarzach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 02.11

Siedlce: Komunikacja miejska 1 i 2 listopada

więcej »
3

MIASTO SIEDLCE, 03.11

Festiwal Filmów Chrześcijańskich Arka w NoveKino Siedlce

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 03.11

Rajd Samochodowy 100 km w setną rocznicę

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 03.11

Siedlce: W intencji zmarłych biskupów i kapłanów

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 03.11

Siatkarze KPS Siedlce zmierzą się z Olimpią

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 03.11 18:00

60. Zaduszki Jazzowe w Siedlcach

więcej »
4

MIASTO SIEDLCE, 04.11 18:00

60. Zaduszki Jazzowe w Siedlcach

więcej »
5 6

MIASTO SIEDLCE, 06.11

Koncert w szkole muzycznej

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 06.11 10:00

XXVIII Spotkania Recytatorów i Śpiewających Poezję „Zaduszki”

więcej »
7

MIASTO SIEDLCE, 07.11 11:00

Wykład dr Grażyny O’Sullivan dla słuchaczy SUTW

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 07.11 16:00

Zbuczyn: Wykład dr hab. Joanny Kalagi

więcej »
8

MIASTO SIEDLCE, 08.11

Mobilne muzeum na Placu Sikorskiego

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.11

„Polskie DNA – wolność tańcem malowana” - interdyscyplinarne widowisko taneczne Alternatywnego Teatru Tańca LUZ

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.11

„Spotkania z Muzyką. Małe Filharmonie”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 08.11 19:00

Spektakl „Chleba naszego powszedniego daj nam Panie...” już 8 i 9 listopada w CKiS

więcej »
9

MIASTO SIEDLCE, 09.11

Mobilne muzeum na Placu Sikorskiego

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 09.11 17:00

Wernisaż wystawy obrazów olejnych Ireny Szlachowicz

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 09.11 19:00

Spektakl „Chleba naszego powszedniego daj nam Panie...” już 8 i 9 listopada w CKiS

więcej »
10

MIASTO SIEDLCE, 10.11

Koszykarki PGE MKK podejmą Artego

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 10.11

Bieg Niepodległościowy w Skórcu

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 10.11

Rugbiści grają o medal!

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 10.11

Suchożebry - aktywnie na stulecie odzyskania niepodległości

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 10.11

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wodyńskiej zaprasza na Święto Niepodległości

więcej »
11

POWIAT SIEDLECKI, 11.11

11 listopada w Skórcu

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.11

Herbertorium - Oratorium do poezji Zbigniewa Herberta w CKiS

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.11

Siedlce: Narodowe Święto Niepodległości /PROGRAM/

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.11

„Polskie DNA – wolność tańcem malowana” - interdyscyplinarne widowisko taneczne Alternatywnego Teatru Tańca LUZ

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 11.11

Patriotyczne uroczystości w Mordach

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 11.11

Zbuczyn i Krzesk na 11 XI

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 11.11

Przesmyki: Gminne obchody 11 listopada

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 11.11 11:00

Gmina Wodynie: świętowanie rocznicy odzyskania niepodległości

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.11 16:00

Wielka motoryzacyjna „Parada niepodległości” po raz pierwszy w Siedlcach

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 11.11 16:15

Mokobody: „Wyśpiewać 100 lat Niepodległości”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 11.11 19:00

„Wyśpiewać 100 lat Niepodległości” – koncert Macieja Miecznikowskiego

więcej »
12 13

MIASTO SIEDLCE, 13.11

Wieczór Pieśni Patriotycznej w Pałacu Ogińskich - zapowiedź

więcej »
14

MIASTO SIEDLCE, 14.11

„W zdrowym ciele, zdrowy duch!” – wykład Marka Golbiaka dla słuchaczy Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 14.11

II Jesienny Festiwal Piosenki Przedszkolnej

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 14.11

Środowy wieczór z siatkówką

więcej »
15 16

MIASTO SIEDLCE, 16.11

Siedlce w XX-leciu międzywojennym

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 16.11

III Przegląd Zespołów Rockowych „Krótkie Spięcie”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 16.11

Siedlce: 16 i 19 listopada utrudnienia w ruchu

więcej »
17

MIASTO SIEDLCE, 17.11

Mocne zakończenie sezonu czyli pierwszy Runmageddon w Siedlcach

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 17.11

„Ku chwale tradycji” w Mordach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 17.11

Ekstremalne Starcie Samorządowców

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 17.11 19:00

Koncert „Psalmy Niepodległej”

więcej »
18

MIASTO SIEDLCE, 18.11

Koncert z cyklu Smykofonia na Mazowszu

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 18.11

„Intryga” – premiera spektaklu Teatru „Dlaczego nie?”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 18.11

Mocne zakończenie sezonu czyli pierwszy Runmageddon w Siedlcach

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 18.11

Caritas: Po duchową strawę do teatru

więcej »

POWIAT SIEDLECKI, 18.11 14:00

III Przegląd Pieśni Niepodległościowej „Śpiewam Ci Polsko”

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 18.11 15:00

Spotkanie Duszpasterstwa Prawników Diecezji Siedleckiej

więcej »
19

MIASTO SIEDLCE, 19.11

Unijny urzędnik z wizytą w siedleckich szkołach

więcej »
20

MIASTO SIEDLCE, 20.11

Siedlce: „Dzieci Powstania‘44” – musical Alternatywnego Teatru Tańca LUZ i Wokalnego Studia Musicalowego LUZ

więcej »
21

MIASTO SIEDLCE, 21.11 11:00

„Podróże moich marzeń: Kanada” – wykład Danuty Kryńskiej dla słuchaczy Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 21.11 14:00

„Podróże moich marzeń: Kanada” – wykład Danuty Kryńskiej dla słuchaczy Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

więcej »
22

MIASTO SIEDLCE, 22.11

VITOexTrEAM: Tym razem wyprawa na Spitsbergen

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 22.11

II Jesienny Festiwal Piosenki Przedszkolnej

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 22.11 18:00

Wernisaż XXIII Międzynarodowej Wystawy Fotografii „Podlaski Przełom Bugu 2018”

więcej »
23

MIASTO SIEDLCE, 23.11

O „Niepodległej” w Siedleckiej Książnicy

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 23.11

Organowe Siedlce 2018 – Piszczałka i Amor

więcej »
24

MIASTO SIEDLCE, 24.11

Organowe Siedlce 2018 – Piszczałka i Amor

więcej »
25

MIASTO SIEDLCE, 25.11

Organowe Siedlce 2018 – Piszczałka i Amor

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 25.11

„Jesiennie i patriotycznie” – koncert Zespołu Wokalnego Art Styl

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 25.11

XXV Pokutny Marsz Różańcowy ulicami Siedlec

więcej »

MIASTO SIEDLCE, 25.11 17:00

Koncert Walentyny Kibitlewskiej i Janiny Wychowaniec

więcej »
26 27

MIASTO SIEDLCE, 27.11

„Polskie DNA – wolność tańcem malowana” - interdyscyplinarne widowisko taneczne Alternatywnego Teatru Tańca LUZ

więcej »
28

MIASTO SIEDLCE, 28.11

Siedlce: Art in Motion 2018

więcej »
29

MIASTO SIEDLCE, 29.11

„W poczekalni u Pana Cogito, czyli odczarujmy Herberta” – inscenizacja poetycka Siedleckiej Grupy Literackiej „Witraż”

więcej »
30

Kondolencje

Najnowsze Informacje